powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1997

Wydanie 09-1997, 3 marca 1997
09-1997 Computerworld nr 09-1997
Wiadomości

Komputery na torach

PKP najpierw zainwestowało w informatyzację, a dopiero teraz się restrukturyzuje. Czytaj więcej »

Kto jest dystrybutorem?

Opublikowany przez nas artykuł "Jak sprzedają dystrybutorzy" i rozmowy z prezesami największych, działających na polskim rynku firm tej branży (CW nr 7 z 17 lutego br.), zainicjował dyskusję na temat definicji firmy dystrybucyjnej. Spornym punktem okazało się nieuwzględnienie w zestawieniu ośmiu największych dystrybutorów pod względem wysokości przychodów firmy JTT Computer S.A. Czytaj więcej »

OLAP z serwerami Informixa

Pod koniec lutego br. Informix wprowadził na rynek FastStart - zintegrowany pakiet narzędzi wspomagający tworzenie hurtowni danych lub, ostatnio bardzo popularnych w USA, tzw. data marts - małych hurtowni danych zawierających podzbiór historycznych informacji o firmie lub też używanych przez poszczególne jej oddziały. Czytaj więcej »

Orlando po raz drugi

Orlando II wzbogacono o wielowymiarowe bazy danych. Czytaj więcej »

Tchibo z R/3

Tchibo zastępuje system Comet oprogramowaniem SAP R/3. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Potentaci nie czynią sukcesu

Small business zwykło się kojarzyć w Polsce z działalnością rzemieślniczą, mało wyrafinowaną, prawie wstydliwą i zbędną w gospodarce. Czytaj więcej »

Rzetelność doradcy

Czy tworzenie małej informatycznej firmy doradczej ma sens? Czy tylko potentaci, z dziesiątkami osób personelu i międzynarodowym szyldem, mają szansę na kontrakty? Czytaj więcej »

Szczególne miejsce małej firmy

Gdy czytam w prasie, że duża firma informatyczna kupiła małą, zawsze zastanawiam się, czy cieszyć się, czy martwić. Czytaj więcej »

Informatyka w firmie

Podaj swoje hasło

Kontrola dostępu do systemów informatycznych. Problem ochrony informacji gromadzonych i przetwarzanych w systemach informatycznych pojawił się z chwilą zaistnienia komputerów. Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów okazał się system haseł, który dzięki swojej prostocie stał się najbardziej popularną metodą kontroli dostępu. Czytaj więcej »

Internet

Wirtualnie i trójwymiarowo

W bieżącym roku powinny upowszechnić się poważne zastosowania ję Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Ditto kontra awarie

Iomega oferuje nowy model napędu taśmowego Ditto 2. GB Czytaj więcej »

Szybki zapis na dyskach MO

Plasmon oferuje napędy dysków magnetooptycznych wykorzystujące technologię LIMDOW. Czytaj więcej »

Tanie modele ThinkPad

IBM przygotowuje premierę nowych modeli notebooków. Czytaj więcej »

Ulepszony SuperScript

NEC oferuje nowy model laserowej drukarki dla systemu Windows. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Informatyk w Warszawie

Według rankingów przeprowadzanych przez ośrodki badań społecznych, województwo warszawskie jest regionem, w którym najłatwiej o pracę, a stawki płacowe są najwyższe w kraju. Dotyczy to również branży informatycznej. Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Narzędzia dla Javy

Symantec wprowadza Visual Cafe - zestaw narzędzi do budowy aplikacji. Czytaj więcej »

Trudny egzamin z Javy

Jak wskazują wyniki egzaminów prowadzone przez firmę zajmującą się certyfikacją specjalistów języka Java, jego znajomość wśród programistów jest znikoma. Mimo to jest szansa, że każdy programista znający jedynie podstawy tego języka znajdzie zatrudnienie. Zapotrzebowanie na rynkach zachodnich na specjalistów od Javy jest tak duże, że wystarczy poćwiczyć programowanie w tym... Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Ochrona danych osobowych

Mój sąsiad ze strony w CW już wcześniej podjął ważny temat, jakim jest ochrona danych osobowych (Wielki Brat patrzy; CW, 1997/01/06). Nie wszyscy uznają ten temat za ważny. Drobne korzyści wciąż wygrywają z poważnymi zagrożeniami naszej prywatności. Ktoś może też powiedzieć, że jesteśmy bezpieczni, gdyż już mamy projekt, a niebawem będziemy mieli ustawę o ochronie danych... Czytaj więcej »

Od redaktora

"...nowa jakość komunikowania" Czytaj więcej »

Po-datki

Jak co roku wielu ludzi zaczyna nerwowo przeglądać domowe archiwa, szukając dowodów zakupów, darowizn i innych kosztów. Tu w Ameryce, a szczególnie w Nowej Anglii, płacenie podatków ma długą historię. Ostatecznie rewolucja amerykańska rozpoczęła się od protestów przeciw podatkom nałożonym przez brytyjski parlament w roku 1764 (tzw. Sugar Act, wprowadzający cła na produkty... Czytaj więcej »

Rynek

Olivetti wciąż sprzedaje

Polski oddział Olivetti nadal będzie sprzedawał komputery PC tej marki. Czytaj więcej »

Restrukturyzacja Optimusa

Optimus szykuje się do restrukturyzacji firmy, polegającej na stworzeniu działów produktowych. Czytaj więcej »

Sieci

Szybciej i bezpieczniej

Frame Relay jest bezpołączeniowym protokołem, którego działanie polega na wyborze optymalnej drogi routowania Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Akademickie torpedy

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni postawiła cały swój potencjał naukowoübadawczy i edukacyjny na budowę i wdrożenie takich systemów. Zarazem wspomaga pracę nad informatyzacją procesów dowodzenia w skali całej MW i usprawnieniem nawigacji, współtworząc mapę cyfrową Bałtyku. Czytaj więcej »

Informatyka na morzu

Projekty informatyczne realizowane w Marynarce Wojennej RP mają służyć za wzór dla innych rodzajów sił zbrojnych. Czytaj więcej »

Rozkaz z klawiatury

Z szefem Zespołu Informatyki Marynarki Wojennej, komandorem mgr. inż. Edwardem Gierachem, jego zastępcą, komandorem mgr. inż. Zdzisławem Wojtkowskim - rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...