powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1997

Wydanie 08-1997, 24 lutego 1997
08-1997 Computerworld nr 08-1997
Wiadomości

Multimedia, pieniądze i polityka

Targi Milia udowodniły, że mimo rosnącej liczby produktów i ich odbiorców, rynek multimedialny dopiero dojrzewa. Czytaj więcej »

Poczta elektroniczna w bankach

W Banku Handlowym kupi 4,5 tys. Licencji GroupWise. Kilka banków wybrało system komunikacyjny Exchange. Czytaj więcej »

Przeglądarki coraz później

Nowe wersje najpopularniejszych przeglądarek WWW pojawią się dopiero w połowie roku. Czytaj więcej »

Sukcesy spółek giełdowych

Przychody ComputerLand S.A. wzrosły prawie o 70%. Optimus pozostał największą polską firmą komputerową. Czytaj więcej »

Trójwymiarowy Unicenter

Computer Associates wprowadził na rynek najnowszą wersję systemu do zarządzania sieciami, systemami i aplikacjami CA-Unicenter TNG. Czytaj więcej »

Wolny rynek telefonów

Dopuszczenie inwestorów zagranicznych do lokalnych rynków telekomunikacyjnych jest głównym punktem podpisanego właśnie Paktu Telekomunikacyjnego. Czytaj więcej »

Zmiana dostawcy w Ciechu

Ciech S.A. zaniechał wdrażania systemu Oracle Financials na korzyść IFS Applications. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Partnerstwo dla biznesu

Naszym najlepszym sojusznikiem we wdrożeniu jest taki główny informatyk w przedsiębiorstwie, który rozumie biznes, oraz umie i chce mówić w języku użytkowników informatyki. Czytaj więcej »

Uzgadnianie oczekiwań

Zazwyczaj nie wszyscy ludzie w przedsiębiorstwie mają serce do techniki i techniczną wyobraźnię; jednak wszyscy muszą odnaleźć się w unowocześnionej, zinformatyzowanej firmie. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Elektroniczny Homer

Wbrew naszym wyobrażeniom, znawcy bardzo starych lub odległych języków nie zatrudniają komputera do odczytywania niezrozumiałych i tajemniczych alfabetów. Przynajmniej nie na co dzień. Czytaj więcej »

Komputerowe manuskrypty

Elektroniczne nośniki zapisu danych i rewolucja multimedialna ułatwiają badanie i umożliwią ocalenie dzieł średniowiecznych pisarzy i iluminowanych kodeksów Czytaj więcej »

Infoobserwator

Sieć kart kredytowych

Zbliża się czas wdrożenia technologii Secure Electronic Transactions, która ma umożliwić przeprowadzanie bezpiecznych transakcji handlowych poprzez sieci komputerowe. Czytaj więcej »

Informatyka w firmie

Policja bez papieru

15 września mógłby być dniem informatyka w polskiej policji. Od tego dnia w ub.r. policja przestała wykorzystywać jakiekolwiek papierowe kartoteki. Czytaj więcej »

Procedury dla administratorów

Procedury operacyjne pozwalają połączyć wszystkie elementy systemu komputerowego w całość i dokładnie określić ich wzajemne zależności. Dzięki nim możliwe jest skuteczne zarządzanie. Czytaj więcej »

Internet

Ilu internautów?

W Polsce jest już ponad pół miliona użytkowników Internetu. Czytaj więcej »

Szukajcie, a znajdziecie

Zbiory indeksowe polskich zasobów !WWW. W polskiej sieci pojawiło się wiele serwisów wyszukiwawczych. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Faktura dla Windows

Nowy program Altkom Matrix do wystawiania dokumentów sprzedaży w małych firmach. Czytaj więcej »

Największa drukarka Tektronixa

Phaser 600 umożliwia drukowanie na papierze o formacie 914 mm x 61 m. Czytaj więcej »

Nowe rozwiązania dla grafiki 3D

Talisman i AGP zwiększą efektywność pracy aplikacji multimedialnych. Czytaj więcej »

Pierwszy polski słownik na CD

Słownik Języka Polskiego PWN jest już dostępny w wersji elektronicznej. Czytaj więcej »

Specyfikacja ACPI

Standaryzacja systemu zarządzania energią w komputerach. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Informatyk na Dolnym Śląsku

Obserwując rozwój firm komputerowych, można dojść do wniosku, że w Polsce funkcjonuje już rozbudowany rynek pracy dla informatyków. Twierdzenie to nie jest jednak do końca słuszne. Rynek ten jest bowiem scentralizowany i rozwinięty w głównych miastach wojewódzkich.Jednym z dominujących ośrodków informatycznych jest Wrocław. Ale czy oznacza to, że na Dolnym Śląsku informatyk... Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Zawsze profesjonalne raporty

Pakiety Seagate Crystal Reports i Crystal Info pozwalają na stworzenie systemu obiegu dokumentów zawierających informacje z bazy danych. Czytaj więcej »

Praca grupowa

Grupowo w Orlando

Na corocznej konferencji Lotusphere Lotus zaprezentował wiele nowych produktów. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Dlaczego "Informatyka w firmie"

W dzisiejszym numerze Computerworlda inicjujemy nowy dział "Informatyka w firmie". Nasza inicjatywa wynika z kilku przesłanek. Pierwszą i najważniejszą są wyrażane na piśmie, werbalnie i elektronicznie potrzeby naszych czytelników pracujących w przemyśle, handlu, usługach, czyli poza branżą komputerową. Są oni albo informatykami, albo menedżerami, albo też po prostu... Czytaj więcej »

Donos na samego siebie

Dzięki uprzejmości Redakcji oraz sumiennej pracy poczty właśnie dostałem numer 45/96 CW, pierwszy jaki trafił na drugą stronę. Otwieram ja sobie gazetę, przeglądam, trafiam na własny felieton, a tam jak byk stoi, że zaczynam dzień od czytania donosów! Ale fajnie, pomyśleli pewnie Czytelnicy, siedzi za granicą i czyta donosy, za które jeszcze dziękuje Redakcji. Świnia i to... Czytaj więcej »

Teraz Polska - Poczta

Wprowadzanie komputeryzacji nie eliminuje udziału czynnika ludzkiego, zwiększającego prawdopodobieństwo pomyłek, czasami dosyć znacznie. Borykając się stale z jakimiś usterkami i problemami trudno osiągnąć stan uważany za perfekcyjny, co być może przydaje kolorytu życiu powszedniemu, przypominając równocześnie, że automaty nie do końca opanowały naszą rzeczywistość. O ile... Czytaj więcej »

Rynek

Digital po półroczu

Polski oddział firmy liczy na 40% wzrost przychodów w roku finansowym 1997. Czytaj więcej »

Europa Compaqa

Compaq Computer Corporation na corocznej konferencji poinformował o rekordowych wynikach finansowych w 1996 r. Przychody firmy wzrosły z 14,8 mld USD w 1995 r. do 18,1 mld USD w 1996 r. (wzrost o 23%), a zysk netto - z 1,0 do 1,3 mld USD (wzrost o 28%). Według nieoficjalnych danych, ubiegłoroczne przychody polskiego przedstawicielstwa Compaq Computer Corporation wyniosły ok. 50 mln USD. Czytaj więcej »

Toner Lexmarka dla drukarek HP

Lexmark konkuruje z Hewlett-Packardem ofertą drukarek i materiałów eksploatacyjnych. Czytaj więcej »

Sieci

Alternatywa dla Cisco

IBM, 3Com i Cascade będą wspólnie rozwijać technologię IP Switching. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Szybciej, taniej, bezpieczniej

Najwięksi producenci sprzętu i oprogramowania sieciowego konkurują w pracach nad opracowaniem technologii umożliwiającej bardziej efektywne przesyłanie danych w sieciach rozległych. Czytaj więcej »

Listy

Oświadczenie

Oświadczam, że mimo iż pracuję w Urzędzie Skarbowym, przedstawione w liście do redakcji (CW 4/272 z dn. 27.01.1997 r. rubryka "Listy" - Informatycy i infofajtłapy) doświadczenia informatyka dotyczące jego sytuacji w urzędzie skarbowym nie są moimi. Czytaj więcej »

Polski imię bronić

W związku z artykułem 'Polski imię bronić' (CW...), chciałbym zauważyć, że domeny www.poland.com nie można zarejestrować, ponieważ została ona już zarejestrowana przez firmę IMEDAT Digital Creations INC. prawdopodobnie z Kanady w 1995 r. Czytaj więcej »

Przygoda z Internetem

W imieniu firmy ZigZag pragnę jeszcze raz podziękować za uwzględnienie naszej firmy w Państwa teście ("Przygoda z Internetem", CW.....) oraz za wszystkie krytyczne uwagi pod naszym adresem, które z pewnością pomogą nam podnosić jakość naszych usług. Czytaj więcej »

Sprostowanie

W tabeli dołączonej do artykułu 'Sieć dla małych firm' zamieszczonego w drugim numerze CW z dnia 13 stycznia br. dołączyłem tabelę przedstawiającą zestawienie możliwości różnych systemów operacyjnych pod kątem obsługi sieci peer-to-peer. Czytaj więcej »

Strona prezydenta

Gratuluję autorom prezydenckich stron WWW, pp. Donajskim, pomysłu i subtelności w podkreśleniu 'czerwoności' Aleksandra Kwaśniewskiego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...