powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1997

Wydanie 25-1997, 23 czerwca 1997
25-1997 Computerworld nr 25-1997
Wiadomości

Ku przetwarzaniu sieciowemu

System bazodanowy Oracle8 ma być podstawą przetwarzania sieciowego, chociaż może działać także w trybie klient/serwer. Czytaj więcej »

Polonez kontrolowany

Dział informatyczny Daewoo zamierza świadczyć usługi integracyjne zewnętrznym firmom. Czytaj więcej »

Przegląd Prasy Zagranicznej

Krwawy Midas Czytaj więcej »

R/3 na platformie Wintel

Według oficjalnych danych SAP AG, na świecie ponad 2800 instalacji oprogramowania R/3 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows NT Server. Stanowi to około 26% wszystkich instalacji systemu wspomagającego zarządzanie. Według tego samego źródła, aż 40% nowych instalacji R/3 uruchomionych w ostatnim kwartale ub. r. pracuje na platformie Microsoftu. Czytaj więcej »

Samorządy w Internecie

Tarnów daje lekcję samorządom lokalnym, jak promować miasto za pośrednictwem Internetu. Czytaj więcej »

Serwery do pracy

Do urzędów pracy i ośrodków pomocy społecznej w całym kraju dostarczone zostaną komputery PC i serwery o wartości 23 mln USD. Czytaj więcej »

Szafirowe gody SAP

SAP AG stara się przekonać europejskich użytkowników R/3, że dzięki nowym narzędziom można kilkakrotnie skrócić czas wdrożenia systemu. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Nie z każdym po drodze

Dobierając ludzi do realizacji określonych zadań, warto zwrócić uwagę na ich psychologiczne predyspozycje. Czytaj więcej »

Wyzwolenie do tworzenia

Trzeba rozbić skorupę struktur, hierarchii i procedur, aby uwolnić drzemiące w człowieku pokłady energii, pomysłowości, talentów. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Fetyszyści informatyki

Informatyka nie kreuje świata. Jest narzędziem w naszych rękach i - jak każde narzędzie - osiągnie kiedyś kres swoich możliwości. Czytaj więcej »

LOTY POD KONTROLĄ

Kontrolerzy z Centrum Kontroli Ruchu Lotniczego warszawskiego lotniska Okęcie nadzorują rocznie kilkadziesiąt tysięcy samolotów, które przelatują nad Polską, startują stąd lub lądują. Aby sprostać potrzebom wciąż rosnącego ruchu lotniczego, wykorzystują oni zaawansowane systemy komputerowe. Czytaj więcej »

Internet

Architekci protokołów

Dalszy rozwój Internetu w dużej mierze zależy od Internet Engineering Task Force. Czytaj więcej »

Dzielenie adresów

Program ZooWorks usprawnia dzielenie się adresami URL przez użytkowników. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Adax z Pentium II

Zastosowanie nowego procesora Intela umożliwia znacznie zwiększenie wydajności komputerów. Czytaj więcej »

Kolejny model LaserJet

Hewlett-Packard oferuje LaserJet 6L - nowy, wydajny model drukarki laserowej. Czytaj więcej »

Kontrola i odtwarzanie danych

Ontrack oferuje oprogramowanie do diagnostyki i analizy zasobów komputerów PC. Czytaj więcej »

Nowe technologie LCD STN

Dzięki nowym technologiom ceny notebooków znacznie spadną. Czytaj więcej »

UPS nie tylko dla PC

Tripp Lite oferuje cztery nowe rodziny zasilaczy awaryjnych. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Informatycy lokalni

Praca informatyka w małym mieście często niesie ze sobą zadania i problemy, których informatycy z dużych miast nawet nie dostrzegają. Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

DCOM budzi wątpliwości

Przeniesienie Distributed Component Object Model (DCOM) na inne platformy systemowe pozwoli na opracowanie aplikacji wieloplatformowych Czytaj więcej »

Dokąd zmierza MIPS?

Silicon Graphic opracowuje trzy nowe generacje procesorów 64-bitowych dla superkomputerów. Czytaj więcej »

Jeszcze za wcześnie

Wprowadzenie uniwersalnych serwerów baz danych wyprzedziło oczekiwania użytkowników. Czytaj więcej »

O dużych programach i projektach

Kilka tygodni temu dostałem pilną wiadomość od przyjaciela, zaczynającą się co najmniej niezrozumiałymi zdaniami: "Co wiesz o firmie Sterling? Mój zespół używa IEF. Czy to jest dobra wiadomość?" Czytaj więcej »

Praca grupowa

Nowy serwer internetowy

IIS 4.0 dla Windows NT to nowa wersja webowego serwer aplikacyjny. Czytaj więcej »

Replikowanie serwerów WWW

Oprogramowanie firmy Lotus pozwala przeglądać Internet bez podłączenia do sieci. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Odpowiednie rozszerzenie

Jesteśmy krajem nowoczesnym. Dostęp do informacji zapewniają sieci komputerowe. Rząd przeznacza wielkie kwoty na unowocześnianie infrastruktury informacyjnej i wszędzie będziemy mogli dostać się bez przeszkód i wszystkiego się dowiedzieć, gdyż już mamy pełną demokrację. Wybieram się zatem w wirtualną podróż po wirtualnej Polsce. Czytaj więcej »

Od redaktora

Złe skojarzenia Czytaj więcej »

Rewiry informatyki

Wskaźniki ze statystyki Czytaj więcej »

Poczytaj mi mamo

Należę do pokolenia wychowanego na tygodniku ''Polityka''. Rodzina postanowiła zapewnić mi dalszy rozwój intelektualny za granicą i zaprenumerowała to pismo. Niestety, konfrontacja z rzeczywistością amerykańską obnaża ponurą prawdę: w szacownym organie ukazują się bałamutne bzdury. Co gorsze, redakcja wydaje się być zadowolona z siebie oraz swoich stron WWW i nie odpowiada na... Czytaj więcej »

Rozmowa tygodnia

24 projekty inspektora Chwalińskiego

Jeszcze cztery lata temu komendy wojewódzkie, rejonowe i Komenda Główna Policji porozumiewały się za pośrednictwem kurierów przenoszących zalakowane paczki z dyskietkami. Dzisiaj nikt o tym nawet nie pamięta. Czytaj więcej »

Projekty w zawieszeniu

Ze Zbigniewem Chwalińskim, dyrektorem Biura Informatyki Komendy Głównej Policji, rozmawia Olo Sawa. Czytaj więcej »

Reforma "na biegu"

Z Romanem Kurnikiem, zastępcą komendanta głównego policji, rozmawia Olo Sawa. Czytaj więcej »

Rynek

Mniejsze zyski, więcej spółek

Wyniki finansowe ComputerLand SA za I kwartał br. były wyraźnie słabsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Czytaj więcej »

Sprzedaż po amerykańsku

Sukces Della i Gatewaya zmuszają innych producentów PC do zmiany strategii sprzedaży komputerów. Niektóre rozwiązania stosowane przez Della chce wprowadzić Optimus SA. Czytaj więcej »

Sieci

Priorytety Novella

Z Denice Gibson, wiceprezesem Novella, pełniącą jednocześnie funkcję dyrektora działu produktów internetowych. Czytaj więcej »

Superserwer

Unisys wprowadził na rynek serwer XR/6 z 10. Pentium Pro. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Jednak JTT z IBM

Wrocławska firma JTT Computer SA będzie dystrybutorem IBM - uzgodnili przedstawiciele obu firm. Negocjacje między firmami trwały co najmniej od trzech lat. Wrocławska firma od początku lipca br. rozpocznie sprzedaż komputerów IBM w dwóch segmentach rynku - domowym i korporacyjnym. "Umowa dotyczy głównie sprzedaży komputerów PC Aptiva" - stwierdził Tomasz Bochenek, menedżer IBM... Czytaj więcej »

Partnerzy Informixa

W Międzyzdrojach odbyło się spotkanie polskich partnerów Infromixa Software. Według przedstawicieli producenta baz danych, wzięło w nim udział kilkadziesiąt firm, z czego prawie jedna trzecia to nowi partnerzy. Ponieważ w imprezie nie uczestniczyło kilku najważniejszych partnerów, drugie spotkanie odbędzie się we wrześniu br. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że pod koniec roku... Czytaj więcej »

Unixowe ewolucje

Stopniowo producenci systemów Unix wkraczają w erę 64 bitów, dzięki czemu uzyskują technologiczną przewagę nad Windows NT. Czytaj więcej »

Listy

Kongres w opałach

Dziękuję redakcji tygodnika Computerworld za zajęcie się aspektem informatycznym obsługi Kongresu Eucharystycznego i pielgrzymki Papieża (Computerworld nr 19 z 12.05.97 "Kongres w opałach"). Sądzę, że zawarta w tekście informacja, iż zrealizowany zostanie jedynie niewielki fragment z pierwotnych zamierzeń co do wspomagającej Kongres infrastruktury informatycznej, jest bardzo ważka. Czytaj więcej »

Prywata i służba

Interesujący tekst omawiający wykorzystanie służbowego sprzętu komputerowego przez pracowników do celów prywatnych "Prywata i służba" z nr 23 Computerworlda (2 czerwca 1997 r.) przypomniał mi dawne czasy. Czytaj więcej »

Utajniony Miedzeszyn

W nawiązaniu do artykułu 'Utajniony Miedzeszyn' zamieszczonego w Computerworld nr 22 z 2 czerwca 1997 r. zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie niniejszego sprostowania. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...