powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1997

Wydanie 23-1997, 9 czerwca 1997
23-1997 Computerworld nr 23-1997
Wiadomości

Jak naprawiać aplikacje?

W polskiej wersji pakietu biurowego Office 97 istnieją błędy, które nie występują w wersji amerykańskiej. Wynika z tego, że podczas procesu lokalizacji oprogramowania wkradają się do niego dodatkowe błędy (oprócz tych znajdujących się w oryginalnej wersji). Czytaj więcej »

Komercjalizacja doświadczeń

Wrocławski oddział Optimus SA powołał Optimus Consulting Group, która będzie się zajmowała doradztwem ekonomicznym i informatycznym. Czytaj więcej »

Kontrolowany obieg dokumentów

Tegoroczna, dziewiąta już Wiosenna Szkoła Polskiego Towarzystwa Informatycznego poświęcona była problematyce pracy grupowej. Czytaj więcej »

Pesel-Net dla rządu

Wraz z podłączeniem wrocławskiego urzędu wojewódzkiego z Departamentem Pesel MSWiA zakończył się pierwszy etap modernizacji sieci Pesel. Czytaj więcej »

Połączony BGŻ

Bank Gospodarki Żywnościowej zamierza stworzyć jednolity system rozliczeń i transmisji danych dla swoich placówek i 1300 banków spółdzielczych w Polsce. Czytaj więcej »

Przegląd prasy zagranicznej

Jak wyrwać się stereotypowi? Czytaj więcej »

Targi małego rynku

Pierwszym polskim targom internetowym towarzyszyło niewielkie zainteresowanie profesjonalistów. Czytaj więcej »

Wsparcie lokalnej przedsiębiorczości

W ministerstwie pracy powstanie system oparty na oprogramowaniu Lotus Notes i Symfonia. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Rewolucja kulturalna w biznesie

Dwadzieścia pięć lat temu zapewne nikt nie wydrukowałby pracy pod powyższym tytułem, uważając go za nonsens. Pisało się wówczas raczej o rewolucji naukowo-technicznej, wśród czynników sukcesu komercyjnego podkreślając nieśmiało wzrastającą rolę zarządzania. Dzisiaj doniosła rola kultury w skutecznym konkurowaniu nie budzi wątpliwości i, choć niejasna, jest oczywista. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Gra w mapę

Ambicją przedstawicieli różnych szczebli administracji publicznej i samorządowej jest przygotowanie własnej mapy numerycznej. Zamiast połączyć siły w celu stworzenia jednolitego zasobu kartograficznego, podejmują arbitralne decyzje i przyjmują nie spójne rozwiązania, marnotrawiąc w ten sposób pieniądze podatników. Brak ustalenia jednolitych standardów utrudnia także rozwój... Czytaj więcej »

Jak powstaje fotomapa?

Jednym z nowoczesnych produktów kartograficznych są fotomapy, opracowywane na podstawie obrazów lotniczych lub satelitarnych. Zastosowanie systemów komputerowych zwiększyło precyzję i jakość fotomap oraz znacznie skróciło czas ich wykonania, co z kolei wpłynęło na obniżenie ceny i szerszą dostępność. Czytaj więcej »

Informatyka w firmie

Elektryfikacja informatyki

Informatyk powinien znać wszystkie elementy zasilania swojego systemu, począwszy od głównej tablicy w budynku, a skończywszy na najmniej ważnym gniazdku. Czytaj więcej »

Internet

Nie tylko pieniądze

Wraz z uproszczeniem sposobu dokonywania transakcji zmienia się tradycyjny układ bank-klient. Już dzisiaj klienci, z dowolnego miejsca świata, za pośrednictwem Internetu mogą realizować wszystkie transakcje. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Fotoaparaty cyfrowe

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej cyfrowych aparatów fotograficznych. Czytaj więcej »

Nowe szaty króla

Nowa wersja pakietu Adobe Illustrator 7.0 pracuje na platformach Windows i Macintosh Czytaj więcej »

Przenośny i pojemny

Napęd optyczny SureStore Optical 2600fx to uniwersalne urządzenie do szybkiej archiwizacji danych. Czytaj więcej »

Zasilanie w podróży

Najsłabszym ogniwem notebooków są obecnie akumulatory zasilające. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Lojalność z wzajemnością

Informatycy należą do jednej z grup zawodowych najbardziej narażonych na działania konkurencji. Szefowie firm zatrudniających programistów czy administratorów systemów uważają, że zajmujący te stanowiska mają dostęp do większości tajemnic firmy. Z tego powodu informatycy są coraz częściej obligowani do podpisywania zobowiązań o zachowaniu lojalności wobec swoich pracodawców. Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Bezpieczny biznes w sieci

Hewlett-Packard dostarcza produkty do bezpiecznej obsługi transakcji w sieci Czytaj więcej »

Drążenie danych

Dogłębne drążenie danych umożliwia firmom tworzenie zindywidualizowanych ofert. Czytaj więcej »

Nowe narzędzie Borlanda

Polska premiera Delphi 3 cieszyła się dużym zainteresowaniem programis Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Komputery nie zastępują wiedzy

Wiedza, a nie najnowocześniejsze komputery, decyduje o poziomie cywilizacyjnym społeczeństwa. Prawdziwym problemem - jak to często nie tylko u nas bywa - jest ustalenie pojęć. Wiedza jest przez nas pojmowana nie jednoznacznie. Czytaj więcej »

Od redaktora

Patrząc w przyszłość Czytaj więcej »

Dlaczego kocham Windows

Pamiętają Państwo ten stary dowcip o Jasiu, który kochał Związek Radziecki, bo nikt inny nie chciał go kochać? Otóż ja nie jestem masochistą i nie kochałem Windows. Ale po ostatnich doświadczeniach chyba zacznę. Czytaj więcej »

Rozmowa tygodnia

Republika użytkowników

Z Waldemarem Sielskim, dyrektorem polskiego przedstawicielstwa Microsoftu, rozmawia Michał Szafrański i Olo Sawa. Czytaj więcej »

Rynek

Niepopularne klony

W Polsce klony Macintosha nie stanowią na razie zagrożenia dla komputerów produkowanych przez Apple Computer. Czytaj więcej »

Zmiany bez rozgłosu

Hewlett-Packard Polska jest w trakcie reorganizacji, która ma się zakończyć do listopada 1997 roku. Czytaj więcej »

Sieci

Bezbłędne poprawki

Microsoft udostępnił trzeci zestaw poprawek dla systemu operacyjnego Windows NT 4.0. Czytaj więcej »

Zarządzanie aplikacjami internetowymi

Nowe produkty firmy BMC umożliwia pięciokrotnie zwiększenie wydajność aplikacji CGI. Czytaj więcej »

Systemy inżynierskie

Narzędzie dla technologów

Program Wizcon 5 przeznaczony jest do wizualizacji, sterowania i zarządzania produkcją. Czytaj więcej »

Obiektowy AutoCAD

Nowy pakiet firmy Autodesk jest bardziej wydajny i oferuje wiele nowych funkcji. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Jak informatycy patrzą na pracowników wykorzystujących służbowy sprzęt komputerowy do celów prywatnych?

Do dyżurnego na komisariacie policji dzwoni jedna z gwiazd polskiej telewizji z pretensjami, że zakochana nastolatka przysyła na jej prywatny adres miłosne listy. Dyżurny przyjmuje zgłoszenie, zastanawiając się, w jaki sposób nastolatka poznała adres słynnej gwiazdy. Wystarczył jeden telefon do policyjnych informatyków, by sprawa natychmiast się wyjaśniła. Czytaj więcej »

Listy

Multimedialny szlak

Z wielką ciekawością braliśmy do ręki numer tygodnika Computerworld z dnia 12 maja 1997 r., a to za sprawą zapowiadanego na pierwszej stronie artykułu "Multimedialny szlak". Z oczywistych względów, jako wiodący w kraju producent tychże, byliśmy ciekawi, co na ten temat ma do powiedzenia tak prestiżowe pismo. Muszę z przykrością stwierdzić, że po lekturze artykułu pana Sławomira... Czytaj więcej »

Uniwersalne narzędzia

Informix Software starannie śledzi zawarte w CW informacje. Pragnę wyrazić swoje uznanie za umiejętność poruszania trudnej tematyki, związanej z bazami danych w profesjonalnych zastosowaniach, rzadko trafiającej na łamy innych wydawanych w Polsce czasopism. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...