powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1997

Wydanie 14-1997, 7 kwietnia 1997
14-1997 Computerworld nr 14-1997
Wiadomości

CrossComm z Olicom

Duńska firma Olicom A/S poinformowała o zamiarze kupna amerykańskiej CrossComm Corp. Obie firmy specjalizują się w produktach umożliwiających migrację z sieci Token Ring do ATM. W czerwcu br. miałyby zostać połączone struktury sprzedaży i serwisu obu firm. Olicom jest producentem sprzętu dla sieci ATM i Token Ring. Dzięki fuzji z CrossCommem będzie mógł oferować także... Czytaj więcej »

Droga do Memphis

Kolejna wersja systemu Windows powinna trafić do testowania już w czerwcu br. Na razie jednak użytkownicy nie są nią zainteresowani. Czytaj więcej »

Office 97 po polsku

Zintegrowany pakiet aplikacji Microsoft Office 97 po polsku znajdzie się w sklepach na przełomie maja i kwietnia br. Równocześnie ze sprzedaży zostanie wycofana poprzednia wersja Office 95. Na polskim rynku ukażą się dwie wersje pakietu biurowego - Professional w cenie ok. 1560 zł, zawierający 5 aplikacji i Standard za 1300 zł bez programu MS Access. W Polsce sprzedawane będą też... Czytaj więcej »

Profesjonalne Pentium Pro

IBM zaprezentował nową rodzinę wydajnych stacji roboczych z Windows NT. Czytaj więcej »

Raportowanie z głową

W połowie kwietnia br. ukaże się dodatek specjalny tygodnika Computerworld, poświęcony informatycznym systemom wspomagania zarządzania i dystrybucją MRP II. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Menedżer - chirurg czy kumpel?

Podstawową jednostką organizacyjną realizacji projektu jest zespół, zaś zadaniem menedżera jest jego wsparcie, czyli tworzenie jak najlepszego środowiska pracy. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Gadżety, wodotryski i inne wynalazki

Głośnik-podstawka pod monitor Czytaj więcej »

Infoobserwator

Dokładniejszy cywilny GPS

Departament Obrony i Departament Transportu USA podpisały w lutym br. porozumienie, w którym zapewniają cywilnym użytkownikom systemu nawigacji satelitarnej GPS możliwość korzystania z pomiarów o dokładności 5-25 m. Czytaj więcej »

Gates o Indiach

Podczas wizyty w Indiach na początku marca br., Bill Gates, prezes Microsoft Corp., stwierdził, że inwestycje w rozwój technologii stworzyłyby z tego kraju superpotęgę w produkcji oprogramowania. Aby zapewnić taką przyszłość Indiom, już teraz należy inwestować w rozwój szkolnictwa, Internetu, firm zajmujących się produkcją oprogramowania oraz stworzenie prawa gwarantującego... Czytaj więcej »

Informatyka w firmie

Sługa uniżony

Informatycy porwani natchnieniem często zapominają, że ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie warunków do wydajnej pracy użytkownikom systemu komputerowego. Czytaj więcej »

Internet

Konferencja Computers, Freedom and Privacy '97

Ile wolności dla internautów Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Microsoft proponuje interfejs

Nowa specyfikacja ma usprawnić proces instalowania sprzętu w trybie plug and play. Czytaj więcej »

Minibiuro z telefonem

Palmtop Omnigo 700 LX współpracuje tylko z telefonem GSM Nokia 2110. Czytaj więcej »

Notebooki Acera

Na Polskim rynku pojawiły się multimedialne notebooki AcerNote Nuovo i AcerNote Light. Czytaj więcej »

Nowe rozwiązanie dla notebooków

Zaprojektowana przez Intela karta Pentium Mobile Module ułatwi proces instalacji nowych wersji procesorów. Czytaj więcej »

Obrazki z wystawy w Internecie

FlashPix ułatwi wymianę, dostęp i drukowanie grafiki dostępnej w sieci. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Informatyk na Wybrzeżu Gdańskim

W Gdańsku i okolicach w ciągu kilku ostatnich lat dużo się wydarzyło; nie tylko w dziedzinie gospodarczej, ale i politycznej - mówi Jolanta Sala, pełnomocnik wojewody gdańskiego ds. komputeryzacji. - Wywarło to wpływ także na sytuację informatyków. Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

W stronę przetwarzania transakcyjnego

Wkraczając do korporacji Internet wychodzi poza ramy publikowania statycznych stron HTML. Czytaj więcej »

Praca grupowa

Sieciowe konferencje komputerów

NetMeeting umożliwia realizację konferencji audio i wideo oraz współdzielenie aplikacji. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Od redaktora

Cywilizacja gadżetów Czytaj więcej »

Rewiry informatyki

Firma AFD proponuje Czytaj więcej »

Forpoczta ad hoc

Przeczytałem w 10 numerze CW wywiad z p. Krzysztofem Mikszą, dyrektorem biura informatyki Poczty Polskiej S.A. Przeczytałem i szczerze się ucieszyłem. Czytaj więcej »

Rynek

"Sieciowcy", łączcie się

Pod koniec marca br. Ascend Communications poinformował o planach przejęcia Cascade Communications. Wartość kontraktu szacuje się na 3,7 mld USD. Dzięki porozumieniu Ascend rozszerzy swoją ofertę o przełączniki dla sieci ATM i Frame Relay, produkowane przez Cascade. Jest to druga w tym roku tak wielka fuzja na rynku sprzętu sieciowego. W lutym br. 3Com połączył się z US Robotics.... Czytaj więcej »

Apple dla Ellisona?

Larry Ellison chce zainwestować 1,25 mld USD w Apple'a. Czytaj więcej »

Nowy kierunek Intela

Po osiągnięciu dominacji na rynku komputerów osobistych, Intel Corp. zamierza obecnie podbić rynek stacji roboczych, na którym dominującą pozycję posiadają Sun Microsystems Inc. i Hewlett-Packard Corp. Producent procesorów zamierza w tym celu zastosować podobną strategię, jak w przypadku PC, a ostatnio także serwerów i notebooków. Będzie więc produkował nie tylko same procesory,... Czytaj więcej »

Polski NASDAQ w drodze

CeTO ma być ofertą dla polskich firm teleinformatycznych. Czytaj więcej »

Prywatyzacja Groupe Bull

Rząd francuski przystąpił do trzeciego etapu prywatyzacji Soci‚t‚ des Machines Bull, producenta sprzętu komputerowego i biurowego. Po sprzedaniu 19 mln należących do niego akcji udział państwa w tej firmie zmniejszy się do 17%. Czytaj więcej »

Sieci

Integracja NetWare i Windows NT

Novell zaprezentował oprogramowanie Novell Administrator for Windows NT. Czytaj więcej »

WWW i serwery wydruku

Axis prezentuje serwery wydruku w pełni zarządzane za pośrednictwem przeglądarek sieci Web. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Novell ma się lepiej

W ostatnim tygodniu marca odbyła się trzynasta edycja corocznej konferencji technicznej Novella - BrainShare. W tym roku wzięło w niej udział ponad 5000 uczestników - użytkowników oprogramowania Novella, programistów i analityków rynkowych. Czytaj więcej »

Listy

Informatyka w szkole

W dniach 17-20 września 1997 roku odbędzie się w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej XIII Konferencja "Informatyka w szkole". Patronat nad konferencją objął JM Rektor UMCS prof. dr hab. Kazimierz Goebel. Przewodnim tematem tegorocznej konferencji jest: "Integrująca rola technologii informacyjnej". Czytaj więcej »

Java - bezbłędny UNIX

Powiem szczerze, że po przeczytaniu podtytułu artykułu "Java - bezbłędny UNIX" (CW nr 12, 24 marca 1997), stwierdzającego, że "Sun Microsystems utrzymuje dotychczasowe kierunki rozwoju. Firma nie zamierza sie zwrócić w kierunku rozwiązań opartych na procesorach Intela", nieco zbladłem. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...