powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1997

Wydanie 39-1997, 27 października 1997
39-1997 Computerworld nr 39-1997
Wiadomości

Dell: nowe za stare

Wymiana starego sprzętu komputerowego, odświeżanie technologii oraz oferta leasingowa to nowe akcje promocyjne Dell Computer Poland. Czytaj więcej »

Hurtownie dla Polski

Wstępem do umowy VAR jest podpisane w październiku br. porozumienie między ComputerLand Poland SA a NCR Polska Sp. z o.o., dotyczące sprzedaży hurtowni danych Teradata. Czytaj więcej »

Millenium w sieciach NetWare

W sieciowych systemach operacyjnych NetWare 3.12 i NetWare 4.1 nie rozwiązano problemu roku 2000. Czytaj więcej »

Nie tylko Merced

W cieniu zapowiedzianego przez Intela i HP procesora Merced swoje plany na najbliższych kilka miesięcy prezentowali pozostali najwięksi producenci półprzewodników. Czytaj więcej »

Nie tylko o pieniądzach

III Forum Kapitałowo – Finansowe było okazją do prezentacji oferty dla sektora finansowego. Czytaj więcej »

Oszczędzać nie na zdrowiu

Jedną z niewielu jednostek służby zdrowia, która wdroży zintegrowany system obsługi i wspomagania zarządzania, będzie Szpital Psychiatryczny w Suwałkach. Czytaj więcej »

Programy dla elity

Z Alicją Wiecką, dyrektor SAS Institute w Polsce, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Trudna Europejczyków droga do sieci

Zebrani na kolejnej konferencji "High-Tech Forum" zastanawiali się na wykorzystaniem Internetu jako pola działalności firm europejskich. Czytaj więcej »

Zaprzyjaźnić się z NT

Novell ściślej integruje swoje produkty z konkurencyjnym oprogramowaniem Microsoftu. Czytaj więcej »

Zielona w komputerach

Zielona Góra - wzorem Gdańska, Szczecina i Krakowa - rozpoczyna wdrożenie informatycznego systemu wspomagającego zarządzanie miastem. Czytaj więcej »

Zuzia w TP S.A.

W celu usprawnienia i kontroli inwestycji przy projektach budowlanych i montażowych Telekomunikacja Polska SA wdraża oprogramowanie wspomagające kosztorysowanie. Dobiegł końca pierwszy etap wdrożenia programu do kosztorysowania Zuzia, stworzonego przez krakowską firmę DataComp. Prace związane z wdrożeniem, których koszt sięga 300 tys. zł, wykonała firma Amplus z Warszawy. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Mniej hierarchii, więcej kompetencji

Podobno w dzisiejszych czasach nie ma nic stałego z wyjątkiem ...zmian. Nie w pełni zgadzam się z tym poglądem, cenię i dostrzegam stałość w wielu dziedzinach, jednak rzeczywiście nie należą one do biznesu. Prawdą pozostaje wymóg ciągłego reorganizowania przedsiębiorstw w odpowiedzi na zmiany: ludzkich umiejętności, potrzeb pracowników, rozmiarów firmy, stosowanych ... Czytaj więcej »

Postawy ludzkie w procesie wdrażania systemu informatycznego

Wdrażanie nowego systemu informatycznego ma być pojmowane nie tylko jako zmiana warunków technicznych, ale także jako proces zmian społecznych. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Kosmiczne sieci- telekomunikacja bezprzewodowa

Między naszymi komputerami a zasobami Internetu znajdują się łącza należące do - często państwowych - monopolistów. Czy tak musi być zawsze? Okazuje się, że nowe technologie telekomunikacyjne pozwalają na budowanie sieci informatycznych bez względu na przestarzałą infrastrukturę i nieelastyczne przepisy prawne. Czytaj więcej »

Informatyka w firmie

Problem rozpowszechniania czasu

W artykule pt. „Nie mamy czasu (w systemach teleinformatycznych)" (Computerworld nr 32, z 8 września br.) poruszono dwa główne zagadnienia techniczne: utrzymywania dokładnego wzorca czasu w Polsce oraz rozpowszechniania (udostępniania) dokładnego czasu, a także związane z nimi zagadnienia prawne. Wszystkie są przedmiotem działalności lub bezpośredniego zainteresowania Głównego... Czytaj więcej »

Internet

Podłączone banki

Europejskie banki zamierzają sukcesywnie wprowadzać usługi do Internetu. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Deschutes, Willamette i inne

Intel opracowuje wiele nowych modeli procesorów, które mają być wydajniejsze i tańsze Czytaj więcej »

Dyski według Seagate

Dyski o pojemności 18 GB już są dostępne na rynku. Teraz nadchodzi czas na 36 GB i 60 GB. Czytaj więcej »

Lepsza obsługa komputerów PC

Windows NT Workstation 5.0: obsługuje sprzęt nowej generacji, oferuje nowe usługi oraz mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo pracy Czytaj więcej »

Nagrywanie płyt dźwiękowych CD

Elektroson wprowadza na rynek nowy program GEAR Audio for Windows 95/NT 4.0 Czytaj więcej »

Pośpiech nie wskazany

Szybka instalacja Microsoft Office 97 Service Pack 1, zamiast usunąć kłopoty, wywołała nowe problemy. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Zostałem p.o. Kierownika

Szef wyjechał na targi komputerowe. Zdążył jednak przysłać list pt. ZADANIA. Jego treść po wydrukowaniu zajęła siedem stron. Długo na nią patrzyłem i myślałem, - co zrobić, żeby TO WSZYSTKO dało się załatwić? Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Ewolucja aplikacji rozproszonych

Połączenie możliwości jakie dają aplikacje klient/serwer, HTML i Java, to optymalna kombinacja do tworzenia kompleksowych programów z dostępem do baz danych Czytaj więcej »

Mainframe ma nadal wielką przyszłość

Rozmowa z Lindą Sanford, dyrektor generalną oddziału mainframe’ów S/390 w IBM. Czytaj więcej »

Porównanie produktów

Elektroniczne faktury

Ważnym elementem rynku oprogramowania wspomagającego pracę sklepu, punktu sprzedaży, firmy usługowo-handlowej są programy fakturujące ukierunkowane na automatyzację czynności związanych z wystawianiem dokumentów sprzedaży. Są rozwiązaniem pośrednim między dużymi, skomplikowanymi systemami F-K (finanse, księgowość) i GM (gospodarka magazynowa) a prostymi programami, stworzonymi... Czytaj więcej »

Praca grupowa

GroupWise bardziej otwarty

Nowa wersja pakietu firmy Novell oferuje obsługę wielu standardów internetowych. Czytaj więcej »

Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia Czytaj więcej »

Przegląd prasy zagranicznej

Zdrowie i śmierć w Internecie

Ponieważ w Internecie można znaleźć wszystko, nie zabrakło adresów poświęconych sprawom zdrowia. Brytyjski tygodnik naukowy New Scientist dokonał analizy tej części zasobów sieci, a wnioski badań powinny stanowić ostrzeżenie dla wszystkich amatorów samodzielnego leczenia. Lekarzy zaś powinny skłonić do jak najszybszego poznania internetowej technologii. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Ile wydajemy na informatykę

W tygodniku Wprost (nr 39/97) podano informację o wydatkach na informatykę. Krótka wiadomość i wykres może bulwersować średnio wykształconego rodaka. Otóż, nasz nowoczesny kraj i w tej dziedzinie okazuje się być krajem zacofanym. Mimo wielu lat dynamicznej automatyzacji, komputeryzacji, informatyzacji, a ostatnio integracji, wydaje na technikę informacyjną bardzo mało. W... Czytaj więcej »

Najpierw zupa, potem drugie danie

Bywa, że użytkownik systemu informatycznego jest nim rozczarowany. Bywa tak nawet często. Nie tylko w Polsce, ale wszędzie na świecie. W zasadzie w Polsce sytuacja ta powinna zdarzać się rzadko. Doświadczenia w krajach wcześniej zarażonych zastosowaniami informatyki powinny zmusić dostawców rozwiązań informatycznych do wyciągnięcia wniosków. I niby jest to już dziś oczywiste -... Czytaj więcej »

Odlot laptopa

Złodziejstwo jest prawdopodobnie drugim najstarszym zawodem świata. Czytaj więcej »

Rewiry informatyki Myśleć nie kazali

Zastanawialiśmy się pewnego razu z kolegą informatykiem, czegóż to można uczyć się na studiach na kierunku bibliotekoznawstwa. Uczyć się czy też studiować przez cztery lata jak katalogować pozycje, opracowywać bibliografię - wydaje się procesem zbyt długim. Czytaj więcej »

Wiersze czy Internet

Szanowny Panie Redaktorze Czytaj więcej »

Rynek

Podwójne Śledztwo

Po obu stronach Atlantyku przeciwko Microsoftowi toczy się śledztwo w sprawie stosowania przez firmę praktyk monopolistycznych. Czytaj więcej »

Sieci

System bardziej sieciowy

Microsoft udostępnił wersję beta systemu operacyjnego Windows NT 5.0 Server. Czytaj więcej »

Listy

Pismo (k)lin(i)owe

Panie Jakubie, Mam dwie uwagi do ostatniego felietonu ''Pismo (k)lin(i)owe'', CW nr 37 z 13 października 1997 r. Pisze się mianowicie znaki ''przystankowe'', a nie ''przestankowe''. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...