powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2002

Wydanie 5/2002, 6 maja 2002
5/2002
Wywiad miesiąca

PLC już wkrótce?

Z Krzysztofem Puczko, dyrektorem ds. techniki i rozwoju Ascom Poland, rozmawia Anna Machol. Czytaj więcej »

Infrastruktura

MPLS czyli etykiety w sieci

MPLS (Multi-Protocol Label Switching) jest zbiorem procedur mających zapewniać lepsze dopasowanie między warstwą drugą a trzecią. Dzięki temu można odciążać urządzenia oraz efektywniej wykorzystywać trasowanie na obrzeżach sieci i przełączanie w jej szkielecie. Czytaj więcej »

Nowe szaty cesarza

Czy pamiętasz tę opowieść z dzieciństwa? Wygadany sprzedawca przekonuje chciwego władcę do szat swojej produkcji tak wspaniałych, że widzieć może je tylko prawdziwie mądra osoba. Szaty oczywiście nie istnieją - trochę jak dochody z nie gwarantowanych usług IP. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test przełącznika Matrix E1

Enterasys oferuje wysoko wydajny przełącznik wyposażony w port 10 Gb/s, dzięki któremu sieć szkieletowa, nie przeciążając się, pracuje z pełną szybkością. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Programy do wykrywania luk w systemach ochrony

Gdy podłączamy swoją sieć do Internetu, musimy liczyć się z zagrożeniami, takimi jak hakerzy czy różnego rodzaju złośliwe programy. Gdy sieć się rozbudowuje, często wraz z nią rośnie liczba błędów oprogramowania i luk w systemie ochrony. Oszacowanie stanu zabezpieczeń systemu komputerowego pozwala na identyfikację słabych punktów, zanim wykryje je haker. Do tego celu... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Dostępowy Ethernet na przewodach miedzianych

Podkomitet IEEE 802.3ah opracowuje standard dla Ethernetu na łączach miedzianych służących do przekazu głosu. Czytaj więcej »

Protokół SOAP łączy odmienne aplikacje

W architekturze sieci przedsiębiorstw zaczyna dominować model rozproszony, w którym inteligencja jest lokowana w urządzeniach i komputerach tworzących sieć, a nie jak dotąd centralnie - w jednym systemie. Dzieje się tak, ponieważ pojawiają się różnorodne urządzenia, wyposażone w rozmaite języki i systemy operacyjne obsługujące tysiące aplikacji. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Przekraczanie barier VoIP

Problem współdziałania urządzeń głosowych VoIP funkcjonujących według różnych protokołów sygnalizacyjnych - H.323 oraz SIP - nie jest do końca rozwiązany. W praktyce oznacza to, że telefony internetowe wpinane do sieci LAN nie muszą poprawnie współpracować, ani ze sobą, ani z innymi urządzeniami głosowymi znajdującymi się w Internecie. Czytaj więcej »

Trendy i wyzwania współczesnej telekomunikacji

Techniki telekomunikacyjne przechodzą w ostatnich latach znaczącą transformację. Zmieniają się rola i sposób użycia mediów transmisyjnych, upowszechnia się mobilność użytkowników, a także rośnie znaczenie Internetu. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Elster, czyli PIT po niemiecku

W marcu i kwietniu nerwowo wymienialiśmy nasze doświadczenia i skarżyliśmy się na kłopoty z wypełnianiem formularzy nieszczęsnych PIT-ów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...