powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 16-2002, 22 kwietnia 2002
16-2002 Computerworld nr 16-2002
Prezentacje firmowe

CRM w branży produkcyjnej – pozyskiwanie klientów przez producentów maszyn i urządzeń

updateZ powodu globalizacji wielu producentów maszyn i urządzeń musi poradzić sobie z coraz silniejszą presją cenową i naciskami ze strony konkurencji. W ostatnich latach przedsiębiorstwa te intensywnie dążyły do podwyższenia swojej efektywności w zakresie produkcji. Z biegiem czasu wyczerpano w znacznym stopniu możliwości obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności. Sprawiło to, że przedsiębiorstwa...

Wiadomości

Nasza droga informatyka

Nad problemem ekonomicznej wartości usług i produktów informatycznych dyskutowano od dawna, jednak tylko w wąskim gronie specjalistów. Dziś powrócił on ze zdwojoną siłą i zainteresował wszystkich. Czytaj więcej »

Rynek jak brzytwa

Compaq liderem polskiego rynku po pierwszym kwartale. Czytaj więcej »

Taniej i więcej

Ze Stanisławem Kucharskim, dyrektorem ds. systemów informatycznych ABB Group Service Center, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Drukarki wasze, notebooki nasze

HP zdecydowanie zaprzecza sugestiom, zawartym w artykule pt. Drukarki wasze, notebooki nasze (CW 15/2002), jakoby z nominacji menedżerów do nowego HP, które powstanie w wyniku połączenia firm HP i Compaq, można było wnioskować o przyszłej ofercie. Czytaj więcej »

Akademia w Akademii

Altkom Akademia zamierza otworzyć wyższą uczelnię. Czytaj więcej »

Wynajęte komórki

Bank Pekao SA powierzył serwis IT firmie Getronics. Czytaj więcej »

Pakiety na ringu

TDC Internet buduje pierwszą w Polsce sieć z wykorzystaniem technologii DPT Cisco. Czytaj więcej »

Światłowód wokół Polski

BPT Telbank w tym roku zakończy budowę sieci szkieletowej, łączącej największe polskie miasta. Czytaj więcej »

Burza w .Net

Microsoft zmienia plany dotyczące usług .Net My Services, znanych wcześniej pod nazwą HailStorm. Czytaj więcej »

Polskie kadry

Wkrótce moduł kadrowo-płacowy firmy DST może stać się częścią systemu Baana. Czytaj więcej »

Lider eksportu

Liderem Eksportu 2001 została firma Impaq Polska. Tytuł ten przyznawany jest co roku polskiej firmie programistycznej przez Stowarzyszenie PRO Polski Rynek Oprogramowania. Czytaj więcej »

Licencje ERP w stylu vintage

Zwoltex SA szuka klientów na nie zakupione licencje systemu SAP R/3. Właściciel firmy zdecydował o powrocie do starego systemu. Czytaj więcej »

Europejski i elektroniczny

W Polsce w prace nad stworzeniem rządu elektronicznego najbardziej zaangażowane jest środowisko samorządu terytorialnego. Czytaj więcej »

Nieistotne 17 milionów głosów

Akcjonariusze Hewlett-Packarda opowiedzieli się za fuzją z Compaq Computer większością głosów (51,4%) - wynika z wstępnych wyników głosowania dostarczonych przez firmę IVS Associates, kontrolującą proces liczenia głosów. Czytaj więcej »

Spotkali się fani Microsoftu

Microsoft przekonuje programistów do podjęcia wysiłków w promocji .Net. Czytaj więcej »

Targi mniejsze, coraz mniejsze

Z roku na rok coraz mniej firm jest zainteresowanych uczestnictwem w targach. Czytaj więcej »

Technologie

Zeszyt w intranecie

Warszawska firma Euroad, dzięki samodzielnie wykonanemu systemowi zarządzania spedycją, znacznie poprawiła wskaźnik ładowności przewozów. Czytaj więcej »

Nowa jakość epidemiologii

Z Markiem Sellem, twórcą najpopularniejszego polskiego programu antywirusowego mks_vir, rozmawia Wiesław Pawłowicz. Czytaj więcej »

Małe pudełko na robaki

Symantec, oprócz oprogramowania, będzie oferować dedykowane serwery zabezpieczające. Czytaj więcej »

Panda na wirusy

Panda Software odświeża linię produktów antywirusowych. Czytaj więcej »

Kontakty, kontrakty

Mimo spowolnienia gospodarczego, światowy rynek rozwiązań i usług CRM powoli rośnie. Według Dataquest, to głównie średnie i małe firmy przyczyniają się do jego rozwoju. Prezentujemy nowe aplikacje CRM dostępne na polskim rynku. Czytaj więcej »

Mapa jako usługa

MapPoint.Net umożliwia przeglądanie map, lokalizowanie na nich obiektów, a także wytyczanie tras przejazdu. Czytaj więcej »

10 błędów naraz

Microsoft poprawia kolejne krytyczne błędy serwera IIS. Czytaj więcej »

WebSkładak

WebSphere, dzięki kampanii reklamowej promującej e-biznes, stał się znakiem firmowym IBM. Za tą nazwą kryje się seria wielu produktów - zarówno nowych, jak i takich, które powstały w IBM kilkanaście lat temu. Czytaj więcej »

Duży spadek

Serwer IBM x440 to intelowski mainframe. Czytaj więcej »

Baza danych w drugim wydaniu

Za miesiąc w ofercie Oracle'a znajdzie się nowa baza danych. Będzie to "gruntownie odnowiona" Oracle9i, której sprzedaż w pierwszej wersji rozpoczęto w 2001 r. Czytaj więcej »

Agenci FBI o cyberatakach

Internet staje się głównym źródłem zagrożeń bezpieczeństwa systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Dylematy dla zaawansowanych

Gdy już informatyka zostanie wprzęgnięta w system zarządzania biznesem, powstaje pilna potrzeba również profesjonalnego zarządzania informatyką. Czytaj więcej »

Konteksty

Internetowe polis

Warto pisać o Internecie bez emocji - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Cierpliwe śledzenie, co się w nim dzieje, prowadzi do konkluzji, że poliarchia realizuje się tam najpełniej. Czytaj więcej »

Bit w obiektywie

Chociaż cyfrowe aparaty fotograficzne obsługują coraz większe rozdzielczości, to użytkownika interesuje tylko jedno: czy "cyfrówka" jest lepsza od technologii tradycyjnej? Czytaj więcej »

Punkt widzenia

(Ni)e-rząd, czyli wizja siedlecka

Kiedy ponad dwa lata temu na łamach naszego czasopisma opublikowałem wizję rozwoju komputeryzacji w Polsce (felieton Bramski i Kojący http://www.apple.com.pl/kuba/archiwum/236.html), to spotkała się ona z właściwym potraktowaniem. Czytaj więcej »

Oto Tomasz

Znają Państwo Tomasza? To naprawdę ciekawy gość. Studiował informatykę w Gliwicach; skończył ją kilka lat temu. Jego największa pasja to aplikacje internetowe. Pisał je już wtedy, gdy ludzie dopiero uczyli się, co znaczą skróty HTML, CGI czy JSP. Czytaj więcej »

Niezdary

Nie wiem i pewno nigdy się nie dowiem, czym takim wyróżnia się moja osobista przeciętność, że zwracam na siebie uwagę bardzo małych dzieci - takich w wózku w tramwaju czy na ramieniu rodzica w jakiejś kolejce. Najpierw jestem świdrowany wzrokiem, co stopniowo przechodzi w nieśmiały uśmiech i kończy się kokietowaniem minami. Czytaj więcej »

Spójrzcie na nią

Widuję ją bardzo często. Przechodzę obok niej zawsze obojętnie, wiele razy dziennie. Ani ładna, ani brzydka - taka nijaka i być może dlatego nie zapałałem nigdy chęcią bliższego jej poznania. Wiem, że to niesprawiedliwe. Domyślam się, że jej przygotowania, mające uzewnętrznić najistotniejsze atrybuty, kosztowały niemało trudu. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Inżynierowie z powołania

O wyborze przyszłej specjalizacji decydują przede wszystkim potrzeby rynkowe. Dziś rekordy popularności wśród studentów informatyki bije inżynieria oprogramowania. Czytaj więcej »

Zakuwanie na ekranie

W niedalekiej przyszłości studia internetowe powinny stać się atrakcyjną alternatywą dla nauki w trybie zaocznym. Na razie na otwarcie inżynierskich studiów w zakresie informatyki zdecydowały się dwie warszawskie uczelnie. Czytaj więcej »

Certyfikat dla magistra

Studia to nie tylko teoria. Coraz więcej uczelni decyduje się na włączenie do programu zagadnień z obsługi konkretnych systemów. Czytaj więcej »

Turystyka edukacyjna

Najbardziej rozbudowana oferta stypendialna, umożliwiająca polskim studentom naukę za granicą, to sponsorowany przez Unię Europejską program Socrates/Erasmus. Uczestniczy w nim ponad 100 państwowych i prywatnych wyższych uczelni. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...