powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2002

Wydanie 4/2002, 1 kwietnia 2002
4/2002
Wywiad miesiąca

Na recesję Internet

Z Marcinem Sikorskim, dyrektorem ds. sprzedaży Internet Partners, rozmawia Anna Machol. Czytaj więcej »

Infrastruktura

Nowości z Intel Developer Forum

Pod koniec lutego, podczas Intel Developer Forum w San Francisco zaprezentowano produkty i rozwiązania, które będą miały wpływ na kierunki rozwoju ważnych technologii informatycznych. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Programy do zdalnego sterowania

Jednym z problemów osób zarządzających systemami informatycznymi jest zapewnienie pracownikom przebywającym poza zasięgiem sieci korporacyjnej bezpiecznego dostępu do zasobów położonych w obszarze działania zapór ogniowych - baz danych, poczty elektronicznej, indywidualnych plików. Od obsługi informatycznej oczekuje się też zapewnienia wsparcia wzrastającej liczby użytkowników... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test serwera NEC Express5800/320La

Podstawowe zalety: niemal stuprocentowa dostępność i atrakcyjna cena. Czytaj więcej »

Wszechstronne drukarki dla grup roboczych

Grupy robocze potrzebują solidnych i elastycznych w działaniu drukarek. Dwie przystosowane do pracy w sieci drukarki firm Epson i Hewlett-Packard pokazują w teście: jak i co potrafią przenosić na papier. Czytaj więcej »

Przegląd bram rezydentnych

Wzrost zainteresowania małych i średnich przedsiębiorstw szerokopasmowym dostępem do Internetu zaowocował pojawieniem się na rynku bram rezydentnych (Residential Gateway). Bramy te łączą w sobie niektóre cechy koncentratora, przełącznika i rutera. Najczęściej mają także zaimplementowane funkcje zapory ogniowej. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Rozproszone zapory ogniowe

Dostęp sieciowy z i do przedsiębiorstwa wymaga solidnych zabezpieczeń. Rozwiązaniem mogą być zapory ogniowe zlokalizowane w hostach (host-resident firewall). Czytaj więcej »

Telekomunikacja

IAD druga generacja VoDSL

Abonencka sieć przewodowa była do niedawna używana jedynie do głosowego łączenia użytkowników z najbliższą centralą telefoniczną po miedzianych kablach telefonii stacjonarnej. Taka struktura połączeń sieci zdeterminowała rozwój pierwszych szerokopasmowych sieci dostępowych xDSL. Druga generacja dostępu abonenckiego (IAD - Integrated Access Devices) oferuje skuteczniejszą... Czytaj więcej »

Świat w sieci

E-powieści i e-romanse

"Haker włamał się do osobistego komputera Ojca Świętego..." pierwsze zdanie sensacyjnej powieści hiszpańskiego pisarza Artura Perez-Reverte, w Polsce wydanej pod zmienionym zresztą tytułem jako <i>Ostatnia bitwa templariusza</i> (Muza), wabi czytelnika opisem zdarzenia oczywiście fikcyjnego, ale kto wie, w nieodległej przyszłości może najzupełniej prawdopodobnego. Co... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...