powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 13-2002, 2 kwietnia 2002
13-2002 Computerworld nr 13-2002
Wiadomości

Powoli, spokojnie do przodu

Rynek oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla małych i średnich firm jest jednym z niewielu segmentów polskiego rynku IT, który opiera się zachodniej konkurencji. Czytaj więcej »

Aplikacje Oracle'a według nowych zasad

Oracle, podobnie jak najwięksi konkurenci, wprowadziłĘmodel licencjonowania oparty na liczbie i statusie użytkowników. Czytaj więcej »

Kosmetyczna likwidacja

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty 1 kwietnia br. zastąpił URT. Czytaj więcej »

Projekt - Chleb konsultanta

Problemy Baana w Polsce osłabiły jego pozycję na rynku ERP. Niekorzystnie wpłynęło to na sytuację konsultantów specjalizujących się we wdrożeniach systemu tego producenta. Czytaj więcej »

Ponowne oswajanie

Po powtórnym otwarciu oddziału Baana, klienci oczekują określenia strategii firmy. Czytaj więcej »

Mały, ale szybko rośnie

Istotnym stymulatorem wzrostu sprzedaży rozwiązań zabezpieczających są wprowadzone ustawy o ochronie danych osobowych i ochronie informacji niejawnych. Czytaj więcej »

SAS - przyszłość w usługach i rozwiązaniach branżowych

Tematem przewodnim tegorocznego SAS Forum była analiza danych z systemów CRM. Czytaj więcej »

Od marketingu do integracji

AMG.net łączy własne rozwiązania z narzędziami zachodnich producentów. Czytaj więcej »

Technologie

Gusta i guściki programistów

Borland jeszcze nie zdecydował się na stworzenie wspólnego środowiska IDE, złożonego ze wszystkich swoich narzędzi. Za to większość języków i środowisk Borlanda oferuje podobne możliwości i - tak jak w VS.Net Microsoftu - wybór narzędzia zależy praktycznie wyłącznie od gustu i przyzwyczajeń programisty. Czytaj więcej »

ZENworks - dostęp do lokalnych i zdalnych aplikacji

ZENworks for Handhelds i ZENworks Synergy to kolejne produkty Novella, które powinny przekonać klientów, że firma nie jest już wyłącznie producentem NetWare, lecz oferuje rozwiązania integrujące różne platformy. Czytaj więcej »

Jest się o co bić

Jeśli wierzyć analitykom, w ciągu kilku lat wartość rynku serwerów aplikacyjnych sięgnie astronomicznej sumy 60 mld USD. Czytaj więcej »

Ciemna strona akwizycji

Rozmowa z Sanjay'em Kumarem, prezesem i dyrektorem generalnym Computer Associates. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Zaniedbana etyka

Czy tzw. Nowa Gospodarka rzeczywiście kiedykolwiek istniała? Czytaj więcej »

Konteksty

Przestępstwa na dysku

Niech nikt nie czuje się bezpieczny. Przynamniej ten, kto pracuje na komputerze, używając komercyjnego oprogramowania. Czytaj więcej »

Symboliczne piractwo

Z dr. Zdzisławem Dobrowolskim, z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych na Uniwersytecie Warszawskim, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Zapomniane prawo

Pół wieku temu sformułowano tzw. prawo Groscha, łączące koszty konfiguracji komputerowej z jej wydajnością. Czy dzisiaj można znaleźć podobne zależności? Czytaj więcej »

Punkt widzenia

A(u)kcja, czyli dylemat więźnia

Nie wiem jak Państwo, ale ja lubię chodzić do kina. Wprawdzie przez długi czas nie mogłem przyzwyczaić się do zapachu kin amerykańskich (dominujący, obecny wszędzie popcorn), ale człowiek jest zwierzęciem elastycznym, więc po prostu zacząłem kupować małe torebki i tak jakoś się wciągnąłem. Czytaj więcej »

Sprzedawcy marzeń

Moja lepsza połowa opowiadała mi, jak kiedyś w południowej Francji, w okolicach miasta Grasse, zwiedzała fabrykę perfum. Po zademonstrowaniu kadzi napełnionych po brzegi płatkami róży, wielkich tłoczni, w których wyciska się olejki, laboratoriów, w których miesza się produkty, zaprowadzono ich do biur. Tam pokazano projekty image'u danej marki - buteleczkę, zestaw kolorystyczny,... Czytaj więcej »

Aby do emerytury

Bardzo się cieszę, że nie jestem menedżerem ani nawet kierownikiem. Oprócz kierowania samym sobą, ewentualnie samochodem, unikałem pełnienia funkcji kierowniczych jak tylko mogłem, chociaż nie zawsze mi się udawało. Czytaj więcej »

Kto następny?

Jakoś łatwiej nam kogoś wspominać, gdy gromadzimy się w pobliżu związanego z nim symbolu: tablicy pamiątkowej, pomnika czy grobu. Niby nie powinno to mieć znaczenia, bo mamy przecież wyobraźnię, a jednak potrzebny jest jej jakiś czynnik wyzwalający i przyciągający jednocześ-nie innych, chcących doznać podobnych przeżyć, co dodatkowo wnosi ulotne, ale jakże ważne poczucie... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...