powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 11-2002, 18 marca 2002
11-2002 Computerworld nr 11-2002
Prezentacje firmowe

Solidne fundamenty dzięki CRM - lepsza jakość obsługi klienta w Lafarge

updateDzięki wprowadzeniu w Lafarge nowoczesnego systemu CRM powstał jeden centralny system danych zapewniający szybki i łatwy dostęp do wszelkich informacji dotyczących klienta. Przejrzyste dane o klientach umożliwiają handlowcom lepsze planowanie swojego czasu pracy, np. poprzez optymalizację trasy delegacji i tym samym zwiększenie liczby kontaktów. Naturalną konsekwencją tego jest wzrost...

Wiadomości

Dać się mądrze sprzedać

Producent systemu ERP zazwyczaj nie jest gwarantem kompetencji swojego partnera. W niektórych przypadkach partner oznacza tyle co diler. Tak więc w zasadzie - w ocenie kompetencji firmy partnerskiej - klient zdany jest na siebie i warto o tym pamiętać. Czytaj więcej »

To, co się da, podziel na dwa

Rząd chce podzielić Urząd Ochrony Państwa na Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencję Wywiadu. Ta zmiana, pozornie obojętna dla sektora IT, ma dla niego duże znaczenie. Czytaj więcej »

Informatycy na nartach

Trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, odbędzie się 23 marca br. w Zakopanem. Patronem prasowym mistrzostw jest nasz tygodnik. Czytaj więcej »

Telekomunikacja na dywaniku

Termin uruchomienia usług telefonii trzeciej generacji w Polsce przesunięto o rok, na 1 stycznia 2004 r. Czytaj więcej »

Wszystkie karty na stół

Do Sejmu wrócił poprawiony projekt Ustawy o Elektronicznych Instrumentach Płatniczych, wprowadzający m.in. instytucję pieniądza elektronicznego. Czytaj więcej »

BMC bez oddziału w Polsce

Firma CompFort/Meridian Polska będzie pełnić rolę przedstawiciela BMC Software. Czytaj więcej »

Sun Microsystems pozywa Microsoft

Sun Microsystems złożył prywatny pozew przeciwko Microsoftowi. Czytaj więcej »

Zawsze na Javie

BEA Systems walczy o udział w rynku serwerów aplikacyjnych, oferując własne narzędzia Java. Czytaj więcej »

Procesory na śmietniku

Po wejściu do UE Polska będzie musiała stworzyć system zagospodarowania odpadów elektronicznych. Czytaj więcej »

Technologie

Piątka na zachętę

Flextronics, jako pierwsza firma w Polsce, wdroży piątą wersję systemu ERP Baan. Czytaj więcej »

Wiosenne czyszczenie okien w Microsofcie

Sprzedaż Windows .Net Server miała rozpocząć się w pierwszej połowie roku. Premiera handlowa została jednak przesunięta o co najmniej 6 miesięcy. Release Candidate, ostatnia próbna wersja przed przekazaniem systemu do produkcji, zostanie udostępniona testerom dopiero latem br. Czytaj więcej »

Wielkie tłoczenie danych

Zastosowanie technologii Gigabit Ethernet w łączności ze stacjami roboczymi wydaje się jeszcze odległą perspektywą. Malejące koszty oraz wyniki testów szybkości pracy w zastosowaniach biurowych pokazują jednak, że warto już o tym myśleć. Czytaj więcej »

Odrobina luksusu w klasie średniej

Hewlett-Packard oferuje rp7410 - nowy, unixowy, ośmioprocesorowy serwer klasy średniej. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Schody do nieba

Początek roku przyniósł dwie spektakularne zmiany kadrowe na najwyższych szczeblach zarządzania. Z kierowania polskim oddziałem Compaq Computer zrezygnował Andrzej Widerszpil, zaś z Sun Microsystems odszedł jeden z najstarszych stażem dyrektorów generalnych - Andrzej Jaskulski. Przy tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się, jakie szanse na dalszy rozwój kariery mają dziś byli... Czytaj więcej »

Wciąż są ciekawe stanowiska

Liczba ofert pracy dla menedżerów spada już od jakiegoś czasu, co wynika nie tylko ze spowolnienia gospodarczego, którego jesteśmy świadkami, ale i z poziomu rozwoju rynku, który osiągnęliśmy. Czytaj więcej »

Konteksty

Redaktor czy Łebmajster

Kwestia odpowiedzialności za zawartość informacyjną stron internetowych zależy od tego, czy elektroniczne serwisy można uznać za prasę. To rozróżnienie jest szczególnie istotne w przypadku serwisów administracji państwowej. Czytaj więcej »

Siła tradycji

Z profesorem Jerzym Axerem, dyrektorem Ośrodka Badań nad Tradycją Antyczną oraz Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Musi nam się udać!

Ze Steve'em Ballmerem, prezesem Microsoftu, rozmawiają Dorota Konowrocka i Michał Szafrański. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Wyścig szczurów

Lubię wiosnę, bo jest to najbardziej optymistyczna pora roku. Wszystko zaczyna się jakby od nowa, choć dobrze wiemy, że po lecie znowu będzie jesień i zima. Czytaj więcej »

Seks nastolatków

Umysły i rozmowy nastolatków, jak wiadomo, obracają się wokół seksu. Wszyscy o nim mówią, bo mało kto go spróbował. To odwrotnie niż u dorosłych - tutaj nikt już nie papla na okrągło o seksie, za to wielu uprawia go na co dzień. Czytaj więcej »

Hokus-pokus

I do czego to już doszło - baza antywirusowa programu AVP (Kaspersky Lab) zajmuje prawie 3 MB, z możliwością wykrywania ponad 52 tys. wirusów. Jakiś obłęd! Wnoszę niniejszym apel do twórców wirusów, aby się opamiętali, wzięli na powstrzymanie i przestali pisać nowe programy - psikusy. Kieruję się w tym przypadku jak najbardziej egoistycznymi pobudkami, gdyż zaczyna mi już... Czytaj więcej »

Nogi i skrzypce

Gdy, przed paru laty, zajmowałem się jeszcze organizowaniem konferencji i seminariów, zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas takich imprez natrafiałem na różne zaskakujące niespodzianki. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Spójrzmy prawdzie w oczy

Współpraca w łańcuchu dostaw, wsparta rozwiązaniami informatycznymi, może przynieść jego uczestnikom znaczne oszczędności dzięki zmniejszeniu zapasów oraz otworzyć nowe możliwości sprzedaży dzięki dokładniejszemu prognozowaniu i bardziej elastycznemu planowaniu produkcji. Na drodze do tego ideału stoi jednak wiele przeszkód, nie tylko natury technologicznej. Czytaj więcej »

Nadzieje e-logistyki

Nowe, internetowe rozwiązania w zakresie logistyki budzą nadzieję na szybki wzrost efektywności zarządzania łańcuchem dostaw. Czytaj więcej »

Płynna optymalizacja

Zarządzanie łańcuchem dostaw jest łatwiejsze w branżach, w których wszystkie jego ogniwa należą do jednego właściciela. I oczywiście trudniejsze w tych, w których ceny i popyt zmieniają się z dnia na dzień. Z tych właśnie względów zarządzanie dostawami paliw jest tak trudne i jednocześnie fascynujące. Czytaj więcej »

Gdzie dwóch Polaków, tam... w końcu jeden standard

Elektroniczna wymiana danych (EDI) w jednolitych dla całego rynku standardach może się upowszechniać tylko pod warunkiem zdecydowanej akcji dominujących graczy, którzy w poszukiwaniu własnych oszczędności potrafią zmusić dostawców do współpracy. Czytaj więcej »

Dogadajmy się

Efektywność systemów SCM jest uzależniona od stosowania standardów w całym łańcuchu dostaw. Wymianę danych między uczestnikami łańcucha można znacząco usprawnić poprzez wykorzystywanie standardowej etykiety logistycznej EAN.UCC. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...