powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2002

Wydanie 3/2002, 1 marca 2002
3/2002
Wywiad miesiąca

Jak testować produkty dla IDC?

Z Wiesławem Wilkiem, dyrektorem Polcom Sp. z o.o., rozmawia Adam Urbanek. Czytaj więcej »

Infrastruktura

Sieci domowe (cz. V)

Do sieci domowych należy przyszłość. Dom jest mikroświatem kształtowanym według własnych upodobań, a sieci, łącząc ludzi z informacją, pomagają w jego przeobrażaniu. Czytaj więcej »

Fibre Channel w zarysie

FC jest architekturą szeregowego transferu danych, opracowaną przez konsorcjum złożone w dużej mierze z producentów urządzeń komputerowych i pamięci masowych. Intencją jej twórców było stworzenie niedrogiej i dającej się rozbudowywać metody szybkiej wymiany danych między stacjami roboczymi, mainframe, superkomputerami, urządzeniami składowania danych czy innymi urządzeniami... Czytaj więcej »

Sieci VPN oparte na BGP/MPLS

Przedstawione w "NetWorld" 2/02 testy obejmowały systemy VPN oparte wyłącznie na IPSec. To bardzo popularna na świecie metoda budowy sieci wirtualnych. Innym sposobem tworzenia sieci wirtualnych jest jednoczesne wykorzystanie protokołów BGP i MPLS. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test przełącznika 3Com Switch 4007

Modularny przełącznik warstwy 3 oferuje przedsiębiorstwom średniej wielkości wydajną obsługę szkieletu sieci. Jeśli chodzi o Quality of Service oraz trasowanie w środowisku Gigabit Ethernetu, urządzenie nie ustrzegło się błędów w teście. Pozostałe moduły przeszły jednak celująco przez wszystkie testy wydajności. Czytaj więcej »

Test przełącznika HP Procurve 9304M

Modularny przełącznik warstwy 3 firmy Hewlett-Packard wypadł przekonywająco we wszystkich dyscyplinach testu. Jedyna wada: podczas trasowania nie jest w stanie obsłużyć więcej niż 150 adresów IP na port. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Wykrywanie ataków coraz skuteczniejsze

Wraz z rozwojem metod ataków na systemy komputerowe ewoluują również systemy do wykrywania prób ich penetracji. Na rynku pojawiają się produkty charakteryzujące się większą szybkością działania, lepszymi mechanizmami korelacji zdarzeń i możliwościami filtrowania fałszywych alarmów. Są także nowe, hybrydowe rozwiązania, łączące metody działania systemów hostowych i... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Bazy danych XML

Coraz więcej faktów przemawia za tym, żeby informacje oparte na XML dysponowały własną bazą danych. Czytaj więcej »

Protokół XML w aplikacjach głosowych

Technologia aplikacji głosowych osiągnęła stan, w którym wymiana informacji pomiędzy człowiekiem a komputerem staje się coraz bardziej podobna do prawdziwej rozmowy. Wpływa na to wiele czynników, od wykładniczego wzrostu mocy obliczeniowej po ogólny postęp w dziedzinie technologii komunikacji głosowej i rozwiązania w zakresie interfejsu użytkownika. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Komputer, który haftuje i szyje

Tak to już nieraz się zaczynało. Na początku były cele militarne i służące im wielkie pieniądze, dopiero z czasem oryginalne wynalazki traciły swoją wyjątkowość, rewolucjonizowały całe dziedziny życia, stawały się nieodłącznym elementem powszechnej codzienności. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...