powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 06-2002, 11 lutego 2002
06-2002 Computerworld nr 06-2002
Wiadomości

Kowal zawinił, Cygana powiesili

UOP rozpocznie śledztwo w sprawie budowy systemu zarządzania i kontroli w rolnictwie IACS. Czytaj więcej »

Na trzech frontach

System bankowości elektronicznej Nordea był tworzony równolegle z wdrożeniem centralnego systemu bankowego i budową call center. Czytaj więcej »

Luty miesiącem bezpieczeństwa

7 tys. programistów Microsoftu odpoczywa od pisania kodu. Przez miesiąc nie powstanie nawet mały kawałek nowych Windows, Office, SQL Servera. Czytaj więcej »

ICL Poland zmieni nazwę na Fujitsu Services

Fujitsu Limited utworzyła dwie nowe firmy działające pod marką Fujitsu: Fujitsu Services (dawniej ICL) i Fujitsu Consulting (DMR Consulting). Czytaj więcej »

Optimus Enterprise - rozwój dzięki przejęciom

Optimus zakończył proces łączenia włas-nego pionu integracji i przejętego TCH Systems. Czytaj więcej »

Szósty program w kolejce

W przyszłym roku zacznie funkcjonować 6. Program Ramowy Unii Europejskiej. Jego budżet ma wynieść 16,3 mld euro. Czytaj więcej »

Computerworld online zmienia wygląd i zawartość

Po dwóch latach dokonaliśmy całkowitej zmiany stron Computerworld online. Aby ułatwić dotarcie do interesujących informacji, została uproszczona m.in. nawigacja po naszym serwisie, Wszystkie wiadomości w wersji elektronicznej są skategoryzowane, co pozwoli na dołączanie do artykułów odnośników do informacji o podobnej tematyce. Czytaj więcej »

Forum o IT w finansach

IDG Forum organizuje 19-20 lutego br. konferencję Strategia informatyczna instytucji finansowych. Czytaj więcej »

Technologie

XML w bazach danych

Wiele operacji bazodanowych można wykonać przy użyciu XML. Czytaj więcej »

Dyski szybsze od rynku

Od roku 1957, gdy pojawił się pierwszy dysk magnetyczny IBM RAMAC, gęstość zapisu danych wzrosła 17 mln razy. Co roku gęstość zapisu danych się podwaja. Czytaj więcej »

Ratunek dla utraconych danych

Ontrack oferuje narzędzie do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków i dyskietek. Czytaj więcej »

Yamhill: tajna broń Intela?

Intel opracowuje 64-bitowe rozszerzenie architektury układów Pentium 4 - taką informację opublikowała lokalna amerykańska gazeta The Mercury News z San Jose, która powołuje się na anonimowego inżyniera, byłego pracownika Intela. Czytaj więcej »

Szybkie, kolorowe wydruki biurowe

Lexmark wprowadził do oferty dwie linie biurowych drukarek kolorowych: C750 i C910 oraz monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne X820e, przeznaczone do zastosowań korporacyjnych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Kawa i pomidory na zawołanie

Handel detaliczny za pośrednictwem witryny Supersam24 zapowiada nowy model biznesu zarówno dla tradycyjnych sklepów i sieci handlowych, jak i firm informatycznych, obsługujących handel internetowy. Czytaj więcej »

Najpierw produkt, potem samodzielność

Dobiegły końca przekształcenia zakładu informatyki w Kolporter SA. Obsługą holdingu zajmie się samodzielna spółka Kolporter Info SA. Jej rola nie będzie się jednak ograniczać do rozwoju systemów w spółkach należących do kieleckiego dystrybutora prasy. Nowa firma chce się zająć wdrażaniem zaprojektowanego samodzielnie systemu finansowo-księgowego. Planuje również rozwój... Czytaj więcej »

Konteksty

Biurokratyczna łamigłówka

Jedną z poważnych barier na drodze do stworzenia jednolitego systemu administracji publicznej w Polsce jest brak zintegrowanego systemu przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi strukturami państwa. Czytaj więcej »

Biurokracja bez tradycji

Z prof. Witoldem Kieżunem, pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Remanent-permanent

Cykl produkcyjny moich felietonów, jak niektórzy Czytelnicy zdążyli się zorientować, jest z grubsza przesunięty o cztery tygodnie. Dlaczego o cztery właśnie? Ano, mimo pozorów, jestem leniwy i strasznie się boję, że któregoś dnia będę miał tzw. blok pisarski, czyli po prostu nie zechce mi się nic napisać. Czytaj więcej »

Spiątkowani przez komputer

Przed oczyma stanęła mi następująca scenka: kilka tysięcy ludzi ubranych w świeże koszule i eleganckie garnitury lub garsonki stoi w rzędzie, a wzdłuż niego idzie prezes i tak mówi: "Raz, dwa, trzy, cztery, do widzenia; raz, dwa, trzy, cztery, do widzenia". Groteska? Tragedia? Czytaj więcej »

Demaskacja, czyli zwierzę rytualne

Pewien czas temu, a dokładniej w okresie zbliżania się ostatniego przełomu wieków, wielu podekscytowanych pseudoznawców i wyznawców przepowiedni losów świata dopatrywało się związków firmy Microsoft i jej produktów z szatanem, powołując się na występującą wielokrotnie w nazwach własnych, w postaci zakodowanej, liczbę sześć. Czytaj więcej »

Więcej komputerów

Tak naprawdę to z komputerów mamy coraz mniej pożytku. Co najwyżej jakieś kartony, worki foliowe czy styropian i to tak dziwnie ukształtowany, że nie bardzo wiadomo, do czego pożytecznego mógłby się przydać. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...