powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 05-2002, 4 lutego 2002
05-2002 Computerworld nr 05-2002
Prezentacje firmowe

Rozwiązania IT dla MSP: trzy scenariusze

HPSerwery i pamięci masowe dla firm wielooddziałowych oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw. Specjaliści HP prezentują jak optymalnie dobierać rozwiązania IT do potrzeb różnej wielkości firm. Poznaj przykładowe scenariusze dotyczące budowy infrastruktury.

Aplikacje

Symantec rozszerza ofertę z zakresu bezpieczeństwa

Oprócz kolejnych wersji znanych aplikacji, w ofercie Symantec Polska pojawią się m.in. narzędzia przejęte od firmy Axent oraz nowa konsola scentralizowanego zarządzania. Czytaj więcej »

Wiadomości

Zapiski na pudełku od komputera

Wbrew trendom na rynku IT rok 2001 nie był najgorszy dla firm dystrybucyjnych. Na poprawę ich wyników miały wpływ zwiększone zakupy małych i średnich firm oraz klientów indywidualnych. Czytaj więcej »

Alcatel wydziela dział rozwiązań dla przedsiębiorstw

Fundusz Platinum Equity przejmie za 1,3 mld USD od Alcatela jego dział produktów i usług dla przedsiębiorstw. Wcześniej w niezależne spółki wydzielono podobne działy w Lucent Technologies (Avaya) i Ericssonie (Damovo). Przejęcie ma zostać sfinalizowane do końca lutego 2002 r. Czytaj więcej »

Demonstracja siły

Oracle ogłosił nowe ceny E-Business Suite. Czytaj więcej »

E-podpis do poprawy

Małgorzata Okońska-Zaremba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, zapowiedziała powołanie zespołu, który zajmie się opracowaniem rozporządzeń do ustawy o podpisie elektronicznym. Czytaj więcej »

Lotus przygotowuje szóstą wersję Lotus Notes/Domino

Podczas dorocznej konferencji Lotusphere, Lotus poinformował o ponownym odsunięciu terminu premiery oprogramowania Lotus Notes/Domino 6, znanego dotychczas pod roboczą nazwą Rnext. Czytaj więcej »

Ambitnie i z rozmachem

Dobiegło końca wdrożenie IFS Applications w Elektrociepłowniach Warszawskich SA. Czytaj więcej »

Grupa Onet.pl więcej warta niż Optimus

Na pierwszej sesji, podczas której notowane były obie części Optimusa - portalowa (Grupa Onet.pl SA) i technologiczna (Optimus SA) - zgodnie z oczekiwaniami wyżej została wyceniona pierwsza z nich. Czytaj więcej »

Technologie

Siódemka z analizy

Cognos wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania analitycznego. Czytaj więcej »

Pingwin na gigancie

IBM przedstawił pierwszy w historii serwer mainframe dedykowany dla systemu operacyjnego Linux. Czytaj więcej »

Dwa w jednej kieszeni

Handspring Treo stanowi przykład udanego połączenia komputera naręcznego i telefonu GSM. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Jakość i rzeczywistość

Punktem wyjścia do rozważań, dotyczących dostępnych metod poprawy jakości danych, jest przeanalizowanie odniesienia systemu informatycznego i zgromadzonych w nim danych do rzeczywistości. Czytaj więcej »

Konteksty

Europejski trening

Polska ma coraz większe możliwości udziału w europejskich programach, wspierających rozwój społeczeństwa informacyjnego i wykorzystanie technik informacyjnych w gospodarce. Czytaj więcej »

Nie tylko dla urzędników

Tylko 2,8% środków pochodzących z Funduszu PHARE dla Polski przeznaczono na realizację zadań związanych z technikami informacyjnymi. Wydano je głównie na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania. Czytaj więcej »

Informacyjny sezam

Z prof. Jerzym Mischke, dyrektorem Ośrodka Edukacji Niestacjonarnej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, szefem Krajowego Punktu Kontaktowego Programu eContent, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Java na wiele sposobów

Programiści mają do dyspozycji wiele zaawansowanych narzędzi do tworzenia aplikacji w Javie, dostosowanych praktycznie do każdego budżetu. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Baj sie eBay'u, baj

Można zapytać dlaczego zdrowy na umyśle człowiek miałby kupować cokolwiek na aukcji, szczególnie na aukcji internetowej? Odpowiedź na to pytanie prawdopodobnie nie byłaby jedna, bowiem tysiące, jeśli nie miliony ludzi licytują codziennie najróżniejsze rzeczy poprzez eBay http://www.ebay.com. Czytaj więcej »

Trabantem w świat

Podobno od Nowego Roku można do Polski bez kłopotu wwozić stare samochody. Można nawet wjechać do nas trabantem, bez przeszkód zarejestrować go, a następnie jeździć po kraju rozsiewając charakterystyczny, trabantowy, dwusuwowy smrodek. Czytaj więcej »

Nasze ulubione wydruki

Raporty papierowe mają się ciągle nieźle. W wielu przypadkach są wręcz niezastąpione, pozwalając na analizę informacji nawet po wielu latach bez korzystania z technik komputerowych. Wystarczy sięgnąć do właściwego segregatora. Czytaj więcej »

Arka przymierza

Przełom kolejnych lat kalendarzowych przynosi, jak co roku, liczne prognozy i przewidywania na kolejnych dwanaście miesięcy. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Poprawka z danych

Jakość danych przechowywanych w systemach informatycznych jest problemem technologicznym, jednak o konsekwencjach natury czysto biznesowej. Czytaj więcej »

Narzędzia poprawy

Do poprawy jakości danych można stosować rozwiązania ETL albo specjalizowane narzędzia, których dostawcy na ogół niestety nie są reprezentowani w Polsce. Czytaj więcej »

Jakość podstawowa

W powszechnym przekonaniu integracja danych w systemach klasy ERP gwarantuje wysoką jakość danych. Czy tak jest rzeczywiście? Czytaj więcej »

Uwolnić rejestry

Poprawa jakości danych, gromadzonych przez większość dużych instytucji czy podmiotów gospodarczych, byłaby znacznie prostsza i efektywniejsza, gdyby do ich weryfikacji można było korzystać z rejestrów państwowych. Czytaj więcej »

Nieosiągalny ideał i smutna rzeczywistość

Pierwszym krokiem na drodze minimalizacji błędów w danych jest monitorowanie ich jakości, kolejnym podnoszenie jej poprzez opracowanie i wdrożenie odpowiednich procedur organizacyjnych i technicznych. Czytaj więcej »

Odkłamać billing

Systemy billingowe stanowią system nerwowy wielu przedsiębiorstw, zaś jakość znajdujących się w nich danych bezpośrednio wpływa na finanse przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Sieci

Serwery blade i aplikacje zarządzające Compaqa

Compaq, wkrótce po HP, rozpoczął produkcję serwerów blade. Pierwszy ultracienki ProLiant, będący w rzeczywistości kartą formatu CompactPCI instalowaną pionowo w obudowie o wysokości 3U, zawiera procesor Pentium III 700 MHz, 1 GB pamięci RAM, dysk twardy 30 GB i dwa gniazda Ethernet 10/100 Mb/s. W obudowie można zmieścić 20 kart serwerowych. ProLiant BL10e może pracować pod... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Outsourcing na kontrolowanym

Sytuacja na rynku coraz częściej będzie zmuszać działające w Polsce banki do korzystania z outsourcingu. Dynamiczny rozwój tego sektora usług nie będzie jednak możliwy bez nowelizacji prawa bankowego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...