Symantec rozszerza ofertę z zakresu bezpieczeństwaOprócz kolejnych wersji znanych aplikacji, w ofercie Symantec Polska pojawią się m.in. narzędzia przejęte od firmy Axent oraz nowa konsola scentralizowanego zarządzania.
Grupa Onet.pl więcej warta niż OptimusNa pierwszej sesji, podczas której notowane były obie części Optimusa - portalowa (Grupa Onet.pl SA) i technologiczna (Optimus SA) - zgodnie z oczekiwaniami wyżej została wyceniona pierwsza z nich.
Ambitnie i z rozmachemDobiegło końca wdrożenie IFS Applications w Elektrociepłowniach Warszawskich SA.
Lotus przygotowuje szóstą wersję Lotus Notes/DominoPodczas dorocznej konferencji Lotusphere, Lotus poinformował o ponownym odsunięciu terminu premiery oprogramowania Lotus Notes/Domino 6, znanego dotychczas pod roboczą nazwą Rnext.
E-podpis do poprawyMałgorzata Okońska-Zaremba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, zapowiedziała powołanie zespołu, który zajmie się opracowaniem rozporządzeń do ustawy o podpisie elektronicznym.
Demonstracja siłyOracle ogłosił nowe ceny E-Business Suite.
Alcatel wydziela dział rozwiązań dla przedsiębiorstwFundusz Platinum Equity przejmie za 1,3 mld USD od Alcatela jego dział produktów i usług dla przedsiębiorstw. Wcześniej w niezależne spółki wydzielono podobne działy w Lucent Technologies (Avaya) i Ericssonie (Damovo). Przejęcie ma zostać sfinalizowane do końca lutego 2002 r.
Zapiski na pudełku od komputeraWbrew trendom na rynku IT rok 2001 nie był najgorszy dla firm dystrybucyjnych. Na poprawę ich wyników miały wpływ zwiększone zakupy małych i średnich firm oraz klientów indywidualnych.
Dwa w jednej kieszeniHandspring Treo stanowi przykład udanego połączenia komputera naręcznego i telefonu GSM.
Pingwin na gigancieIBM przedstawił pierwszy w historii serwer mainframe dedykowany dla systemu operacyjnego Linux.
Siódemka z analizyCognos wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania analitycznego.
Jakość i rzeczywistośćPunktem wyjścia do rozważań, dotyczących dostępnych metod poprawy jakości danych, jest przeanalizowanie odniesienia systemu informatycznego i zgromadzonych w nim danych do rzeczywistości.
Informacyjny sezamZ prof. Jerzym Mischke, dyrektorem Ośrodka Edukacji Niestacjonarnej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, szefem Krajowego Punktu Kontaktowego Programu eContent, rozmawia Andrzej Gontarz.
Tylko 2,8% środków pochodzących z Funduszu PHARE dla Polski przeznaczono na realizację zadań związanych z technikami informacyjnymi. Wydano je głównie na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Polska ma coraz większe możliwości udziału w europejskich programach, wspierających rozwój społeczeństwa informacyjnego i wykorzystanie technik informacyjnych w gospodarce.
Sytuacja na rynku coraz częściej będzie zmuszać działające w Polsce banki do korzystania z outsourcingu. Dynamiczny rozwój tego sektora usług nie będzie jednak możliwy bez nowelizacji prawa bankowego.
Programiści mają do dyspozycji wiele zaawansowanych narzędzi do tworzenia aplikacji w Javie, dostosowanych praktycznie do każdego budżetu.
Serwery blade i aplikacje zarządzające CompaqaCompaq, wkrótce po HP, rozpoczął produkcję serwerów blade. Pierwszy ultracienki ProLiant, będący w rzeczywistości kartą formatu CompactPCI instalowaną pionowo w obudowie o wysokości 3U, zawiera procesor Pentium III 700 MHz, 1 GB pamięci RAM, dysk twardy 30 GB i dwa gniazda Ethernet 10/100 Mb/s. W obudowie można zmieścić 20 kart serwerowych. ProLiant BL10e może pracować pod kontrolą Windows 2000 lub Linuxa.
Przełom kolejnych lat kalendarzowych przynosi, jak co roku, liczne prognozy i przewidywania na kolejnych dwanaście miesięcy.
Raporty papierowe mają się ciągle nieźle. W wielu przypadkach są wręcz niezastąpione, pozwalając na analizę informacji nawet po wielu latach bez korzystania z technik komputerowych. Wystarczy sięgnąć do właściwego segregatora.
Podobno od Nowego Roku można do Polski bez kłopotu wwozić stare samochody. Można nawet wjechać do nas trabantem, bez przeszkód zarejestrować go, a następnie jeździć po kraju rozsiewając charakterystyczny, trabantowy, dwusuwowy smrodek.
Można zapytać dlaczego zdrowy na umyśle człowiek miałby kupować cokolwiek na aukcji, szczególnie na aukcji internetowej? Odpowiedź na to pytanie prawdopodobnie nie byłaby jedna, bowiem tysiące, jeśli nie miliony ludzi licytują codziennie najróżniejsze rzeczy poprzez eBay http://www.ebay.com.

Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME - Reklama - Licencjonowanie treści
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2008 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88