powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2002

Wydanie 2/2002, 1 lutego 2002
2/2002
Wywiad miesiąca

Przyszłość to innowacyjność

Z Andrzejem Jaskulskim, prezesem Sun Microsystems Poland, rozmawia Anna Machol. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Planowanie i projektowanie sieci

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie projektowanie nowoczesnych samochodów, samolotów czy też mikroukładów elektronicznych bez zawansowanego oprogramowania projektowego. Dlaczego inaczej miałoby być z sieciami komputerowymi? Czytaj więcej »

Jak równy z równym

Pora przyjrzeć się dobrze znanemu rozwiązaniu i ponownie ocenić jego możliwości przetwarzania danych, współdzielenia plików i współpracy użytkowników. Czytaj więcej »

Zarządzanie zmianami konfiguracyjnymi

U podstaw współczesnych sieci leżą delikatne, wzajemnie zależne i wymyślne ekosystemy sprzętu i oprogramowania. Niestety, złożoność ta ma swoje ujemne strony. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test bram VPN

Dzięki bramom VPN opartym na IPSec (IP Security) można utworzyć bezpieczne połączenie punkt-punkt. Przyjrzymy się bliżej tego typu produktom, a nie ma na to lepszego sposobu niż testy. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Techniki skanowania sieci

W związku z coraz większą ekspansją Internetu znaczenie bezpieczeństwa staje się jednym z najważniejszych aspektów projektowania sieci komputerowych. Skuteczna ochrona przed atakami wymaga poznania i zrozumienia, jak są one dokonywane i jak intruz zbiera informacje o naszej sieci. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

NGN - u progu sieci następnej generacji (cz. 2)

Celem ewolucji sieci telekomunikacyjnych w kierunku sieci następnej generacji (NGN) jest konwergencja usług telefonicznych z transmisją danych przez szybkie wielousługowe sieci szkieletowe. Firmy telekomunikacyjne rozwiązują ten problem na wiele sposobów. Czytaj więcej »

Systemy wideokonferencyjne IP

Wzrost zapotrzebowania na aplikacje wideokonferencyjne idzie w parze z coraz większą przepływnością telekomunikacyjnych sieci szkieletowych i komputerowych. Towarzyszy temu rozwój terminali tele- i wideokonferencyjnych, działających przez sieci cyfrowe ISDN oraz komputerowe LAN czy WAN. Upowszechniania się korzystania z usług wideokonferencyjnych należy jednak upatrywać w ich... Czytaj więcej »

Świat w sieci

E-maile w biurze - dla kogo?

Nowe technologie stawiają wciąż nowe problemy także przed prawnikami i ustawodawcami. Jednym z nich jest określenie, jakie są granice sekretu e-maili. I to nie na poziomie państwowym, z punktu widzenia walki z przestępczością czy terroryzmem, lecz na poziomie pojedynczej firmy czy biura. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...