powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 04-2002, 28 stycznia 2002
04-2002 Computerworld nr 04-2002
Wiadomości

Komputer w rękach rządu

Pytania do rządu można stawiać trafnie, odważnie i w nieskończoność. Trudniej z uzyskaniem odpowiedzi, czego dowiodła zorganizowana przez redakcję Computerworld konferencja "Jakie państwo, taka informatyka". Czytaj więcej »

Nasz pierwszy milion

Wyniki producentów komputerów i dystrybutorów podzespołów pozwalają szacować wielkość sprzedaży komputerów PC w Polsce w 2001 r. na ok. 1 mln sztuk. Czytaj więcej »

Zmiana po latach

Z Joopem Ruijgrokiem, dyrektorem generalnym Compaq Computer sp. z o.o., rozmawia Adam Jadczak. Czytaj więcej »

VAT na licencje: informatyka to nie budownictwo

Producenci oprogramowania nie obawiają się spadku przychodów w związku z objęciem 22-proc. stawką VAT licencji na oprogramowanie. Czytaj więcej »

Technologie

Integracja, inspiracja

Korzyści organizacyjne i finansowe projektu integracyjnego, obejmującego wąską dziedzinę, zachęciły informatyków i zarząd Huty Stalowa Wola do rozszerzenia zakresu integracji na inne obszary biznesu. Czytaj więcej »

Wydajność dobrze skoncentrowana

Wysoka wydajność i funkcje zarządzania zachęcają do konsolidacji serwerów na platformie RISC. Czytaj więcej »

Jaka integracja?

Konieczność integracji systemów prędzej czy później czeka każde przedsiębiorstwo. Na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego rozwiązania? Czytaj więcej »

Więcej dymu niż ognia

Usługi sieciowe to nowe wcielenie znanych od dawna technologii klient/serwer i techniki obiektowej. Czytaj więcej »

Nowa wersja Palm OS dla procesorów ARM

32-bitowy system operacyjny dla komputerów Palm zostanie zaprezentowany w lutym br. podczas konferencji Palm-Source. Czytaj więcej »

Konteksty

Lokalni i innowacyjni

Dzięki nowym technologiom i usługom Polska ma szansę na skróty dogonić resztę telekomunikacyjnej Europy. Czytaj więcej »

Nie tylko prędkość

Informacja zawsze była ważna. W tym sensie od dawna żyliśmy w społeczeństwie informacyjnym. Zmieniały się jedynie prędkość i możliwości przekazu informacji. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Umarł kredyt, niech żyje kredyt

W starym dowcipie żydowskim na ścianie sklepiku wisiała informacja, że "Kredyt umarł". Chodziło jednak o inne czasy, inne kredyty, inne zasady kupieckie. Czytaj więcej »

Rynek frajerów i nieboszczyków

Lepiej lub gorzej mówi się o wkładzie Naukowych i Akademickich Sieci Komputerowych (NASK) w rozwój polskiego Internetu. Dziś chciałbym zapoznać Państwa z konstrukcją maszynki do robienia pieniędzy - a przynajmniej księgowych zapisów - którą wynalazła ta instytucja. Czytaj więcej »

Self-test

Widzę, że pracowałeś tu i ówdzie. Zaczynałeś bardzo dawno, kiedy nie było jeszcze mikrokomputerów w użyciu. Najpierw jako programista systemowy na dużych maszynach w poważnej firmie. Żmudnie tworzy się kod w asemblerze, nieprawdaż? Czytaj więcej »

Raport o braku próżni

Zawsze udawało mi się utrzymywać bezpieczną odległość od polityki i pozostawać obserwatorem. Nie była i nie jest to niestety relacja wzajemna, gdyż - jak mówi encyklopedyczna definicja państwa - istotą jego działania jest przymus, a czasem nawet przemoc. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...