powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2002

Wydanie 1/2002, 1 stycznia 2002
1/2002
Wywiad miesiąca

Przede wszystkim inteligencja

Z Mariuszem Kochańskim, dyrektorem ds. produktów sieciowych Veracomp SA, rozmawia Anna Machol. Czytaj więcej »

Infrastruktura

Ethernet zyskuje w iSCSI nowego sprzymierzeńca

Sieci Ethernet pracują już z szybkością 1 Gb/s (a wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy zostanie oficjalnie ratyfikowany standard Ethernet 10 Gb/s), a sieciowe pamięci masowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Dlatego producenci pamięci masowych zastanawiają się, czy nie można w większym stopniu wykorzystać Ethernet i TCP/IP? Czytaj więcej »

Zrób sieć sam

To nie jest artykuł dla specjalistów. Ten tekst to zachęta dla tych, którzy - choć prawie wcale nie znają się na sieciach - doszli do wniosku, że chcą wraz z przyjaciółmi albo sąsiadami, przy maksimum zapału i minimum środków, założyć sieć komputerową (np. osiedlową). Taka sieć ze współdzielonym przez sąsiadów dostępem do Internetu to zdecydowanie mniejsze opłaty za... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Zunifikowane systemy obsługi wiadomości

Możliwość osiągania poczty głosowej, poczty elektronicznej i faksów z jednej skrzynki, niezależnie od tego, w jakiej postaci wiadomość została przesłana, jest niezwykle atrakcyjna. Łączenie poczty głosowej, poczty elektronicznej i faksu w jeden system doczekało się już wielu rozwiązań. Czytaj więcej »

Testy i porównania

TESTY 2001 - the best of...

10 rozwiązań (urządzenia i oprogramowanie), które wśród testowanych produktów zasłużyły na miano najlepszych. Czytaj więcej »

Test serwera PowerEdge 2550

Na rynku serwerów klasy średniej, przystosowanych do instalowania w szafie, liczą się wydajność i dodatkowe funkcje. Dell wie o tym na pewno, ale wprowadził do swojej oferty serwer PowerEdge 2550, który nie pracuje tak szybko jak niektóre serwery oferowane przez konkurencję. Jest za to atrakcyjny, jeśli chodzi o cenę. Czytaj więcej »

Titan T4-L3 stabilny ruter-przełącznik dla przedsiębiorstw

Szybkość, z jaką rutery przekazują pakiety IP, to tylko jedno z kryteriów oceny. Równie ważna jest stabilna implementacja protokołów trasowania. Ruter-przełącznik Titan T4-L3 izraelskiej firmy BATM oferuje liczne funkcje sterowania strumieniami komunikacyjnymi oraz parametrami jakości usług (QoS). Czytaj więcej »

Test zgodności przełączników

Producenci przełączników dbają o współfunkcjonalność swoich produktów. Testowany sprzęt pracuje zgodnie nie tylko z podstawowymi standardami, ale też z bardziej zawansowanymi funkcjami, które nie doczekały się jeszcze standaryzacji. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Inteligentne karty sieciowe

Podwajanie wydajności procesorów co 18 miesięcy blednie w porównaniu z dziesięciokrotnym wzrostem szybkości sieci notowanym co trzy lata. Jak więc powinna wyglądać architektura interfejsu, jeśli weźmie się pod uwagę dominujące obecnie protokoły TCP/IP? Czytaj więcej »

Model połączeń otwartych odciąża przełączniki ATM

Od lat stale poprawia się niezawodność infrastruktury sieci telefonicznych. Jedną z przyczyn jest to, że infrastruktura ta wspiera wiele protokołów i może przenosić różne rodzaje przekazu głosu na pojedynczej platformie. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

NGN - u progu sieci następnej generacji (cz. 1)

W ciągu ostatnich lat sieciowe usługi telekomunikacyjne radykalnie zmieniły się, głównie na skutek rozpowszechniania się Internetu. Następna generacja sieci telekomunikacyjnych otwiera usługodawcom drogę do szybszego tworzenia nowych usług komunikacyjnych. Dla użytkowników natomiast zapewnia łatwiejszy dostęp z terminali stacjonarnych i mobilnych do multimedialnych usług, opartych... Czytaj więcej »

Portale głosowe

Portale głosowe obiecują możliwość poruszania się po Internecie jedynie za pomocą głosu. Aby to było możliwe, potrzebne są zaawansowane funkcje interaktywnych zapowiedzi głosowych IVR oraz najnowsze technologie rozpoznawania mowy ASR - tworzone odrębnie dla każdego języka mówionego. Niezbędnym elementem takich nowoczesnych portali są działające w czasie rzeczywistym... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Orwell roku 2001

Wielki Brat, który zawładnął ekranami telewizji komercyjnych, to dzisiaj synonim dość trywialnej rozrywki. Przed laty kojarzył się z przerażającą wizją przyszłego świata, opisaną w Roku 1984 George'a Orwella. Ale okazuje się, że współczesne technologie nieustannego podglądania mogą służyć celom zgoła innym niż kontrowersyjna zabawa czy totalitarny terror. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...