powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wydanie 01-2002, 7 stycznia 2002
01-2002 Computerworld nr 01-2002
Wiadomości

Żądam satysfakcji...

... klienta. Tak należy trawestować założenia strategii Grupy Kapitałowej Telekomunikacji Polskiej SA na lata 2002-2004, w której za cel główny uznano poprawę obsługi klienta i utrzymanie pozycji lidera na rynku telekomunikacyjnym. Czytaj więcej »

To będzie rewolucja

Ustawa o podpisie elektronicznym nakłada na urzędy administracji państwowej obowiązek jego stosowania. Czytaj więcej »

Konflikt interesów

Singular Polska nie będzie sprzedawać systemu Baana, będzie prowadzić centrum lokalizacyjne i szkolenia. Czytaj więcej »

SAP i Oracle pod jednym dachem

ComputerLand i SAP zawarły pod koniec grudnia 2001 r. umowę o współpracy. Do tej pory ComputerLand sprzedawał wyłącznie aplikacje ERP Oracle'a, największego konkurenta SAP. Czytaj więcej »

Prokom na zakupach

W ciągu kilku tygodni mają się zakończyć negocjacje przedstawicieli Prokom Software SA, dotyczące przejęcia jednej z polskich firm IT. Czytaj więcej »

Edusoft bliżej CSS

Zarząd Computer Service Support SA podjął kroki, mające na celu konsolidację grupy kapitałowej. W jej skład wchodzi m.in. Centrum Edukacyjne Edusoft. Czytaj więcej »

Grecy w Warszawie

Grecki producent oprogramowania Quality & Reliability SA zainwestował 1,7 mln zł w spółkę Alatus z Warszawy. Czytaj więcej »

Wasko przejmie ABC

ABC System sp. z o.o. jest producentem rozwiązań dla energetyki, w tym systemu billingowego Sprzedaż Energii. Czytaj więcej »

Netia ocalała

Telia, największy udziałowiec Netii Telekom, wyraziła gotowość dalszego finansowania polskiej spółki. Czytaj więcej »

Miliard dla Dialogu

Telefonia Lokalna, operator stacjonarnej sieci telekomunikacyjnej Dialog, wyemituje obligacje o łącznej wartości ok. 1 mld zł. Czytaj więcej »

Dziura w Windows XP

Microsoft ostrzegł użytkowników systemu Windows XP przed poważnym błędem w jego zabezpieczeniach. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Zgoda buduje

Altkom Akademia i Oracle Polska prowadzą rozmowy na temat przyszłej współpracy. Czytaj więcej »

Jeden dla wszystkich

Multiport ma stanowić internetowe centrum finansów osobistych: sieciowy odpowiednik programów Microsoft Money i Quicken. Czytaj więcej »

Osobowe znowu do zmian

Ewa Kulesza, generalny inspektor ochrony danych osobowych, zapowiedziała, że wystąpi z inicjatywą kolejnej nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych. Czytaj więcej »

AB dystrybutorem Compaqa

Wrocławska firma będzie dystrybuować serwery Alpha i rozwiązania typu Enterprise Storage nowego partnera. Czytaj więcej »

Ogłoszono upadłość Formus Polska

Sąd Gospodarczy ogłosił upadłość Formus Polska. Czytaj więcej »

Co dalej z IACS?

Polska może nie zdążyć ze stworzeniem na czas zintegrowanego systemu zarządzania unijnymi dotacjami rolnymi IACS. Takie obawy wyraził Paweł Samecki, podsekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Czytaj więcej »

Pierwszy etap zasilania

W największej polskiej elektrowni w Bełchatowie zakończono pierwszy etap wdrożenia systemu ERP. Czytaj więcej »

Kadry

Czytaj więcej »

Głosowanie w pracowni internetowej

Wybory samorządowe są okazją do wykorzystania potencjału szkolnych pracowni internetowych. Czytaj więcej »

Na system CEPiK nie ma pieniędzy

Cięcia budżetowe - MSWiA podjęło decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę systemu CEPiK. Czytaj więcej »

Słowo kluczowe

Zdarza mi się, że podchodząc do komputera zastaję zablokowaną klawiaturę. Czasami na ekranie działa wygaszacz ekranu, czasami sesja po prostu jest zawieszona. Zanim zapytam właściciela komputera o hasło, zawsze wykonuję jedną próbę wejścia na zablokowaną maszynę i wklepuję pewne słowo kluczowe na cztery litery. Raz na cztery, pięć prób udaje mi się tym hasłem odblokować... Czytaj więcej »

Technologie

Płaski, jasny punkt

Gwałtowny wzrost sprzedaży monitorów LCD w 2001 r. pozwala sądzić, że rozpoczął się proces wypierania z rynku urządzeń CRT przez panele ciekłokrystaliczne. Czytaj więcej »

Kolejna odsłona eDirectory

Novell udostępnił nową wersję usług katalogowych i ogłosił, że zdobyły certyfikat zgodności SAP. Czytaj więcej »

Microsoft zapowiada kolejną wersję Windows Media

Podczas konferencji Streaming Media East 2001 w USA Microsoft zaprezentował elementy nowej platformy Windows Media Technologies, określanej Corona. Czytaj więcej »

Lampa matrycy nierówna

O wyborze monitora LCD powinny decydować inne kryteria niż w przypadku modeli kineskopowych. Czytaj więcej »

LCD zamiast kartki papieru

Ulepszenia technologii LCD dotyczą przede wszystkim zwiększenia rozdzielczości i wymiarów paneli. Czytaj więcej »

Serwer aplikacyjny schodzi pod strzechy

Sybase oferuje serwer aplikacyjny twórcom aplikacji przeznaczonych dla małych i średnich firm. Czytaj więcej »

Raporty przez telefon

Business Objects uzupełnia rozwiązania do raportowania aplikacjami analitycznymi. Czytaj więcej »

Nowe, szybsze dyski SCSI

Nowa wersja równoległego interfejsu Ultra320 SCSI zacznie wkrótce zastępować Ultra160. Czytaj więcej »

Druga generacja Pentium 4

Intel wprowadził na rynek pierwsze modele Pentium 4 wytwarzane w technologii 0,13 µm - Pentium 4 2,2 GHz i 2,0 GHz - przeznaczone dla komputerów stacjonarnych. Czytaj więcej »

InsERT wprowadza nowe wersje aplikacji

Wrocławska firma InsERT wykorzystała koniec roku do pokazów premierowych kilku nowych i zmodyfikowanych aplikacji, przeznaczonych do wspomagania systemów finansowo-księgowych i sprzedaży. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Klienci w centrum uwagi

W BP Poland impulsem do wdrożenia systemu informatycznego jest chęć usprawnienia procesu biznesowego, np. procesu obsługi klientów. Czytaj więcej »

Przewrotność czasów złych

Nieuczciwe jest często powtarzane ostatnio twierdzenie, że brak koniunktury i niepewność na rynku sprzyjają najlepszym, naturalnie eliminując słabych, niekompetentnych i nieelastycznych. Czytaj więcej »

Konteksty

Jakie państwo, taka informatyka

Brak wizji ustroju państwa postrzeganego w kategoriach ponadpartyjnych i ponadresortowych oraz nieuznawanie samorządu terytorialnego za fundamentalny sposób zarządzania publicznego powodują, że nowy dział administracji rządowej - "informatyzacja" - staje się tylko listkiem figowym rządu. Gdy wreszcie ktoś krzyknie, że "król jest nagi", wówczas politycy pośpiesznie wskażą winnego -... Czytaj więcej »

Brama do [angielskiego] rządu

Wielka Brytania: tańsze państwo dzięki wykorzystaniu możliwości technik teleinformatycznych. Czytaj więcej »

Przekraczanie granic

Z prof. Markiem S. Szczepańskim, dyrektorem Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Leonidy ante portas

Kiedyś życie było znacznie prostsze. Na przykład jak człowiek chciał sobie obejrzeć spadające gwiazdy, to szedł na łąkę, kładł się na wznak i czekał. Czytaj więcej »

Uczy i bawi

Zaglądając na stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu (http://www.men.waw.pl), znajdujemy rubrykę "Ogłoszenia". W tym też miejscu natrafiamy na odnośnik "Baza kadrowa uczelni (kadra.exe)", skąd możemy pobrać samorozpakowujący się plik, zawierający oprogramowanie w Accessie do kreowania zbioru... Czytaj więcej »

Jeszcze o pisaniu

Ostatnio pisałem o rosnącym uzależnieniu ludzi od pisania za pomocą komputera. Nie ukrywałem też, że sam wolę pisać ręką i później, na komputerze, tylko przepisać. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Jakie państwo, taka informatyka

Brak wizji ustroju państwa postrzeganego w kategoriach ponadpartyjnych i ponadresortowych oraz nieuznawanie samorządu terytorialnego za fundamentalny sposób zarządzania publicznego powodują, że nowy dział administracji rządowej - "informatyzacja" - staje się tylko listkiem figowym rządu. Gdy wreszcie ktoś krzyknie, że "król jest nagi", wówczas politycy pośpiesznie wskażą winnego -... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...