powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2001

Wydanie 10/2001, 1 grudnia 2001
10/2001
Infrastruktura

Sieci domowe (cz. IV) - Sieci bezprzewodowe

Chociaż w projekcie architektury VHE (Virtual Home Environment) znalazły się 4 rodzaje sieci bezprzewodowych: Bluetooth, HomeRF, IrDA oraz IEEE 802.11b, to na razie typowo domowymi są trzy pierwsze. I właśnie im poświęcimy więcej uwagi. Sieci WLAN (tu opisane skrótowo) będą tematem oddzielnego artykułu. Czytaj więcej »

Ethernet od końca do końca

Jedna z grup roboczych IEEE pracuje nad Ethernetem, który ma szansę stać się alternatywnym rozwiązaniem dla technologii stosowanych na najniższym poziomie sieci telekomunikacyjnej, takich jak połączenie DSL czy modem kablowy. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

NetWare 6 - udoskonalony serwer plików i drukarek

Wydanie 6 NetWare jest ważnym elementem zabiegów Novella, mających na celu przekonanie tradycyjnych użytkowników tego systemu operacyjnego, aby nie przechodzili na produkty innych dostawców, takich chociażby jak Microsoft. Czytaj więcej »

Windows XP po premierze

"Premiera systemu Windows XP oznacza wejście komputerów osobistych w nową, fascynującą epokę - powiedział Bill Gates 25 października br. - Windows XP ma ustanowić nowy standard korzystania z komputerów osobistych i jest niezwykle ważnym elementem urzeczywistnienia wizji Microsoft .Net - nowy system ma w sposób organiczny włączyć Internet w «zasięg» desktopa". Czytaj więcej »

Zarządzanie usługami katalogowymi

Coraz więcej użytkowników - zwłaszcza korporacyjnych - zaczyna dostrzegać korzyści, jakie dają scentralizowane usługi katalogowe, obejmujące zarówno wszystkich użytkowników, jak i systemy typu e-commerce czy pracy grupowej. Na drodze do takiej centralizacji pokonać trzeba zazwyczaj dwie przeszkody: migrację użytkowników do takiego katalogu - dotyczy to zwłaszcza przeniesienia... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test serwera ProLiant DL380

Małe serwery, przystosowane do instalowania w szafie, zwykle nie grzeszą precyzją wykończenia i ich konstrukcja rzadko zadowala użytkownika. Serwery takie sprawiają wrażenie, jakby brały udział w konkursie na jak najmniejszą kubaturę i jak największą moc obliczeniową. Reszta się nie liczy. Konstruktorzy wydają się zapominać, że technik musi nieraz rozebrać komputer celem... Czytaj więcej »

Gigabity dla średnich firm

Test przełączników Catalyst 3550 i 2950 Czytaj więcej »

Nowe technologie

Inteligentne przełączniki pamięci masowych

Co zrobić, aby serwery, pamięci masowe i urządzenia NAS mogły szybko transmitować dane przez połączenia IP i Fibre Channel, a zarządzanie takim środowiskiem nie przysparzało administratorom kłopotów? Laboratoria wielu firm zajmują się od dawna tym problemem. Czytaj więcej »

Oprogramowanie integrujące dane...

Produkty integrujące dane zapewniają sprawniejszy przepływ danych pomiędzy użytkownikami Internetu a systemami zlokalizowanymi w centrali przedsiębiorstwa, takimi jak SAP, Oracle, Sybase itp. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Operatorzy niezależni?

Na zorganizowanym podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji w Bydgoszczy panelu dyskusyjnym "Przyszłość telekomunikacji w Polsce. Współpraca międzyoperatorska w świetle prawa telekomunikacyjnego" można było odnieść wrażenie, że z rozwojem telefonii stacjonarnej w Polsce jest źle. Dwie grupy dyskutantów, o całkowicie odmiennych poglądach, starły się nie bacząc, że słownym... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Internet pod specjalnym nadzorem

Coraz więcej sygnałów wskazuje na to, że wielką ofiarą terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku i Waszyngtonie może stać się Internet. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...