powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2001

Wydanie 9/2001, 1 listopada 2001
9/2001
Infrastruktura

Co się dzieje z moją siecią?

Wyszukiwanie przyczyn problemów w sieci niezmiennie zajmuje kilka minut, dni, tygodni lub... wieczność. Często grupa ludzi urządza całodniowe (i całonocne) burze mózgów, drapie się po głowach, wypija litry kawy, borykając się z wyszukiwaniem przyczyn problemów z połączeniami, błędami aplikacji lub przypadkami spadku wydajności. Czytaj więcej »

10 niezbędnych środków wykrywania błędów w sieciach TCP/IP

Obecnie mamy do dyspozycji wiele wyspecjalizowanych, zarządzających aplikacji sieciowych, które pomagają identyfikować i rozwiązywać problemy. Jednak tylko niektóre z nich są niezbędne przy wykrywaniu niesprawności. Niżej prezentujemy 10 podstawowych narzędzi (urządzeń i programów), których funkcją jest zapewnienie efektywnego i wydajnego zarządzania siecią. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test serwera LP2001r

Serwer LP2000r firmy Hewlett-Packard zajmuje bardzo mało miejsca - mieści się w obudowie mającej wysokość 8,9 cm (2U) - ale pracuje bardzo wydajnie, dzięki temu, że zawiera sześć dysków twardych i dwa procesory Pentium III 933 MHz (konfiguracja testowanego systemu). HP ma w swojej ofercie także jedno- i dwuprocesorowe systemy wyposażone w układy Pentium III 1,26 GHz, 1,13 GHz, 1 GHz,... Czytaj więcej »

Wydajne zapory dla przedsiębiorstw

Pojęcia "zapora ogniowa" i "wysoka wydajność" raczej rzadko występują obok siebie w jednym zdaniu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że łącza sprzęgające sieć LAN z Internetem muszą oferować coraz większe przepustowości, dla wielu administratorów to właśnie wydajność jest jedną z najważniejszych cech zapory. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Problemy bezpieczeństwa ośrodków webowych

Współczesne środowisko globalnego biznesu nie może praktycznie obejść się bez ośrodka webowego - technika ta staje się podstawową formą komunikacji z klientami i partnerami firm. Potencjalne korzyści, jakie niesie Internet, sprawiają, że lawinowo rośnie liczba nowych ośrodków webowych i e-commerce. Podstawowym zagrożeniem dla nich są hakerzy używający coraz nowszych technik... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Synchronizowanie z SynchML

Potrzeba synchronizacji przesyłanych danych rośnie w miarę powiększania się przepływu informacji pochodzącej z różnych źródeł i transmitowanej przez jednorodne media transmisyjne. Coraz powszechniejsze stosowanie synchronicznych terminali komunikacyjnych może nawet wywoływać wrażenie, że używanie specjalistycznych narzędzi do synchronizowania przesyłanych danych jest zbędne, a... Czytaj więcej »

Dyski typu solid-state

Gigabitowy Ethernet i pojawiające się technologie wielogigabitowe mogą przenosić dane z ogromnymi szybkościami. Jednak często nie można ich wykorzystać, ponieważ wąskim gardłem są urządzenia pamiętające. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

WAP 2.0 w komórce

Usługi dostępu do Internetu za pośrednictwem protokołu WAP stają się coraz bardziej popularną aplikacją stosowaną w telefonii komórkowej GSM. Wiele niedomagań pierwszych wersji tego protokołu usuwa najnowsza specyfikacja WAP 2.0, niedawno udostępniona przez branżowe stowarzyszenie WAP Forum. Czytaj więcej »

Rewolucja głosowa w sieciach IP

Rozwój sieci telekomunikacyjnych z protokołem IP zmierza w kierunku sieci wielousługowych. Oznacza to, że sieć taka winna obsługiwać ruch generowany przez różne typy aplikacji, oparte na przekazie mowy, danych i sygnałów wideo. Aby sprostać tym wymaganiom są potrzebne inne, bardziej efektywne mechanizmy transportu, sygnalizacji i kontroli transmisji pakietowych IP, przebiegających w... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Miłe złego początki

Chat, chatroom, chatter - te słowa nie znalazły jeszcze swoich odpowiedników w języku polskim, na próżno ich szukać w słownikach. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...