powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 40-2001, 29 października 2001
40-2001 Computerworld nr 40-2001
Wiadomości

Kupujemy mniej komputerów

W III kwartale spadła sprzedaż PC w Polsce. Klienci kupili o ponad 10% komputerów mniej. Czytaj więcej »

Nadchodzi Era wideo

Era wspólnie z TVN24, Compaq Computer i Siemensem realizuje projekt transmisji wideo w sieci komórkowej z wykorzystaniem technologii GPRS. Czytaj więcej »

Microsoft ujawnia cennik .NET

Microsoft przedstawił w ogólnym zarysie przyszły model opłat wnoszonych przez firmy programistyczne i internautów za korzystanie z .NET My Services - zestawu usług sieciowych (web services). Czytaj więcej »

Zmiana prezesa TP S.A.

Marek Józefiak, dotychczasowy prezes PTK Centertel, zastąpił Pawła Rzepkę na stanowisku prezesa TP SA. Czytaj więcej »

Nowy szkielet z PKI

Nową sieć szkieletową MPLS buduje Tel-Energo SA. Czytaj więcej »

Miliard przez Internet

Totalizator Sportowy przedstawił strategię działania na najbliższych 10 lat. Czytaj więcej »

e-Bank dla zamożnych

Grupa Lukas SA planuje uruchomienie niszowego banku internetowego, przeznaczonego dla najlepiej zarabiających klientów. Czytaj więcej »

Sybase włącza do oferty produkty New Era Of Networks

Przejęcie w marcu br. firmy New Era Of Networks otworzyło przed Sybase nowe możliwości. Czytaj więcej »

Baan 2, czyli powrót nad Wisłę

Po dwóch latach Baan ponownie otworzył biuro w Polsce. Do ośmiu wzrosła liczba partnerów producenta ERP. Czytaj więcej »

Kuracja pobudzająca

Techmex zaoferuje klientom leasing sprzętu i oprogramowania. Firma nie pozostała obojętna na kłopoty STGroup i Karen Notebook. Czytaj więcej »

Logitech w Polsce

Logitech, szwajcarski producent peryferii komputerowych, 29 listopada br. otworzy biuro w Polsce. Czytaj więcej »

Aneks do KSI ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z Prokom Software umowę o wartości 125,7 mln zł. Czytaj więcej »

Xerox w Polsce

W roku 2001 zysk netto Xerox Polska ma wynieść 7,7 mln zł (6,3 mln zł rok wcześniej). Czytaj więcej »

Polsko-francuskie badania

France Telecom Badania i Rozwój oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR) Telekomunikacji Polskiej SA podpisały umowę o współpracy. Czytaj więcej »

Współpraca IBM i Fujitsu

Fujitsu i IBM rozważają możliwość nawiązania ścisłej współpracy, obejmującej rozwiązania sprzętowe i programowe dla klientów korporacyjnych. Czytaj więcej »

KPNQwest przejmuje GTS

Holenderski KPNQwest przejmie za 580 mln USD Global TeleSystems Group (GTS), dostawcę szerokopasmowych usług internetowych w Europie. Czytaj więcej »

Trzeci kwartał na GPW

COMPUTERLAND osiągnął po trzech kwartałach zysk netto w wysokości 16,1 mln zł (13,2 mln zł), przychody firmy wyniosły 344 mln zł ... Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Nie zapomnimy o korzeniach

Z Tomaszem Bochenkiem, dyrektorem generalnym Microsoft w Polsce, rozmawia Dorota Konowrocka. Czytaj więcej »

Technologie

Novell szkoli z produktów

Novell rozpoczął program szkoleniowy, umożliwiający zdobycie certyfikatu specjalisty w zakresie konkretnych produktów i rozwiązań: zarządzania systemem GroupWise 6, aplikacjami BorderManager, protokołem TCP/IP, oprogramowaniem ZENworks for Desktops 3, a także integrowaniem Novell eDirectory z Windows NT i Active Directory. Czytaj więcej »

Nowy Z/OS dla mainframe

IBM udostępnił nową wersję systemu Z/OS (dawniej OS/390) przeznaczonego do pracy na mainframe'ach. Czytaj więcej »

Multimedia w Alstor

Firma Alstor, specjalizująca się w sprzedaży pamięci masowych, utworzyła dział produktów multimedialnych. Czytaj więcej »

Sun opóźnia mechanizm dynamicznej rekonfiguracji

Użytkownicy wprowadzonych w marcu br. serwerów Sun Fire oraz wprowadzonego niedawno serwera Sun Fire 15K firmy Sun Microsystems będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Czytaj więcej »

Kłopoty na sprzedaż

Słabe wyniki finansowe EMC wywołują spekulacje o możliwości przejęcia firmy przez IBM. Czytaj więcej »

Od średniaka do superkomputera

Compaq "odświeża" linię serwerów midrange. Czytaj więcej »

Coraz szybsze przełączanie

3Com wprowadzi przełączniki gigabitowe. Czytaj więcej »

100 Mb/s bez kabla

Proxim jest pierwszym producentem urządzeń do komunikacji bezprzewodowej, który wprowadził na rynek karty sieciowe pracujące w nowym standardzie IEEE 802.11a, umożliwiającym przesyłanie danych w paśmie 5 GHz z przepustowością do 54 Mb/s. Czytaj więcej »

Tanie gigabity

EZ Switch 1000. Urządzenie jest wyposażone w 4 porty 10/100/1000 Mb/s, automatycznie rozpoznające szybkość transmisji, przeznaczone do podłączania okablowania miedzianego. Czytaj więcej »

2 razy więcej bitów

Czy przejście z IA32 na IA64 będzie przypominać migrację z architektury 16- na 32-bitową? Wygląda na to, że pod wieloma względami będzie to proces znacznie trudniejszy. Czytaj więcej »

Skopiowany obszar w zapasie

Veritas wzbogaca funkcjonalność Volume Managera - systemu do archiwizowania danych. Czytaj więcej »

Sieciowe kadry

Firma MacroSoft rozbudowała program kadrowo-płacowy Kali o funkcje, pozwalające pracownikom na wgląd w dane znajdujące się w systemie. Czytaj więcej »

Lepsza synchronizacja danych w Outlooku

Microsoft pracuje nad rozszerzeniami funkcjonalnymi klienta poczty Microsoft Outlook. Czytaj więcej »

CompactFlash 512 MB

Kingston Technology oferuje karty pamięci CompactFlash o pojemności 512 MB, przeznaczone do współpracy z cyfrowymi aparatami fotograficznymi, palmtopami i innymi urządzeniami wyposażonymi w gniazdo CompactFlash Type 1. Czytaj więcej »

LCD i płaskie monitory CRT

MAG Innovision wprowadza do sprzedaży monitory ciekłokrystaliczne: 15" MAG AY565 i 17" MAG AY767 oraz nową serię klasycznych CRT z płaską lampą kineskopową (PF - Perfect Flat): 17" MAG 786PF i 19" MAG 996PF. Czytaj więcej »

Czytelnik 2.0

Microsoft udostępnił bezpłatnie kolejną wersję aplikacji Microsoft Reader 2.0, umożliwiającą czytanie na ekranie komputera elektronicznych książek. Czytaj więcej »

Tandberg DLT na 800 GB

Tandberg udostępnił automatyczne zmieniacze taśm Tandberg Data DLT 8000. Czytaj więcej »

Automatyczna transformacja grafiki

Adobe Systems zapowiada wprowadzenie do sprzedaży na początku 2002 r. aplikacji AlterCast, umożliwiającej automatyczną zmianę formatów plików graficznych, które mają być publikowane przy wykorzystaniu różnych mediów. Czytaj więcej »

Monitory Eizo

Eizo oferuje profesjonalne monitory 21" Flex- Scan T962, przeznaczone przede wszystkim do zastosowań w systemach CAD/CAM lub DTP, oraz popularne 15" monitory LCD - Flex-Scan L365. Czytaj więcej »

Bramy FC-SCSI

PathLight wprowadziła na rynek polski bramkę LVD SAN Gateway, umożliwiającą integrację urządzeń SCSI w ramach sieci SAN, działającej z wykorzystaniem łącza Fibre Channel. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Gra inspiracji i wymagań

Gdy przedsiębiorstwo podejmuje trud naprawy swojego funkcjonowania, bywa że informatyka staje się jego najlepszym sojusznikiem. Czytaj więcej »

Co za nami, co przed nami

Z Tadeuszem Liszką, zastępcą dyrektora ds. bankowości elektronicznej w Banku Przemysłowo-Handlowym w Krakowie, rozmawia Tomasz Marcinek. Czytaj więcej »

Bliżej eEuropy?

Obserwatorzy gospodarki zadają sobie pytanie, jak długo jeszcze e-biznes będzie wielką obietnicą. Czytaj więcej »

Zapytaj eksperta

Na pytania Czytelników odpowiada Ludwik Maciejec, konsultant w zakresie systemów MRP II/ERP. Czytaj więcej »

Konteksty

Katalogowanie chaosu

Im więcej treści w Internecie, tym bardziej jego użytkownicy potrzebują dostępu do uporządkowanych, rzetelnych i aktualnych informacji. Czy katalogi internetowych zasobów mogą pełnić te same funkcje co znane od dawna katalogi w bibliotekach? Czytaj więcej »

Z dala od cywilizacji

La Paz leży na wysokości 4000 m n.p.m. 250 km stąd zaczyna się dorzecze Amazonki. Pomiędzy nimi łańcuch gór Cordillera Real. Czytaj więcej »

Ryszard

Mam na imię Rysiek. Jestem informatykiem, a konkretnie osobą odpowiedzialną za ten segment działalności w dużej firmie budowlanej. Czytaj więcej »

Realny człowiek wobec wirtualnego świata

Kim jest stający wobec wirtualnego świata "realny człowiek"? Kim jest człowiek? Kiedy określać go może przymiotnik "realny". Oba człony tego określenia wymagają dalszych rozważań, odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu wieloznaczny rzeczownik "człowiek" jest tu na miejscu. A do tego przecież nie każdy człowiek ma, czy może mieć, czy będzie miał, dostęp do wirtualnego świata. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Z wysokich obcasów

Nim zaczną Państwo czytać ten felieton, muszę od razu uprzedzić. To jest tekst bardzo niepolityczny, potwornie antyfeministyczny i ogólnie rzecz biorąc nieprzyzwoity. Czytaj więcej »

Cios z lewej

Podpisanie przez prezydenta ustawy o podpisie elektronicznym jest wydarzeniem ważnym. Parlamentarzyści i prezydent zrobili duży krok na drodze do społeczeństwa informacyjnego i media zgodnie odnotowały ten fakt. Czytaj więcej »

Czas pracy

Jestem informatykiem zakładowym, jak to ładnie zwą. Informatyk zakładowy, czyli coś pośredniego pomiędzy filozofem przyzakładowym a sprzątaczką - posiada własny tok myślowy i musi robić porządki po innych. Czytaj więcej »

Bez końca

Wszyscy jesteśmy bałaganiarzami. Wskazuje na to chociażby zwykły, codzienny nieporządek, który nas otacza, a z którym od czasu do czasu, stosując radykalne środki, jakoś próbujemy sobie radzić. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...