powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 35-2001, 24 września 2001
35-2001 Computerworld nr 35-2001
Prezentacje firmowe

Bridgestone zwiększa moce z TETA Constellation

UNIT4 TETABridgestone Poznań cały czas intensywnie rozwija swoją działalność. Z faktów tych wynika jasno, że parametry wzrostu firmy musiały wpłynąć także na rozwój narzędzi IT do zarządzania firmą.

Wiadomości

E-podpis nieeuropejski

Polska ustawa o podpisie elektronicznym nie jest zgodna z prawodawstwem europejskim. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Każdy musi zarobić

Brak spektakularnych sukcesów na polskim rynku usług mobilnych nie oznacza, że nie ma na nie zapotrzebowania. Wydaje się, że zarówno operatorom, jak i usługodawcom brakuje umiejętności ich wypromowania. Czytaj więcej »

Nic do stracenia

Zamachy w USA dodały nowy wątek do już starzejącej się dyskusji, czy Nowa Gospodarka jest naprawdę nowa, czy też jest to ciągle ta sama gospodarka, tylko wzbogacona nowymi technologiami. A stało się tak, ponieważ wydarzenia te zawróciły nasze myślenie o gospodarce do innej, rzeczywiście bardzo starej, dyskusji: czy warto mieć czy warto być. A przynajmniej powinny zawrócić. Czytaj więcej »

(Nie)przewidywalne prawo

Wciąż nie wydano większości rozporządzeń do uchwalonego rok temu Prawa telekomunikacyjnego. Czytaj więcej »

Pod dyktando CRM

BRE Bank SA prowadzi projekt, którego elementem jest wymiana systemu bankowego. Czytaj więcej »

RSA Security otwiera oddział w Polsce

RSA Security zdecydowała się na utworzenie w Warszawie własnego biura i przedstawicielstwa, które będą odpowiedzialne za rozwijanie działalności tej firmy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Dyrektorem polskiego biura został Cezary Prokopowicz. Czytaj więcej »

Technologie

Czy obecna infrastruktura sprosta sieciom SAN?

Sieci SAN (Storage Area Networks) i urządzenia NAS (Network Attached Storage) cieszą się coraz większą popularnością użytkowników. Dotychczasowe wdrożenia potwierdzają bowiem ich przydatność w systemach, w których są wymieniane duże porcje danych między wieloma serwerami i stacjami sieciowymi. Czytaj więcej »

HP Jornada z Pocket PC 2002

Zanim na rynku pojawi się Windows XP, Microsoft czeka jeszcze jedna ważna premiera. 4 października br. do sprzedaży trafi Merlin, czyli Pocket PC 2002. System zmodyfikowano pod kątem zastosowań palmtopów w korporacjach. Większość nowych funkcji raczej nie będzie przydatna indywidualnym użytkownikom. Czytaj więcej »

Pieniądze na rozdrożu

Jest mało prawdopodobne, by Internet zastąpił tradycyjne systemy bankowości elektronicznej. Czytaj więcej »

Podgryzanie kości RAMBUSA

Kolejna wersja pamięci DDR może znowu opóźnić popularyzację układów RDRAM. Czytaj więcej »

Wirtualny oddział

PKO BP utworzył w Bydgoszczy oddział wirtualny. Jego klienci mają dostęp do rachunku przez Internet, WAP i system IVR. Czytaj więcej »

XP od podszewki

Windows XP to nie tylko powierzchowne zmiany interfejsu, ale także spore modyfikacje mechanizmów działających wewnątrz systemu. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Dwa końce kija

Strategie informatyzacji podporządkowane mentalności finansistów prowadzą do obniżenia kosztów działalności firmy, ale też do wielkich spustoszeń w motywacji lokalnych menedżerów. Czytaj więcej »

Odnowione oblicze wolności

Nowa Gospodarka daje szanse na złagodzenie konfliktu między wolnością pojedynczej osoby a większą efektywnością całego przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Zderzenie z rzeczywistością

Przeprowadzone w odstępie roku dwie tury badań PricewaterhouseCoopers, dotyczące sytuacji europejskich spółek internetowych, przynoszą dość zaskakujące rezultaty: nadal połowa z nich jest rentowna. Czytaj więcej »

Konteksty

Nieczytelne znaki, niezrozumiałe sygnały

Lektura ''Psychologii Internetu'' autorstwa Patricii Wallace, książki, która właśnie trafiła do księgarń, może przydać się również architektom rozwiązań pracy grupowej w firmie. Napotykają oni bowiem takie same jak w Internecie problemy, związane z komunikacją międzyludzką w środowisku sieciowym. Czytaj więcej »

Robert

Mam na imię Robert. Jestem przedstawicielem handlowym firmy sprzedającej detalicznie naczynia kuchenne. Czytaj więcej »

Życie konsumenta

Ameryka jest inna od Europy i inna od reszty świata. Każdy z nas to wie, zanim tutaj przyjedzie. Ale z każdym dniem pobytu człowiek odkrywa nowe oblicza tej inności. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Dyskretny szum komputerów

Kiedyś, przed laty, przyjaciel, biolog i medyk w jednej osobie, tłumaczył mi zawiłości układu pozwalającego wielorybom utrzymywać stałą ciepłotę ciała, mimo intensywnego chłodzenia wodą, w której pływają. Czytaj więcej »

Ludzie ludziom Ludzie ludziom

W chwili ukazania się niniejszego felietonu od tragedii w Nowym Jorku i Waszyngtonie dzielą nas dwa tygodnie. W dzień po masowej zbrodni, czarę goryczy dopełniły moje obserwacje oraz informacje, w jakich posiadanie wszedłem za pośrednictwem Internetu. Czytaj więcej »

Świński donos

Gdy Państwo czytają ten felieton, znane są już częściowe wyniki wyborów. Ja piszę go w chwili, gdy kampania wyborcza została przyćmiona wydarzeniami w Nowym Jorku, ale w sumie i tak była wyjątkowo niemrawa. Wszystkie partie przekonywały wyborców, jak to bardzo są oddane idei promowania Internetu. Ośmielony tymi zachętami postanowiłem zagrać w grę "Wybory 2001", zamieszczoną na... Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Bogata oferta dla małych klientów

Prezentujemy przewodnik po ofercie programów wspomagających pracę w małych i średnich przedsiębiorstwach.W tegorocznym zestawieniu znalazło się 350 aplikacji. Czytaj więcej »

Internet dla mniejszych

Dostęp do Internetu deklaruje jedynie co piąte polskie przedsiębiorstwo. Czytaj więcej »

Linux w firmie

Linux jest często przeciwstawiany Windows. W rzeczywistości systemy te mają inną filozofię działania i inne zastosowania. Czytaj więcej »

Razem czy osobno

Małe firmy stają przed dylematem - jak zbudować wydajną i bezpieczną infrastrukturę sieciową bez ponoszenia dużych kosztów, związanych z zakupem routera, przełącznika sieciowego, firewalla, serwerów, a być może również punktu dostępowego sieci bezprzewodowej. Na szczęście, na rynku jest dostępnych coraz więcej urządzeń integrujących kilka funkcji, np. routera,... Czytaj więcej »

Serwer z półki lub szyty na miarę

Wcześniej czy później każda firma staje przed koniecznością optymalizacji wymiany plików i informacji. Można to uzyskać poprzez instalację serwera. Im szybciej dokona się jego wyboru i instalacji, tym mniejsze będzie ryzyko utraty danych. Czytaj więcej »

Programy pomocnicze, użytkowe, systemowe, narzędziowe

W zestawieniu znajdują się m.in. programy do zarządzania informacją i dokumentami, raportowania i CRM Czytaj więcej »

Programy specjalizowane, wspomagające zarządzanie w firmie o ściśle określonym typie działalności

Zestawienie aplikacji wspomagających zarządzanie w firmie o ściśle określonym typie działalności. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...