powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 22-2001, 28 maja 2001
22-2001 Computerworld nr 22-2001
Wiadomości

Ascential szuka partnerów

Ascential Software powstał na początku 2001 r. po wydzieleniu z Informixa działu zajmującego się tworzeniem aplikacji wspomagających zarządzanie informacjami. Jego rozwój ma być sfinansowany z funduszy - w wysokości 1 mld USD - które otrzyma od IBM za przejęcie działu baz danych - Informix Software. Czytaj więcej »

Dłuższa kolejka do lottomatów

Wincor-Nixdorf i PAGI będą wspólnie uczestniczyć w przetargu na operatora lottomatów dla Totalizatora Sportowego. Obie firmy, poprzednio poddostawcy AWI, która ubiegała się o kontrakt w pierwszym przetargu, podpisały w tej sprawie list intencyjny. Wincor-Nixdorf ma dostarczyć lottomaty, PAGI zbudować infrastrukturę telekomunikacyjną. Firmy poszukują partnera, który stworzyłby... Czytaj więcej »

GalaTOP 200

Polski rynek informatyczny i telekomunikacyjny 2000 Czytaj więcej »

Intel w następnym pokoleniu

Czy na telefonach komórkowych pojawi się wkrótce napis ''Intel inside''? Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

tp.internet uruchomi centrum certyfikacji Signet

Centrum Certyfikacji Signet to przedsięwzięcie o budżecie szacowanym na kilka milionów złotych. Jego realizację prowadził Jerzy Goraziński, kierownik projektu PKI w tp.internet sp. z o.o. Signet ma umożliwiać świadczenie usług wydawania certyfikatów elektronicznych, m.in. na potrzeby funkcjonowania infrastruktury klucza publicznego PKI. W pierwszym etapie Signet ma zapewnić usługi... Czytaj więcej »

Tyłem do klienta

Problemy Banku Handlowego po fuzji z Citibankiem pokazują, że wystarczy trochę arogancji, szczypta pogardy dla krajowych rozwiązań programistycznych, zlekceważenie ocierających się nieraz o banał zasad prowadzenia projektów informatycznych, by zafundować klientom i pracownikom długie tygodnie kłopotów i zaszczepić w nich głęboką nieufność. Czytaj więcej »

Technologie

Bezpieczne dane zaszyfrowane

Warszawski Comp kończy kompletowanie serii rozwiązań kryptograficznych CompCrypt. Czytaj więcej »

Borland stawia na usługi sieciowe

Z Davidem Intersimone'em, wiceprezesem Borlanda do kontaktów z twórcami aplikacji, rozmawia Marian Łakomy. Czytaj więcej »

Gotowi na wzrost

Carman Polska zbudowała scentralizowany system informatyczny dla sieci stacji obsługi samochodów. Docelowo rozwiązanie to ma być wykorzystywane w ok. 250 stacjach. Czytaj więcej »

Polski Office XP trafi do sprzedaży już w czerwcu

Oficjalną premierę nowego pakietu aplikacji biurowych Microsoft Office XP wyznaczono na 31 maja br. Czytaj więcej »

Prapremiera nowego Delphi

Na konferencji Borland Developer Days zaprezentowano najnowszą, szóstą wersję Delphi. Czytaj więcej »

Różne potrzeby, różne produkty

iPlanet 6.0 powstał z połączenia Netscape Application Server i serwera NetDynamics. Czytaj więcej »

Technologie przyszłości

W laboratoriach IBM opracowano nowe metody wytwarzania półprzewodników i paneli LCD. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Biznes na uczelni

Porozumienia podpisywane z uczelniami wyższymi dowodzą, że firmy informatyczne chcą współpracować ze środowiskiem akademickim. Jednak do współpracy tej najczęściej dochodzi z inicjatywy menedżerów, łączących pracę w przedsiębiorstwach z karierą naukowo-dydaktyczną. Czytaj więcej »

Niedaleko od szosy

Carman Polska buduje ogólnopolską sieć stacji obsługi samochodów. W ciągu kilku lat powstanie ok. 250 placówek, oferujących różnorodne usługi. Czytaj więcej »

Wszystko od nowa

Mimo powodzenia koncepcji budowania ścieżek kariery dla pracowników, ciągle najlepszą metodą zmiany pozycji zawodowej jest po prostu zmiana miejsca pracy. Powyższa zasada dotyczy Czytaj więcej »

Konteksty

Elektroniczna egzekucja należności

Canberra jest miastem jedynym w swoim rodzaju. Rywalizacja między Sydney a Melbourne o władzę nad nowo powstałym sto lat temu państwem tchnęła ducha rozwoju w tę Czytaj więcej »

Profile Joanna

Mam na imię Joanna. Jestem pracownikiem naukowym wyższej szkoły. Specjalizuję się w psychologii. Jestem mężatką. Mój mąż pracuje w banku na eksponowanym stanowisku, stąd też powodzi nam się całkiem nieźle. Czytaj więcej »

Program dla zaawansowanych

Tylko jedna polska firma informatyczna zdołała zająć znaczącą pozycję w programie ''Przyjazne społeczeństwo informacyjne'', prowadzonym przez Unię Europejską. Czytaj więcej »

Społeczeństwo informacyjne na wykresie i w tabeli

Komisja Europejska zamierza monitorować proces wdrażania idei społeczeństwa informacyjnego w krajach kandydujących do Unii Europejskiej i do niej już należących. W jaki sposób zapewnić obiektywność, a co za tym idzie - porównywalność wyników badań, jeżeli metody statystyczne przystosowane są do opisu innej rzeczywistości? Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Bank bez papieru

Na wstępie chciałbym odwieść od dalszego czytania tego tekstu wszystkich, którzy mają nadzieję znaleźć tu coś o tzw. biurze bez papieru, przez niektórych postrzeganym jako szczytowe osiągnięcie informatyki. Zamiast tego będzie to raczej okazja do retrospekcji lat minionych, kiedy to także było trudno o papier w rolkach, chociaż zupełnie innego rodzaju. Czytaj więcej »

Brzydki wyraz

Nie lubię wsobnego chowu felietonistów, czyli jak jeden facet na łamach gazety polemizuje z drugim, który swoje kawałki zamieszcza kilka stron dalej. Niestety, sytuacja taka musi się od czasu do czasu zdarzać, choć kuriozalne przepychanki panów felietonistów z tygodnika Polityka raczej skłaniają do obojętnego machnięcia ręką niż kibicowania. Czytaj więcej »

Komputerowy łańcuch pokarmowy

Bardzo, ale to bardzo lubię bogatych zapaleńców komputerowych. Powodem tego lubienia nie jest w żadnym razie fakt, że ci bogaci płacą mi cokolwiek za usługi informatyczne, albowiem ja takowych dla żadnego osobnika nie posiadającego osobowości prawnej, jak to się ładnie nazywa, nie wykonuję. Zapaleńców komputerowych, ale tylko tych najbogatszych, lubię przeogromnie dlatego że ich... Czytaj więcej »

Prawo Cagliostra

Podczas swojej kariery zawodowej miałem okazję kilkakrotnie przeprowadzać migrację danych. Zwykle chodziło o to, że mój klient kupował lepszy system, ale chciał przenieść do niego możliwie kompletne informacje ze starego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...