powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 20-2001, 14 maja 2001
20-2001 Computerworld nr 20-2001
Wiadomości

Ernst & Young - usługi ASP

Klienci polskiego oddziału Ernst & Young, którzy powierzyli tej firmie prowadzenie księgowości, otrzymali pełny dostęp do ksiąg rachunkowych przez Internet. Dotychczas mogli oni korzystać jedynie z systemu pozwalającego na wgląd do skonsolidowanego bilansu firmy, raportu o zyskach i kosztach oraz list wierzycieli i dłużników. Nowe, internetowe rozwiązanie - Accounting Online -... Czytaj więcej »

Hurtownia wszystkiego

Coca-Cola Beverages Polska sukcesywnie wyposaża swoją hurtownię danych w kolejne moduły. Czytaj więcej »

Impas w rozmowach o e-podpisie

Kolejne posiedzenie sejmowej Podkomisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustawy o podpisie elektronicznym wykazało, że trwa impas w uzgodnieniach wspólnej wersji projektu. Przypomnijmy, pierwszy powstał w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, drugi skierowała do Sejmu grupa posłów. Ten projekt powstał przy udziale przedstawicieli środowiska bankowego i... Czytaj więcej »

ITI bliżej portalu onet.pl

ITI Holdings, właściciel telewizji TVN, jest bliski sfinalizowania transakcji kupna akcji Optimusa - podała agencja Reuters. Czytaj więcej »

Jak stawiano świat na głowie

Sukces nie czeka tych, którzy zamierzają swoje działania oprzeć na regułach Nowej Gospodarki, cokolwiek by ona znaczyła. Stanie się udziałem tych, którzy będą potrafili dostarczać potrzebnych informacji przedsiębiorstwom. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Kolejna fala popularności VoIP

Targi NetWorld+Interop świadczą o tym, że VoIP ponownie znalazł się w centrum zainteresowania. Czytaj więcej »

Microsoft: nowe zasady licencji

Microsoft zamierza wprowadzić zmiany w modelu licencjonowania Enterprise Agreement, dostępnego wyłącznie dla największych klientów. Dotychczas na podstawie takiej licencji klienci otrzymywali zestaw aplikacji Microsoft Office i Back Office, a także licencje CAL (Client Access License). Umowa obowiązywała 3 lata. Klienci płacili 200-300 USD za jeden komputer PC. Po tym okresie nie trzeba... Czytaj więcej »

Na .NET trzeba jeszcze poczekać

Usługi wykorzystujące platformę .NET nabiorą realnego kształtu w 2003 r. Czytaj więcej »

Nie lubimy się spieszyć

Użytkownicy baz danych Informixa nie planują w najbliższym czasie migracji do innych rozwiązań. Czytaj więcej »

Permanentna integracja

Integracja rozwiązań sprzętowych i programowych to największe wyzwanie, jakie chce podjąć Compaq. Czytaj więcej »

Rozbudowane naręczne biuro

Latem pojawią się w Polsce pierwsze komputery Palm wyposażone w moduły zewnętrzne. Czytaj więcej »

Technologie

Whistler - już Windows 2002 Server

Microsoft ujawnił produkcyjną nazwę serwerowego następcy Windows 2000, znanego dotychczas pod roboczą nazwą Whistler Server. System będzie się nazywać Windows 2002 Server i ma zostać wprowadzony na rynek w I kw. przyszłego roku. W odróżnieniu od klienckiej wersji Whistlera, znanej jako Windows XP, system serwerowy przejdzie dodatkową, trzecią fazę testów beta (w marcu br.... Czytaj więcej »

xDLS

DEFINICJA xDSL (Digital Subscriber Line) to wspólne określenie serii technologii cyfrowej transmisji sygnałów przez standardowe, miedziane linie telefoniczne, która w praktyce jest implementowana w wielu różnych wersjach określanych symbolem ''x''. Umożliwia ona wykorzystanie pełnego pasma przenoszenia okablowania miedzianego, które jest znacznie większe od przepustowości modemów... Czytaj więcej »

Zagrożenie z powietrza

ISS przejmuje Network ICE i wprowadza produkty do zabezpieczania sieci bezprzewodowych. Czytaj więcej »

Błąd w serwerze internetowym IIS 5.0

Czytaj więcej »

Cisco wycofuje ONS 15900

Czytaj więcej »

Enhydra może zastąpić drogie serwery aplikacyjne

Czytaj więcej »

Integracja na wiele sposobów

Iona Technologies oferuje zestaw narzędzi do integrowania aplikacji biznesowych. Czytaj więcej »

Minolta i Fujitsu: wspólne drukarki

Czytaj więcej »

Mniej wydajnych serwerów

Compaq i HP nie będą już oferowały 32-procesorowych serwerów Unisysa. Czytaj więcej »

Nowa seria kolorowych drukarek Lexmarka

Czytaj więcej »

Rysownik i programista

Microsoft Visio służy do tworzenia diagramów - rysunków, wykresów i schematów organizacyjnych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Jeden wizerunek dla klienta

Im więcej jest sposobów komunikowania się klienta z firmą, tym dla klienta większa wygoda, ale dla firmy większy kłopot. Czytaj więcej »

Polowanie z głową

Duża grupa byłych klientów ''łowców głów'' ma nie najlepszą opinię o jakości ich usług. Jakie są tego przyczyny: wybór tego typu firmy często bywa przypadkowy, a oczekiwania klientów nierealne. Czytaj więcej »

Wirtualna dominacja

Przyczyny potęgi telewizji na ogół upatruje się w zerwaniu tradycyjnych więzi międzyludzkich. Moim zdaniem wzięła się ona z detronizacji przyrody. Na pierwszy rzut oka ta teza wydaje się karkołomna. Czytaj więcej »

Konteksty

Aborygeńskie obrazki

Dla większości Cairns jest miastem wypadowym na rafę koralową. Ale można też wybrać się do pobliskich Czytaj więcej »

Ani w sieci, ani w malinach

Jestem wdzięczny Edwinowi Bendykowi za interesujący artykuł "Mózg w malinachÓ (CW nr 2/2001), który zrodził się w reakcji na mój esej ("Mózg w sieci'', CW nr 44/2000). Ponieważ sporo czasu już upłynęło, przypomnę, że było to nawiązanie do prognozy Aruna Netravali, szefa Laboratoriów Bella. Według tej prognozy, pokolenie dziś przychodzące na świat rozpocznie dorosłe życie... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo z natury

Metody kryptograficzne decydują o tym, jak silne zabezpieczenia możemy wprowadzić do coraz powszechniej stosowanych systemów informatycznych. Poziom bezpieczeństwa może się radykalnie poprawić wraz z rozwojem rozwiązań kryptografii genetycznej i kwantowej. Czytaj więcej »

Przesyłki wydmuchane

Elektroniczne sieci komunikacyjne umożliwiają szybkie przesyłanie gigabajtów danych na dowolne odległości. Mimo stałego wzrostu możliwości tych sieci, nigdy nie będzie można za ich pomocą wykonać jednej czynności - przetransportować fizyczne obiekty. To zaś potrafi poczta pneumatyczna. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Koń bynajmniej się uśmiał

Szkoda, że rozwiązywanie problemów w informatyce nie jest tak proste jak rozwiązywanie sznurowadeł. Bo gdyby tak było, to nasza Szanowna Redakcja poszłaby z torbami, podobnie jak i my byśmy z torbami poszli jako wykonawcy fachu informatycznego. Ale w informatyce prosto nie jest, więc raczej plajta z braku zajęcia zawodowcom nie grozi. Czytaj więcej »

Trę trotuar, czyli IBM na chodniku

Nikt z Czytelników zapewne mi nie uwierzy, ale IBM znalazł się na ulicy. Dosłownie, na chodniku. Łącznie z przykrą koniecznością posprzątania po sobie, jak jakiś bezdomny włóczęga. Takie to już widać czasy, że ideał sięgnął bruku. A odbyło się to jak w złym dowcipie. Czytaj więcej »

U siebie na wakacjach (1)

Pracując od ponad pół roku na - jak to wielu z nas określa - wygnaniu, czyli poza Poznaniem, z nie ukrywanym zadowoleniem przyjąłem możliwość spędzenia całego tzw. długiego weekendu w domu, tym bardziej że taki tryb pracy powoduje po jakimś czasie, iż człowiek nie czuje się u siebie ani tu, ani tam. Ot, taki bezprizornyj. Czytaj więcej »

Uwaga, nisko przelatujące bity

Z niejakim przestrachem przyznaję, że przestałem zauważać znaki drogowe na drodze, którą codziennie jeżdżę do pracy i z powrotem. Po prostu do tego stopnia stały się one dla mnie stałym elementem pejzażu, że gdyby ktoś któregoś dnia poprzestawiał je całkowicie, nawet nie zauważyłbym tego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...