powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 19-2001, 7 maja 2001
19-2001 Computerworld nr 19-2001
Wiadomości

Alcatel z Lucent Technologies?

Czytaj więcej »

Alternatywa dla Oracle'a

Rozmowa z Markiem Dupaquierem, wiceprezesem IBM Software Group, odpowiedzialnym za sprzedaż rozwiązań do zarządzania bazami danych. Czytaj więcej »

Duże systemy, duże nadzieje

Rok 1999 opróżnił kieszenie klientów branży informatycznej. Skłonni są oni jednak wydać pieniądze, ale pod warunkiem że zakupione rozwiązanie szybko przyniesie zysk. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Linux wolny od podatków

Za bezpłatne oprogramowanie, także za Linuxa, nie będzie trzeba płacić VAT-u. Czytaj więcej »

Migracja rodem z Polski

Z Andrzejem Kobosem, prezesem Supra sp. z o.o., rozmawia Tomasz Marcinek. Czytaj więcej »

Przygotowano jeden projekt ustawy o e-podpisie

Czytaj więcej »

Rachunek za satelitarną precyzję

Szansą na upowszechnienie technologii GPS w Polsce jest projekt Aktywnej Sieci Geodezyjnej. Czytaj więcej »

Technologie

Gigabit Ethernet z miasta do miasta

Na Politechnice Śląskiej testowano długodystansową sieć Gigabit Ethernet. Czytaj więcej »

ISO-DOK dla systemów zapewnienia jakości

Czytaj więcej »

Lekarstwo na recesję

Z pomysłem wdrożenia systemu, który wspomógłby pracę działu marketingu, kierownictwo Wella Polska nosiło się od dawna. Jednak od pomysłu do realizacji upłynęły prawie 2 lata. Czytaj więcej »

Lotus wprowadził Discovery Server

Czytaj więcej »

Opóžniona premiera AMD

Czytaj więcej »

Pingwiny zainfekowane

Do niedawna Linux był uważany za platformę wolną od wirusów. Czytaj więcej »

Serwery w pełni samodzielne

Inicjatywa eLiza firmy IBM ma na celu stworzenie samoobsługowych rozwiązań informatycznych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Kadry

Czytaj więcej »

Listy do redakcji

Czytaj więcej »

Między nauką, innowacją a produktem

Nie ma prostego przełożenia między osiągnięciami naukowymi a sukcesem rynkowym firmy. Jednak jasne jest, że w dziedzinie wysokiej technologii - a taką bez wątpienia jest inżynieria systemów informatycznych - nie sposób utrzymać pozycji rynkowej bez stałego dopływu myśli technicznej. Czytaj więcej »

Konteksty

Miganie na ekranie

Na Politechnice Śląskiej jest realizowany pionierski projekt budowy systemu mającego tłumaczyć teksty pisane na język migowy. Czytaj więcej »

Niedźwiedź, mospanie!

W sezonie letnim, każdego dnia nad Morskie Oko w Tatrach wędruje 7 tys. ludzi. Czasem drogę przetnie im niedźwiedzica z młodymi. Jedni turyści w panice rzucają się do ucieczki, inni rzucają niedźwiedziom... kanapki. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego chcą śledzić wędrówki misiów za pomocą urządzeń GPS i Systemu Informacji Przestrzennej, co pozwoliłoby na zamykanie... Czytaj więcej »

Telewizja na życzenie

Entuzjaści nowych technologii lubią posługiwać się hasłami, które mają pokazywać skalę korzyści wynikających z ich zastosowania. O wielu rzeczach możesz decydować sam, nie jesteś zdany na sztywny układ ramówki narzucony przez telewizyjnych decydentów - to hasło zwolenników telewizji cyfrowej. Co dziś może ono oznaczać... Czytaj więcej »

W świetle prawa

Dojeżdzamy do Darwin, stolicy Północnego Terytorium. Zostawiliśmy za sobą krainę wiecznych piasków i wkroczyliśmy w rejon subtropikalnych lasów. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Kto się boi Open Source?

Tak się złożyło, że kilkakrotnie ostatnio pisałem w tym miejscu na tematy, do zajęcia się którymi sprowokowali mnie koledzy felietoniści. Nie inaczej, a nawet gorzej (dla mnie) jest tym razem, a punktem wyjścia jest oprogramowanie open source. Gorzej natomiast dlatego że tytuł felietonu niedwuznacznie kojarzy się z pewnym dziełem literackim... Czytaj więcej »

Pirata - na wariata

Pisząc felietony co tydzień, łatwo popaść w krytykancką rutynę. O wiele prościej jest wyśmiać nonsens lub głupotę, szczególnie biurokratyczną, niż opisać skuteczne działania. Tak to jest, że pozytywy są mdłe i nieefektowne. Z tym większą radością donoszę Państwu, że światełko w tunelu zrobiło się jasne i przejrzyste dzięki pani Renacie Pawłowskiej-Karasek z... Czytaj więcej »

Reset, czyli pralka z duszą

Pewien informatyk mieszkający w Niemczech opowiadał mi niedawno, że widział w tamtejszym sklepie pralkę automatyczną. Pralka jak pralka, miała wszystko, co mieć powinna - drzwiczki, programator i miejsce na wsypywanie proszku. Różniła się jednak od pozostałych urządzeń tego typu jednym istotnym szczegółem. Na przedniej ściance znajdował się mały, szary przycisk oznaczony... Czytaj więcej »

Wirtualnie taniej

Otrzymuję dwa razy w roku kartki świąteczne - takie tradycyjne, które listonosz musi dźwigać i do skrzynki wrzucać. Jest tego sporo, bo wielu mam znajomych, takich całkiem normalnych ludzi, nie korzystających z Internetu. Kartki przychodzą różne - bardziej i mniej gustowne, droższe i tańsze. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...