powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 16-2001, 17 kwietnia 2001
16-2001 Computerworld nr 16-2001
Prezentacje firmowe

Uwolnij moc IT z procesorami AMD

HPRozważasz zakup nowego serwera? Pobierz przewodnik produktowy i dowiedz się dlaczego warto postawić na markę AMD i wielordzeniowe procesory Opteron >>

Wiadomości

Coraz większy koszt KSI ZUS

Czytaj więcej »

Gravity ogranicza działalność

Czytaj więcej »

Infostradą do pożaru

System informatyczny będzie pomagał warszawskim strażakom w prowadzeniu akcji ratowniczych. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Konkurs na najlepszy samorządowy serwis internetowy

Czytaj więcej »

Kto za, kto przeciw, kto się wstrzymał?

Na kilka miesięcy przed końcem kadencji posłowie pracują w przyspieszonym tempie nad projektami ustaw o podpisie elektronicznym i prawie do informacji. Wkrótce komisje sejmowe zajmą się też projektem ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych i nowelizacją ustawy - Prawo bankowe. Przyspieszony finisz pobudzany jest świadomością faktu, że jeśli wspomniane projekty ustaw nie... Czytaj więcej »

Kulą w płot

Dotychczasowa działalność tp.internet rozczarowała nie tylko użytkowników, lecz również właściciela - TP SA. Czytaj więcej »

Macrosoft: nowe moduły, nowa baza danych

Czytaj więcej »

Pod Wrocławiem powstała fabryka płyt głównych

Czytaj więcej »

Polski Internet wciąż przed skokiem

Szacowanie wartości firm internetowych stanowi trudne wyzwanie dla analityków finansowych. W standardowym podejściu jako punkt wyjścia brana jest tzw. wartość użytkownika danego serwisu internetowego. Określa ona oczekiwane przychody portalu przypadające na jednego internautę odwiedzającego serwis. Nie jest to jednak metoda wiarygodna. Wartość użytkownika szacuje się bowiem,... Czytaj więcej »

Porządki na zapleczu i w okienku

Poczta Polska zamierza zastąpić komputery PC, pracujące w urzędach, komputerami sieciowymi. Czytaj więcej »

Progress zawsze wierny 4GL

Z Joe Alsopem, założycielem i prezesem Progress Software, rozmawia Marian Łakomy. Czytaj więcej »

Terminal do wynajęcia

Polskie Centrum Teleinformatyki oferuje usługi udostępniania aplikacji na zasadach outsourcingu. Czytaj więcej »

www.polska.pl

Posłowie opowiadają się przeciwko budowie odrębnego internetowego systemu informacji publicznej. Czytaj więcej »

Technologie

Marimba wraca na rynek z nową serią produktów

Firma Marimba, producent oprogramowania Castanet i Timbale, zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej serii produktów, przeznaczonych do monitorowania wydajności usług i aplikacji działających na serwerach internetowych. W lipcu br. na rynek trafi pierwszy produkt z nowej serii - Marimba Web Traffic Monitor. Ponadto firma poinformowała, że dotychczasowe serie Castanet i Timbale zostaną... Czytaj więcej »

Microsoft udostępnił do testów Internet Explorer 6

Internet Explorer 6 Public Preview jest pierwszą, przeglądową wersją nowej przeglądarki, która będzie dołączona do systemu Windows XP. Czytaj więcej »

Nadeszła nowa poczta

Novell wprowadził na rynek pełną wersję serwera komunikacyjnego GroupWise 6. Czytaj więcej »

Nowe funkcje w bazie DB2

Czytaj więcej »

Nowe standardy sieci WLAN

Czytaj więcej »

Nowy zestaw Borlanda do tworzenia aplikacji Java

Czytaj więcej »

Premiera Microsoft Office XP

Pakiet biurowy pojawi się w sprzedaży w USA 31 maja br., polska wersja - miesiąc później. Czytaj więcej »

Produkcja pod lupą

Rozwiązania wykorzystujące hurtownie danych są najczęściej stosowane do analiz sprzedaży i finansów. Informatycy z SGL Carbon SA udowodnili, że systemy OLAP mogą z powodzeniem wspierać codzienną pracę działów produkcyjnych. Czytaj więcej »

Serial ATA

DEFINICJA Serial ATA (SATA) - nowy wewnętrzny, szeregowy interfejs PC dla urządzeń peryferyjnych, takich jak dyski, napędy CD/DVD itp., który ma zastąpić obecnie stosowane równoległe złącza Ultra ATA. Czytaj więcej »

Serwery na ścisk

Producenci ''cienkich'' serwerów, chcąc jeszcze bardziej zmniejszyć ich rozmiary, szukają pomocy u projektantów notebooków i specjalistów od aerodynamiki. Czytaj więcej »

Stuk, puk! Kto tam?

Windows XP umożliwi identyfikację użytkowników, zanim zostanie przyznany im dostęp do sieci. Czytaj więcej »

Uniwersalny instalator

Narzędzie InstallShield pozwala zbudować program instalacyjny, działający na wielu platformach. Czytaj więcej »

US Robotics znów w Polsce

Producent modemów wydzielony z firmy 3Com tworzy na naszym rynku nową sieć dystrybucyjną. Czytaj więcej »

Konteksty

Gdzie człowiek nie może, tam robota pośle

Efekty prac specjalistów od robotyki powoli stają się produktami rynkowymi. Czytaj więcej »

Globalna wioska

O tym, że linie lotnicze stosują system nadmiarowego rezerwowania miejsc w samolotach, wcześniej tylko słyszeliśmy. Czytaj więcej »

Kompetencja biznesowa

Wielu menedżerom z trudem przychodzi zrozumienie, że biznes polega na ciągłym podnoszeniu wartości oferty, a nie na obniżaniu kosztów działalności. Czytaj więcej »

Moralność z komputera

Z dr. hab. Andrzejem Kocikowskim z Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i dr. Wojciechem Jerzym Boberem z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Za kierownicą online

Współpraca przemysłu motoryzacyjnego i teleinformatycznego doprowadzi do połączenia autostrad z infostradą. Czytaj więcej »

Za rok slalom i... skoki?

Już po raz drugi w Zakopanem odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Civi

Dobry życiorys jest kamieniem węgielnym pod dalsze sukcesy zawodowe. Życiorys - a w zasadzie nie życiorys, powinienem napisać, ale Curriculum Vitae (bo teraz już nie ma życiorysów) - ma za zadanie obwieścić przyszłemu pracodawcy, co też takiego w naszej karierze zawodowej dokonaliśmy, z wyjątkiem oczywiście takich drobiazgów, jak fakt, że się urodziliśmy (co w sumie nie ma... Czytaj więcej »

Listy do redakcji

Narkotyki, papierosy, alkohol... Wszyscy wokół biją na alarm, tym bardziej że z roku na rok wiek osób uzależnionych jest coraz niższy. Jestem nauczycielem informatyki w żywieckim liceum. Postanowiłem zbadać to zjawisko w naszej szkole. Czytaj więcej »

Niepokój, czyli Małysz

Szanowny Panie Redaktorze, Piszę do Pana, bo z niepokojem obserwuję postępujące odrywanie się Pańskiego pisma od zdrowych dążeń Naszego Narodu. Aby postawić problem jasno i prosto, zapytuję Pana: cóż takiego zrobił Computerworld, aby uhonorować naszego bohatera? Czytaj więcej »

Sami się uczta...

Tak właśnie miał się odciąć, w dowcipie z kilometrową brodą, niejaki Baltazar, który, przyjechawszy do dużego miasta, zauważył afisz anonsujący sztukę Uczta Baltazara. Czytaj więcej »

Uwierzyć w Eskimosa

Podobno na Grenlandii mieszka lud zwany Eskimosami. Żyją oni w domkach z lodu zwanych igloo, ubierają się w skóry oraz polują na ryby i foki. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Ból głowy prezesów

Już chyba nie ma szefów firm, którzy lekceważyliby klientów, mając pewność, że i tak kupią ich produkty, ale też jeszcze nie ma takich prezesów, którzy za najważniejszą sprawę uważaliby bezpośrednią komunikację z klientami. Czytaj więcej »

Inteligentny pas transmisyjny

Wdrożenie systemu CRM ma największy sens wtedy, gdy firma jest na tyle dobrze zinformatyzowana, że wykorzysta gromadzony w nim potencjał wiedzy. Czytaj więcej »

Internetowe udawanie

Na półkach księgarskich pojawiła się książka, która opisuje, w jaki sposób firmy powinny oddawać władzę nad sobą swoim klientom. Czytaj więcej »

Klient firm mniejszych

Great Plains Software oferuje system klasy CRM dla małych i średnich przedsiębiorstw. Powstał on przy współpracy z firmą Siebel Systems. Czytaj więcej »

Klientokracja?

W kulturze rację mają ludzie wybitni, a zatem nieliczni, w gospodarce - klienci, czyli szara masa przeciętnych zjadaczy chleba. Czytaj więcej »

Lojalność wzajemna

Czy znacie tę niepowtarzalną atmosferę, gdy wchodzi się do znanego antykwariatu? Znany dzwonek u drzwi, zapach kurzu i starego papieru. Zapowiedź bardzo osobistego spotkania i rozmowy zawarta w powitaniu, jak odwieczny rytuał: ''Dawno Pan do nas nie zaglądał, ale mam tu coś, co może Pana zainteresować''. Czytaj więcej »

Model jeszcze niekompletny

W obecnej praktyce firm, CRM jeszcze nie zmienia ich modelu biznesu, lecz jest szlachetnym uzupełnieniem modelu starzejącego się powoli, acz nieuchronnie. Czytaj więcej »

Podpora handlowca

Stworzony przez Logotec Engineering system CRM9000 powinny docenić średnie i duże przedsiębiorstwa handlowe i usługowe - zwłaszcza te, które szeroko korzystają z technologii Microsoftu. Czytaj więcej »

Szczegółowa analiza zachowań klientów

NCR wprowadził na polski rynek nową wersję pakietu wspomagającego zarządzanie relacjami z klientem - Teradata CRM 4.0. Rozwiązanie to zostało przejęte wraz z firmą CRS. Czytaj więcej »

Sztuka prowadzenia wojen... nie tylko z klientem

Choć projekt informatyczny to nie wojna, to jego przebieg można porównać albo z partyzantką, albo z działaniami regularnych wojsk. Czytaj więcej »

Ukłon czy strategia biznesowa?

Czytaj więcej »

W pakiecie i osobno

Oracle CRM wspiera sprzedaż w branży handlowej i usługowej. Umożliwia przy tym pełną integrację wszystkich kanałów kontaktów z klientami. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...