powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 12-2001, 19 marca 2001
12-2001 Computerworld nr 12-2001
Wiadomości

Banki będą wymieniać systemy kadrowo-płacowe

Jednym z pierwszych banków, który zdecydował się na taki krok, jest Bank Pekao SA. Wybrał on system Oracle HRMS, który ma wspomagać zarządzanie zasobami ludzkimi w skali całego banku. Jest to jednocześnie największy kontrakt Oracle Polska, którego wartość jest szacowana na 9 mln zł. Bank Pekao zamierza zastąpić używane dotychczas systemy kadrowo- -płacowe (QBIT firmy QNT i Koma... Czytaj więcej »

ERP w całości i w częściach

Podczas Forum Oracle 2001 zaprezentowano zestaw nowych prekonfigurowanych modułów ERP. Czytaj więcej »

Giełdy jeszcze nie spełnione

W Polsce nie ma giełd elektronicznych, realizujących obsługę wszystkich etapów transakcji handlowych. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Kupujemy tylko przez Internet

Telekomunikacja Polska uruchamia horyzontalną giełdę elektroniczną. Będzie to największe przedsięwzięcie B2B w Polsce. Czytaj więcej »

Polacy w nowej centralnej bazie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje się do modernizacji systemu PESEL. Czytaj więcej »

Produkty pod jedną banderą

Portal ING udostępni klientom indywidualnym wszystkie produkty firmy Grupy ING w Polsce. Czytaj więcej »

Skradziono milion numerów kart kredytowych

Czytaj więcej »

VeriSign w Polsce

Czytaj więcej »

ZUS nadal nie przeniósł systemu na mainframe

Czytaj więcej »

Technologie

Listy do redakcji

Czytaj więcej »

Łódź tonie w kablach

Łódzkie targi Intertelecom umożliwiły licznie odwiedzającym zapoznanie się z pełną ofertą rozwiązań telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Narzędzia PHP - zastosowania i komercja

W rozwoju komercyjnych narzędzi PHP największy udział ma firma Zend, założona przez twórców tej technologii. Czytaj więcej »

Nortel powraca do rozwiązań dla sieci korporacyjnych

Nortel Networks, producent, który od dawna nie przejawiał aktywności na rynku rozwiązań sieciowych przeznaczonych dla średnich i dużych firm, niespodziewanie zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych produktów. Czytaj więcej »

Nowe drukarki Canon

Canon wprowadził do sprzedaży nową serię drukarek atramentowych Canon S, w skład której wchodzą trzy modele: S400, S450 i S4500. Drukarki te zastępują dotychczas oferowane modele: BJC 3000, 6200 i 6500. Czytaj więcej »

Palm, Visor i iPaq zabiegają o rynek korporacyjny

Palm Computing, lider rynku komputerów naręcznych, wprowadza na rynek nowe modele. Palm m105 to nieznacznie ulepszona wersja modelu m100. Czytaj więcej »

Rambus walczy w sądach o miliardy dolarów

Rambus, firma znana przede wszystkim z projektowania układów RDRAM (Rambus DRAM), walczy w sądach amerykańskich o uznanie ważności jego patentów dotyczących niektórych kluczowych technologii, wykorzystywanych w produkcji najpopularniejszych pamięci SDRAM i mniej popularnych DDR SDRAM. Ważność tych patentów i zasadność żądania opłat licencyjnych są obecnie badane w kilkunastu... Czytaj więcej »

Rekord w kolorze

Drukarka LED Oki C9000 drukuje 21 stron na minutę w kolorze. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Chybione strategie

Firmy internetowe uczą się konstruowania właściwego modelu biznesu najkosztowniejszą metodą: metodą prób i błędów. Czytaj więcej »

Hazard konferencyjny

Zalewają nas dziesiątki informacji o konferencjach i seminariach. Wybranie spośród nich interesujących to niemal hazard. Czytaj więcej »

Miejsce na błąd

W życiu zawodowym - prywatnym też - w końcu następuje taki moment, w którym obawa przed błędem jest większa niż nadzieja na nadzwyczajne efekty podjętych działań. A zatem tych działań się nie podejmuje. Taki pracownik, menedżer jest postrzegany jako asekurant, jako konserwatysta, a co najmniej jako człowiek niezwykle ostrożny i nieskłonny do ryzyka. Czytaj więcej »

Konteksty

Cyfrowe postrzeganie czasu

Przyzwyczailiśmy się do tego, że informatyka ma bezpośredni bądź pośredni wpływ na niemal wszystkie dziedziny naszego życia. Czy dotyczy to także tak fundamentalnego dla człowieka wymiaru, jakim jest poczucie czasu? Być może do opisu pracy komputerów kwantowych nieodpowiedni będzie linearny jednokierunkowy jego upływ. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

AQQ, ADEINOS

Prawdopodobnie przynajmniej jakaś część Czytelników zapoznaje się z tym felietonem, siedząc przed klawiaturą komputera. Na ogół niewiele uwagi zwracamy na nią, poza tym, że polska jest nieco inna niż angielska. ''Z'' zamiast ''y'' w pierwszym rzędzie literowym, można się do tego przyzwyczaić, choć jeśli czasami używa się wersji francuskiej (''azerty'' w pierwszym rzędzie... Czytaj więcej »

Kwestia przyzwyczajenia

Po pięciu miesiącach podróżowania znowu trafiamy do kraju białego człowieka i świata alfabetu łacińskiego. Pierwsze, co rzuca się w oczy po paru godzinach pobytu w Nowej Zelandii, to brak oznak ubóstwa, którego ślady w Azji widać niemalże na każdym kroku. Czytaj więcej »

Oglądanie podglądania

W polskich mediach na dobre ruszyły tzw. reality shows. Zamiast oglądać filmy, w których wszystko dzieje się na niby, a zamiast ludzi z krwi i kości widzimy profesjonalistów, potrafiących sprawnie oddać każdą czynność i każdą emocję, mamy oglądać prawdziwych ludzi. Ludzi, którzy przed kamerami zwierzą nam się ze swoich problemów, którym będziemy towarzyszyć w najbardziej... Czytaj więcej »

Zadziałało

Trzy tygodnie temu ukazał się mój felieton, gdzie użalałem się publicznie nad brakiem w skrzynce do tego przeznaczonej wyciągów elektronicznych z banku. Czas więc najwyższy na podsumowanie. Przemili Czytelnicy rzetelnie spełnili moją prośbę - apel (aby skrzynka e-mailowa nie stała odłogiem), nadsyłając na podany adres kilkadziesiąt listów, za co jeszcze raz dziękuję, pomimo... Czytaj więcej »

Zero MHz

Tory, na których odbywają się wyścigi samochodowe Formuły I, są tak wąskie, że udana operacja wyprzedzania jest tam tak rzadka, jak bramka w meczu piłkarskim, co czyni oba widowiska nudnymi (wiem, na co się narażam pisząc te słowa!). Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...