powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 11-2001, 12 marca 2001
11-2001 Computerworld nr 11-2001
Prezentacje firmowe

HP ProLiant DL585 G7

HPDuże wymagania względem mocy i ograniczony budżet IT? Skądś to znamy. Serwery linii DL585 G7 wyposażone w procesory AMD Opteron to odpowiedź na Twoje potrzeby. Dowiedz się więcej >>

Wiadomości

Być jak sędzia w ringu

Z Markiem Rusinem, wiceprezesem Urzędu Regulacji Telekomunikacji, rozmawiają Przemysław Gamdzyk i Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Gigant informatyków

II Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim odbędą się 7 kwietnia br. w Zakopanem. Imprezę zorganizowało Polskie Towarzystwo Informatyczne przy współudziale firm: 2Si SA, Cisco Systems, Informix Software, Miccrosoft, Rodan Systems i Sun Microsystems. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Lepsze i gorsze kawałki tortu

Zmiana zarządu Optimusa ma ułatwić sprzedaż portalu Onet.pl, a następnie pozostałych części firmy. Czytaj więcej »

Mniej poziomów, mniej partnerów

Hewlett-Packard zmienia politykę współpracy z partnerami handlowymi. Czytaj więcej »

Remonty pod napięciem

Wdrożenie systemu zarządzania majątkiem sieciowym pozwoli PSE rocznie oszczędzić wiele milionów złotych. Czytaj więcej »

V konferencja Miasta w Internecie w Zakopanem

Czytaj więcej »

Zakłady po nowemu

Podpisanie nowej umowy z G-Tech będzie okazją do modernizacji rozwiązań informatycznych w Totalizatorze Sportowym. Czytaj więcej »

Technologie

Borland prezentuje beta Kylix

Kylix przypomina Delphi dla Windows i nadaje się do tworzenia aplikacji biznesowych dla Linuksa. Czytaj więcej »

Cajun P882 o zdwojonych możliwościach

Wydzielona z Lucent Technologies firma Avaya wprowadziła na rynek przełącznik Cajun P882 MultiService Backbone, umożliwiający obsługę do 128 portów Gigabit Ethernet, 768 portów 10/100 Mb/s lub 384 portów 100Base-FX. Urządzenie to dwukrotnie zwiększa możliwość skalo-wania w porównaniu z dotychczas dostępnym Cajun P880. Czytaj więcej »

Czarodziejka w serwisie

Opracowane przez warszawską firmę Webtel rozwiązanie o nazwie Czarodziejka skraca czas wyszukiwania informacji w serwisie WWW. Czytaj więcej »

Gwarancja na Windows

Microsoft poinformował o udostępnieniu na polskim rynku systemu Windows 2000 Datacenter. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Nowości oprogramowania z HP

Nowy serwer aplikacyjny HP i więcej w OpenView. Czytaj więcej »

Zaproszenie do 64-bitowego świata

Zapowiedzi nowych procesorów, prezentacja układów sieciowych i 64-bitowych Windows to najważniejsze wydarzenia Intel Developer Forum. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Fucha na 8 godzin

Szefowie działów informatyki zmuszeni są do przymykania oczu na realizowanie przez podwładnych dodatkowych zleceń. W wielu przypadkach praktycznie nie mają innego wyjścia. Jedyną alternatywą jest utrata cenionego fachowca. Czytaj więcej »

Nie przelać

''Zawsze Coca-Cola''. To hasło reklamowe Coca-Coli odzwierciedla również główny cel strategii planowania sprzedaży i produkcji: towar zawsze musi być w zasięgu ręki potencjalnego nabywcy. Czytaj więcej »

Poszukiwanie wartości

Nowy kształt biznesu, uzyskany dzięki Internetowi, wynika nie tyle z wykorzystywania możliwości technologii, ile z nowego sposobu konstruowania produktu. Czytaj więcej »

Zazdrość służbowa

Menedżerowie najwyższego kierownictwa czasami popełniają nietakt, gdy starając się dowiedzieć jak się mają sprawy w firmie, zwracają się do szeregowych pracowników z pominięciem ich bezpośrednich szefów. Ten nietakt najczęściej się zdarza menedżerom, którzy przychodzą do firmy z misją dokonania ważnych usprawnień, reorganizacji czy w ogóle ustawienia biznesu od nowa.... Czytaj więcej »

Konteksty

Multimedialna szkoła

Szkoła bez kredy i z elektroniczną tablicą jest marzeniem twórców multimedialnych programów edukacyjnych i internetowych serwisów oświatowych. Współczesne technologie cyfrowe powinny uczynić naukę bardziej skuteczną i atrakcyjną. Sieci, komputery i CD-ROM-y mają przyczynić się do lepszego opanowania przez uczniów potrzebnych w XXI w. umiejętności. Czy ten scenariusz ma szansę... Czytaj więcej »

Zbyt wiele dobrego

Rozmowa z Robertem Reichem, profesorem polityki społecznej i ekonomicznej na Uniwersytecie Brandeis w Waltham w Stanach Zjednoczonych. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Bilans zysków i strat

Dzień pracy dobiegł szczęśliwie końca. Byłem zmęczony, jak zwykle po intensywnej dniówce, wyciskającej z mózgu kropla po kropli ostatnie soki pomyślunku. Praca rozwojowa nad złożonym oprogramowaniem do prostych nie należy. Ostatni rzut oka na monitor. Coś mi podszepnęło, aby dla relaksu zajrzeć na kilka witryn internetowych, które stale odwiedzam. Nie wiem, czy jest to najlepszy... Czytaj więcej »

Krzaczki w notepadzie

Proponuję wykonać następujący eksperyment. Należy w Windows otworzyć program Notepad (Notatnik), a następnie w katalogu systemowym znaleźć którąś z podstawowych bibliotek dynamicznych systemu, np. Shell32.dll, Mshtml.dll albo Ole32.dll. Czytaj więcej »

Można? można!

W ósmym numerze Computerworld zdarzyła się rzecz dziwna, która mnie, totalnego racjonalistę, zmusiła do zastanowienia, ale tylko chwilowego, nad zjawiskiem telepatii. Bo skąd niby mój lubiący porządek Sąsiad ze strony tego tygodnika wiedział, że będzie o Dziadku i swoim Dziadkiem próbował mnie przebić? Czytaj więcej »

Przez szklaną szybę

Siedziałem ostatnio z kolegą w restauracji przy oknie, tuż obok chodnika. Była pora jedzenia, czyli koło południa, więc wokół nas kłębił się tłum zajmujących miejsca, zamawiających oraz jedzących. A wszystko w niesamowitym hałasie, bo każdy miał coś do powiedzenia. Czytaj więcej »

Smaczny problem

Siedzimy sobie na huśtawce nad brzegiem morza. Spoglądamy na kolejnych turystów przyjeżdżających na wyspę. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Dylematy bankowości elektronicznej

Wykonywanie czynności i transakcji bankowych o dowolnej porze i bez potrzeby osobistej wizyty w siedzibie banku, określane mianem bankowości elektronicznej, zyskuje nowych zwolenników. Są oni pełni entuzjazmu, obserwatorzy zaś są sceptyczni i mają wiele wątpliwości. W bankowości nigdy nie były dobre działania pospieszne, nie do końca sprawdzone czy wręcz prowizoryczne. Czytaj więcej »

Kontrola IT - wyzwanie XXI wieku

Coraz większa liczba menedżerów zdaje sobie sprawę z potrzeby kontrolowania systemów informatycznych. Nie zawsze jednak uświadamiają sobie oni, jakie mechanizmy kontrolne powinny być zastosowane i jakim poziomem dojrzałości powinny charakteryzować się procesy informatyczne, aby można było uznać je za efektywne i bezpieczne. Czytaj więcej »

Niezawodność szwajcarskiego zegarka

W trakcie szczytowych dni przez systemy rozliczeń międzybankowych Krajowej Izby Rozliczeniowej SA przechodzi prawie dwa miliony transakcji o wartości prawie 20 mld zł (ponad 4,5 mld USD). Ich obsługa wymagała budowy zaawansowanego systemu rozliczeniowego, który ze względu na rosnące wymagania banków i nowe rodzaje usług finansowych skazany jest na nieustanną ewolucję - bez... Czytaj więcej »

Normy europejskie w informatyce bankowej

Banki są instytucjami zaufania publicznego, co zobowiązuje je do przestrzegania reguł prawnych mających zagwarantować, że oferowane przez nie usługi są świadczone na odpowiednim poziomie, a powierzane im pieniądze - bezpieczne. Czytaj więcej »

Projekty w toku

Przegląd projektów informatycznych realizowanych i niedawno zakończonych w polskich instytucjach finansowych Czytaj więcej »

Strategia informatyczna banków w Polsce

Temat strategii informatycznej banków w Polsce jest wysoce ryzykowny: przy obecnej strukturze sektora finansowego trudno wyróżnić dominującą strategię, a można również mieć uzasadnione wątpliwości, czy w obecnych warunkach tego sektora taka strategia może w ogóle istnieć. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...