powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 10-2001, 5 marca 2001
10-2001 Computerworld nr 10-2001
Prezentacje firmowe

HP ProLiant BL465c G7 - wydajność w praktyce

HPWydajność serwerów ProLiant z procesorami Opteron 6100. Zobacz jak sprawdzają się w środowisku Windows Server 2008 R2 i MS Office 2007. Poznaj fakty >>

Wiadomości

Dystrybutor z systemem

Jedna z największych w Polsce firm dystrybucyjnych - Techmex SA - rozpocznie sprzedaż własnego systemu wspomagającego zarządzanie - TX System. Odpowiedzialna za to będzie firma o tej samej nazwie. Czytaj więcej »

Intel promuje InfiniBand i architekturę IA-64

Na wiosennej konferencji Intel Developer Forum (IDF) dominowała tematyka dotycząca serwerów i urządzeń nowej generacji wykorzystujących architektu-rę IA-64. Organizowane dwa razy w roku IDF są okazją do prezentacji sprzętu, a także planów rozwoju tzw. platformy intelowskiej. Czytaj więcej »

Jeden klik do kariery

IDG Poland SA uruchomiła serwis pośrednictwa pracy dla informatyków. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Nowy system obiegu dokumentów

Softbank SA zakończył prace nad lokalizowaniem pakietu do zarządzania obiegiem dokumentów Meridio. Czytaj więcej »

Psy szczekają, karawana idzie dalej

Sam pomysł na dobry biznes internetowy nie wystarczy. Trzeba mieć pieniądze i to najlepiej cudze - jak by powiedział Moryc Welt w ''Ziemi Obiecanej''. Przed rokiem na hasło ''Internet'' inwestorzy bez mrugnięcia okiem dawali miliony dolarów. Dzisiaj nie wyłożą ani grosza, jeśli przedsiębiorca nie przedstawi biznesplanu, rokującego nadzieję na zyski w krótkiej perspektywie. Do... Czytaj więcej »

Stinger w telefonach komórkowych

Microsoft opracował nowy system operacyjny Stinger, przeznaczony dla telefonów komórkowych. Czytaj więcej »

Wdrożenie po przerwie

Po trwających ponad rok negocjacjach, Bank PKO BP SA ma podpisać umowę z firmą Alltel. Czytaj więcej »

Zmiana sposobu kierowania

ZUS zapowiedział, że zmieni się kierownictwo i sposób prowadzenia wdrożenia KSI ZUS. Czytaj więcej »

Technologie

ThinkPad - komputer i notatnik w jednym

IBM oferuje oryginalny notebook ThinkPad TransNote. Czytaj więcej »

Walka o rynek małego biznesu

Microsoft wprowadza Small Business Server 2000. Czytaj więcej »

Active Directory dla NT 4.0

Czytaj więcej »

Domeny lokalną domeną

W Europie brak standardu rejestracji domen WWW. Czytaj więcej »

Ethernet na drutach

Nowe produkty Cisco pozwolą korzystać z Ethernetu przez kable telefoniczne. Czytaj więcej »

Mediolan, Ateny, Radzymin

W podwarszawskim Radzyminie zlokalizowany jest najważniejszy ośrodek przetwarzania koncernu CC HBC. Czytaj więcej »

Solaris lepszy

Czytaj więcej »

Strategia z kodem

Hewlett-Packard przedstawił nową, tym razem całościową strategię w zakresie oprogramowania. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Kto jest właścicielem prognozy sprzedaży?

Gdy interesy idą dobrze, nikt nie zaprząta sobie głowy takim pytaniem. Gdy jednak zdarzy się recesja, która obejmie również naszą firmę, tytułowe pytanie staje się podstawą do orzekania o winie i odpowiedzialności. Czytaj więcej »

Obezwładniający ciężar wielkich szans

Większość ludzi - a także firm i organizacji - nie przejawia entuzjazmu we wcielaniu w życie tego, co mogłoby im przynieść największą korzyść, radość czy też lepsze perspektywy na przyszłość. Czytaj więcej »

Planowanie centralnie, harmonogramowanie lokalnie

W Thomson Polkolor od kilku miesięcy harmonogramy produkcji są tworzone z wykorzystaniem metody kanban, co już zaowocowało poprawą terminowości dostaw do klientów. Czytaj więcej »

Sto

I oto mamy jubileusz - setny odcinek relacji Lokalnego Informatyka. Jubileusz powinno się jakoś uczcić, albowiem tak wypada. Czytaj więcej »

Wkalkulowany błąd

Z Aleksandrem Popończykiem, menedżerem PricewaterhouseCoopers Polska, rozmawia Iwona D. Bartczak. Czytaj więcej »

Zapytaj eksperta

Na pytania Czytelników odpowiada Andrzej Góralczyk, szef Instytutu Produktywności IDG Poland. Czytaj więcej »

Konteksty

Paralaksa albo informatycy też ludzie

Artykuł Andrzeja Gontarza ''Język informatyki i reszta świata'' (CW nr 5/2001) pozostawił mnie z uczuciami, które najtrafniej można uznać za mieszane. Pada w nim wiele stwierdzeń, z którymi na podstawie osobistych doświadczeń się zgadzam. Są one jednak dość starannie wymieszane z budzącymi mój sprzeciw opiniami wyrażanymi w artykule głównym i innych towarzyszących tekstach... Czytaj więcej »

Punkt widzenia

59 wcieleń, czyli teściowa

Obudziłem się w poniedziałek 1 stycznia bez kaca, bo nie uważam świętowania jakiejś daty za warte bólu głowy, spojrzałem przed siebie, a na ścianie zobaczyłem plakat firmy Linotype, który rozdawali na konferencji typograficznej w Bostonie. Plakat jak to plakat, ale miał takie ludzkie wymiary, więc zdecydowałem się go powiesić, aby nieco dekorował gołe i surowe ściany bez... Czytaj więcej »

Iluzja i rzeczywistość

Z lotu ptaka kształt wyspy przypomina literę H. Podłużne, skaliste brzegi są trudno dostępne. Całe życie skupia się więc na krótkim i wąskim przesmyku. Tu przybijają łodzie, tu znajduje się większość restauracji, tu mają siedzibę prawie wszystkie szkoły nurkowe na wyspie. Niewielka Koh Phi Phi Don jest miejscem wypoczynku i bazą wypadową na bliźniaczą, nie zamieszkaną Koh... Czytaj więcej »

Patron

W latach szkolnych, gdy nie mogliśmy czegoś znaleźć, Babcia doradzała modlitwę do św. Antoniego. Zabieg ten - o dziwo - bywał nader często skuteczny w jej przypadku, dla nas (tzn. brata, mnie i kolegów) nie działał nigdy. Czytaj więcej »

Ręce wirtuoza

Pianista powinien mieć ręce delikatne, aby wydobyć z instrumentu to, co muzyką się zowie. Jest jeszcze kilka innych profesji wymagających posiadania giętkich palców. Nie wiem jak sprawa się ma z informatykami albo raczej ogólnie z użytkownikami komputerów. Czytaj więcej »

Starożytni grecy w krzemowej dolinie

Kiedyś na zajęciach z historii filozofii prowadzący próbował nam wytłumaczyć, dlaczego filozofia narodziła się właśnie w starożytnej Grecji. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Kierunek: jedna sieć

''Obyś żył w ciekawych czasach'' - to sarkastyczne powiedzenie, wg którego życie w ciekawych czasach to synonim kłopotów, jak ulał pasuje do sytuacji, w jakiej znajdują się obecnie firmy telekomunikacyjne. Czytaj więcej »

...Ludzka rzecz, pogadać

Jaki numer mam wykręcić... gdy przyjechałem do Gdańska i chciałbym zadzwonić do domu z budki telefonicznej? Czy skorzystać z oferty ''niebieskiego'' operatora czy ''pomarańczowego''? Niestety, na razie klient nie może mieć takich dylematów. Lepiej skorzystać z telefonu komórkowego. Prościej. Czytaj więcej »

Na francuskiej fali

Główna pozycja w Europie w dziedzinie telefonii komórkowej, transmisji danych i dostarczaniu Internetu to trzy cele, którym podporządkował swoją strategię France Telecom. W ubiegłym roku wydał na jej realizację gigantyczne pieniądze, zadłużając się do granic bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Oczekiwanie na wymianę centrali

W perspektywie kilku lat przełącznice telekomunikacyjne zostaną zastąpione standardowymi aplikacjami softswitch, które ułatwią tworzenie aplikacji telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Prawniczy podział kabla

Z profesorem Stanisławem Piątkiem, z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Regulacja częściowo konwergentna

Na naszych oczach dokonuje się prawdziwa rewolucja. Trwa przebudowa świata telekomunikacji. Stare porządki zostają obalone za sprawą postępu technologicznego. Od początku lat 90. ponad 150 państw wprowadziło zupełnie nowe rozwiązania legislacyjne regulujące rynek telekomunikacyjny. Wśród nich znalazła się również Polska. Czytaj więcej »

Wielkie sieciowanie

Kilkanaście firm krajowych i zagranicznych buduje w Polsce sieci transmisji danych. Na co ich klienci mogą liczyć w tym roku? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...