powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 08-2001, 19 lutego 2001
08-2001 Computerworld nr 08-2001
Wiadomości

Globema tworzy sieć handlową

Czytaj więcej »

Klucz do sejfu z oprogramowaniem

Z Krzysztofem Janiszewskim, specjalistą od ochrony własności intelektualnej w Microsofcie, rozmawia Krzysztof Frydrychowicz. Czytaj więcej »

Kto najlepiej służy sieci?

Sun ONE to propozycja usług Web z komunikacją opartą na XML i standardach internetowych. Czytaj więcej »

Kto nie płaci, ten nie jedzie

Do Windows i Office zostaną wprowadzone nowe zabezpieczenia przed nielegalnym kopiowaniem. Czytaj więcej »

Obywatelskie veto

Z profesorem Mirosławem Kutyłowskim, z Centrum Kryptologii Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracownikiem Politechniki Wrocławskiej, rozmawia Rafał Jakubowski. Czytaj więcej »

Od marca Internet w Citibanku

Z ponad półrocznym opóźnieniem Citibank udostępni usługi bankowości internetowej. Czytaj więcej »

Sieciowy debiut LG Electronics

Czytaj więcej »

Skokami do przodu

DRQ oferuje rozwiązania dla sektorów: bankowego i telekomunikacyjnego. Czytaj więcej »

Softbank: więcej uwagi dla kontraktów w administracji

Czytaj więcej »

Telestrada: wspólna kampania usług grupy TP SA

Czytaj więcej »

Zasapani partnerzy

Od połowy 2001 r. wejdzie w życie nowy program dla firm współpracujących z SAP Polska. Czytaj więcej »

Technologie

Java na stosie

Technologia Brazil stanowi w pewnym sensie konkurencję dla .NET Microsoftu. Pozwala tworzyć aplikacje działające w środowisku Web, gdzie poszczególne źródła informacji komunikują się poprzez protokół HTTP za pośrednictwem adresów URL, a każda maszyna - zarówno komputer, jak i inteligentna lodówka - jest wyposażona w stos HTTP napisany w Javie. Czytaj więcej »

Mac OS X - system unixopodobny

Zbliża się premiera długo oczekiwanego Mac OS X. Ten system to nowa jakość na rynku komputerów Macintosh. Czytaj więcej »

Nie gorsze od komercyjnych?

Społeczność ''otwartego kodu'' stworzyła rozwiązania, nie ustępujące produktom komercyjnym. Czytaj więcej »

Novell do spółki z partnerami zakłada nową firmę

Nowo powstała firma Volera zajmie się sprzedażą usług i produktów służących do zarządzania ruchem internetowym i przyspieszających przesyłanie danych, zwłaszcza wymagających dużej przepustowości treści multimedialnych. Nieoficjalne informacje na ten temat opublikowaliśmy w listopadzie ub.r., ale wówczas przedstawiciele Novella nie chcieli ich potwierdzić.

W grupie... Czytaj więcej »

Pampersy na palmach

W polskim biurze Procter & Gamble pracuje zespół tworzący własne programy dla urządzeń Palm. Czytaj więcej »

Programiści, piszcie jeszcze więcej!

Konferencja LinuxWorld Expo pokazała, że największą barierą w rozwoju Linuxa jest niedobór aplikacji biznesowych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Internetowo kolorowo

Z rewolucjonistami minionych pokoleń, znających ''jedynie słuszną drogę'', łączy ich zamiłowanie do koloru czerwonego i wojowniczość; różni ich natomiast luz, swoboda ubioru i lekkość myśli, która powoduje, że ''wszystko jest możliwe''. Czytaj więcej »

Kadry

Czytaj więcej »

Maszyna zysku czy propagandy?

Jack Welch, prezes General Electric, oświadczył niedawno, że dzięki zastosowaniu Internetu do obsługi procesów wewnętrznych w ciągu dwóch lat zmniejszył wydatki o rekordową kwotę 10 mld USD. Czytaj więcej »

Metody oceny inwestycji informatycznych w e-biznesie

Media, zarówno po drugiej stronie Atlantyku, jak i rodzime, coraz częściej informują o fali bankructw firm tzw. Nowej Gospodarki. Jedną z podstawowych przyczyn takiego biegu wydarzeń jest brak jakichkolwiek porównywalnych wzorców, pozwalających określić przyszłe zachowania konsumentów, co uniemożliwia przewidzenie przychodów w kolejnych latach inwestycji. Czytaj więcej »

Nie tylko do poduszki...

Ronna Lichtenberg, Gene Stone; "Praca byłaby wspaniała, gdyby nie ci ludzie"; Amber, Warszawa 2000. Czytaj więcej »

Przewodnik czasu recesji

Gry interesów, pojawiające się niemal w każdej firmie w czasie recesji, wymagają od menedżerów odrobiny machiavellizmu, obcego kierownikom wykształconym w czasach boomu ekonomicznego. Czytaj więcej »

Szósteczka

Przełożeni Lokalnego Informatyka raczej nie mają powodów do narzekania na finansową stronę swego życia. Ich apanaże znacznie przewyższają wynagrodzenie Lokalnego, który jakoś mizernie przędzie. Czytaj więcej »

Zapytaj eksperta

Na pytania Czytelników, dotyczące kontrolingu, odpowiada Michał Chalastra prezes z firmy doradczej Nord-Controlling. Czytaj więcej »

Konteksty

Elastyczna logika

Proporcje między znaczeniem sprzętu a oprogramowania rzutują na model i tempo rozwoju informatyki. Logika uniwersalna, specjalizowana i rekonfigurowalna - do której z nich należy przyszłość? Czytaj więcej »

Jak cię widzą... czyli polskie serwisy usługowe w internecie

Czy polskie firmy prowadzące sprzedaż swoich usług za pośrednictwem Internetu zrobiły wszystko, by przedstawić swoim klientom prawdziwie konkurencyjną ofertę? Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Bariera sześciu zer

Po raz kolejny jesteśmy w Bangkoku. Po raz kolejny nocujemy w tym samym hotelu i spacerujemy tymi samymi ulicami. Widzimy tych samych sprzedawców, którzy ze swoimi przenośnymi straganikami niezmiennie okupują te same miejsca na chodniku. U jednego z nich przywykliśmy kupować naleśniki z bananami. Czytaj więcej »

Kaczynski, czyli antygon

Nim przystąpię do właściwego tematu, chcę zastrzec jasno i wyraźnie: nie popieram przemocy, uważam wszelkie akty terrorystyczne za zbrodnię i nie mogę znaleźć w sobie miłosierdzia dla ich sprawców. A jednak w sprawie Teda Kaczynskiego, czyli Unabombera, mam bardzo mieszane uczucia. Może dlatego że technologia, którą zwalczał, pozwoliła mu mieć ostatnie słowo, wprawdzie nie zza... Czytaj więcej »

Listy do redakcji

Pomarańczowa mobilna Idea Czytaj więcej »

Lubię porządek

Zastanawiałem się, czy projektant może być bałaganiarzem. Nieporządek wynika z braku systematyczności, a konkretniej z braku skłonności do okresowego układania rzeczy w pewien uporządkowany schemat. Czytaj więcej »

Najwyższe stopnie zasilania

Losy wojenne rzuciły moich rodziców z Poznania do niewielkiej mieściny na południu Wielkopolski, gdzie dane mi było przyjść na świat. Działała tam niewielka, lokalna, poniemiecka elektrownia, wyróżniająca się tym, że dostarczała prąd stały, od zmroku do około dziesiątej wieczorem. Czytaj więcej »

W sprawie słonia

Czy ktoś z Państwa nie widział przypadkiem słonia? Jeszcze niedawno był, a teraz go nie ma. Słonica imieniem Selia miała być aresztowana przez austriacką policję w cyrku w Linzu, ale po przybyciu na miejsce inspektorzy stwierdzili, że dwudziestoczteroletnie, pięciotonowe zwierzę, par excellance, ulotniło się jak kamfora. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...