powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 07-2001, 12 lutego 2001
07-2001 Computerworld nr 07-2001
Prezentacje firmowe

HP ProLiant BL465c G7

HPZwiększona moc, rozszerzone możliwości zarządzania - serwer klasy blade, który jest przygotowany na rozwój Twojej firmy. Poznaj zalety tej platformy >>

Wiadomości

Baan wprowadza na polski rynek nowe produkty

Czytaj więcej »

CL: 170 mln na outsourcing, integrację i ASP

Czytaj więcej »

Czwarty do brydża

Niebotyczne kwoty za licencje na UMTS spowodowały trzęsienie ziemi na światowym rynku. Skąd wziąć pieniądze na inwestycje? Operatorzy, dostawcy sprzętu i usług telekomunikacyjnych, a także banki szukają ''czwartego do brydża'' - klienta. Czytaj więcej »

Czy PRM powtórzy sukces marketingowy CRM?

Czytaj więcej »

Jeden podpis, dwa projekty

Rada Ministrów zaakceptowała rządowy projekt ustawy o podpisie elektronicznym przygotowany przez MSWiA. Czytaj więcej »

Microsoft udostępnia kod: popatrz, nie dotykaj

Czytaj więcej »

NASK wkrótce zaoferuje klientom nowe usługi

Czytaj więcej »

Tylko czy aż 12% wzrostu?

W 2000 r. sprzedaż drukarek na polskim rynku przekroczyła 800 tys. sztuk. Czytaj więcej »

W telefonach prawie bez zmian

Oprócz TP SA i El-Netu, pozostali operatorzy mają bardzo mgliste plany działalności internetowej. Czytaj więcej »

Technologie

CDN XL z Internetem i komputerami naręcznymi

Czytaj więcej »

Fotograficzne drukarki HP

Czytaj więcej »

Na poszukiwanie klienta

Optiroc, jako pierwsza firma w Polsce, wdroży system TETA_CRM wspomagający pracę handlowców. Czytaj więcej »

Notebooki z kodem PIN

FSC wyposaża notebooki w sprzętowe mechanizmy zabezpieczające. Czytaj więcej »

Oręż w walce o klienta

Logotec Engineering oferuje pakiet wspomagający współpracę z klientami, sprzedaż i marketing. Czytaj więcej »

Sklep za półdarmo

Sklep internetowy eMarket Optimusa i Polsatu wykorzystuje popularne rozwiązania linuxowe. Czytaj więcej »

W powietrzu i na lądzie

Cisco wprowadza nowe rozwiązania sieci bezprzewodowych i wysoko wydajne przełączniki. Czytaj więcej »

Własne studio programistyczne

Microsoft zaprezentował Visual Studio for Applications - próbną wersję pakietu do tworzenia własnego zintegrowanego środowiska skryptowego. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Decyzje jak chleb powszedni

Niektóre decyzje zmieniają świat lub firmę, inne tylko wspierają rutynowe działania - wszystkie jednak przychodzą nam z trudem. Czytaj więcej »

Doceniłam kapitalizm

Organizację nie z tej - kapitalistycznej - epoki zdradza przede wszystkim to, że pragnie wymusić uczucie pokory i podległości na ludziach, którzy chcą coś w niej załatwić. Ostatnio, nie z powodu swojej pracy zawodowej, mam do czynienia z instytucją, będącą modelowym reliktem socjalizmu. Posiada unikatowy sprzęt, bardzo potrzebny imprezie kulturalnej, której jestem... Czytaj więcej »

Oczami panienki

Dzisiejsza historia nawiązuje do opublikowanego uprzednio odcinka Oczami szefa, który z kolei związany jest nierozerwalną relacją z wcześniej publikowanym tekstem Oczami informatyka, tworząc z nimi spójną całość o kształcie tryptyku. Czytaj więcej »

Uczmy się od kobiet

W środowisku informatycznym wciąż pokutuje opinia, że kobiety nie powinny zajmować się profesjami związanymi z IT. Myślę, że jest to objaw męskich kompleksów. Moje długoletnie doświadczenie w pracy z programistami płci przeciwnej zadaje kłam tej tezie. Czytaj więcej »

Zapytaj eksperta

Na pytania Czytelników dotyczące gospodarki elektronicznej odpowiada Dariusz Kraszewski, partner w dziale Business Consulting firmy Arthur Andersen. Czytaj więcej »

Konteksty

Krótka pamięć

Otaczający nas ocean informacji powiększa się z każdą chwilą. Oprócz umiejętności selekcji danych i ich interpretacji, musimy także opanować zdolność ich efektywnego zapamiętywania i długotrwałego przechowywania. Czytaj więcej »

Zapamiętać od nowa

Pamięci magnetyczne MRAM pozwolą na stworzenie komputerów, które zawsze będą gotowe do pracy. Będą także zużywać znacznie mniej energii elektrycznej. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

(E)tykiet(k)a

Poczta elektroniczna, zwana e-mailem lub też listelem (zgrabny neologizm), jest już podstawowym środkiem wymiany informacji. Archiwizując skrzynki pocztowe za rok 2000, stwierdziłem, że dostałem dobrze ponad 30 MB listów (prawie cztery tysiące), a odpowiedziałem na jakieś 20 MB (mniej niż trzy tysiące razy). Prawie dwadzieścia listów dziennie. Do tego doliczyć trzeba dobrze ponad... Czytaj więcej »

Listy do redakcji

Postanowiłem dodać swój komentarz do rozmowy z Ewą Bielicką, psychologiem z Pracowni Psychologicznej Polskiego Koncernu Naftowego Orlen w Płocku (CW nr 6/2001). Podczas lektury zaskoczyła mnie jednostronność oceny oraz brak krytycyzmu pani psycholog, szczególnie trudna do zrozumienia u osoby reprezentującej bardzo "humanistyczny" zawód. Czytaj więcej »

Pochwała leniwego życia

Setkami metrów ciągną się stoliki z poustawianymi dookoła plastikowymi krzesłami. W dole leniwie płyną wody Mekongu. Na stołach królują ryż, soki ze świeżych owoców i Lao Beer. Nikomu nigdzie się nie śpieszy. Pomarańczowa poświata nieba łagodzi popołudniowy blask słońca, który odbija się od powierzchni wody. Czytaj więcej »

Przepisy na frajdę

Lubię ładnie się ubierać. Taki jestem i już. Ostatnio firma moja zafundowała pracownikom strój organizacyjny, a w zasadzie dodatek do stroju, bo po co od razu wydawać pieniądze na całe ubranie, skoro wystarczy zainwestować kilka złotych, a i tak efekt będzie na osobnikach widoczny. Czytaj więcej »

Wielkie drzewo w dolinie

Leland Stanford był piątym z ośmiorga dzieci w rolniczej rodzinie. Doszedł do stanowiska gubernatora stanowego i dwukrotnie wybrano go senatorem. On i jego żona, po stracie jedynego syna (zmarł w wieku 16 lat), pod hasłem "naszymi dziećmi będą dzieci Kalifornii", ufundowali uniwersytet, położony nad Zatoką San Francisco. Czytaj więcej »

Wyobraźnia ze wspomaganiem

Za oknem zima. Nie, nie zima! To, co jest za oknem, trudno nazwać zimą, bo zimą prószy śnieg, a mróz rysuje na szybach kwietne wzory. Za oknem zaś jest mgliście, szaro i deszczowo. Ludzie pod parasolami spieszą za swoimi sprawami, mimowolnie kuląc się, gdy dmuchnie mokry, lodowaty wiatr. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Dziś prawdziwych systemów ERP już nie ma

Z Grzegorzem Gruchmanem, konsultantem w dziedzinie optymalizacji procesów, rozmawia Iwona D. Bartczak. Czytaj więcej »

ERP i co więcej?

Wdrożenie systemów ERP, pozwalające na uporanie się ze starymi kłopotami wewnętrznymi, otworzyło oczy menedżerom na inne, zewnętrzne aspekty ich biznesu czy ogólnie nowe trendy na rynku. Czytaj więcej »

Internetowe ramię dystrybutora

Zintegrowany system MRP II/ERP zbudował szkielet przedsiębiorstwa. Internet ma zapewnić wygodę klientom. Czytaj więcej »

Twórcza pewność siebie

Procter & Gamble znalazł kompromis między kontynuacją starych, sprawdzonych i działających rozwiązań a przyjmowaniem nowości. Kompromis, który znajduje odzwierciedlenie również w stosowanych rozwiązaniach informatycznych. Czytaj więcej »

XML uzupełnia EDI

Główną technologią do prowadzenia transakcji przez Internet (powoli) staje się XML, uzupełniając możliwości EDI. Czytaj więcej »

Zachłanność biznesu, pokora informatyki

Systemy ERP nie straciły swojej zdolności do wspierania zarządzania, ale menedżerowie chcą już od informatyki więcej niż wsparcia - chcą konkretnych pieniędzy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...