powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Wydanie 04-2001, 22 stycznia 2001
04-2001 Computerworld nr 04-2001
Wiadomości

DNSint.com przejął 100% udziałów w DNS Polska

Czytaj więcej »

Gateway bardziej europejski

Czytaj więcej »

Hp bez założycieli

Czytaj więcej »

Internet po polsku

Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie stowarzyszenia ISOC Polska. Jego prezesem został Andrzej Wilk. Czytaj więcej »

Linus, śpiesz się powoli!

Z Tomaszem Kłoczko, wiceprezesem Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa i członkiem zespołu Polish Linux Distribution, rozmawia Rafał Jakubowski. Czytaj więcej »

Odrobić dystans, wyprzedzić potrzeby

Z Krzysztofem Trzewikiem, dyrektorem Centrum Systemów Teleinformatycznych, rozmawia Tomasz Marcinek. Czytaj więcej »

Pragnienia producentów

Losy amerykańskiej ustawy Uniform Computer Information Transactions Act rozstrzygną się w najbliższych miesiącach. Czytaj więcej »

Preferencje zagraniczne

Rok 2000 był ostatnim, w którym dominowali krajowi producenci PC. Czytaj więcej »

Projekt ustawy o e-podpisie wkrótce w sejmie

Czytaj więcej »

Roboty drogowe

Polpak-T jest przygotowywany do ''wielkiego wejścia''. Według kierownictwa Centrum Systemów Teleinformatycznych TP SA, dzięki trwającej modernizacji sieci szkieletowej i tzw. warstwy brzegowej, w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy w sieci można będzie zaoferować usługi, o jakich większość klientów mogła dotychczas tylko marzyć. Jak to możliwe? Czy nie jest to tylko czcza... Czytaj więcej »

Sam procesor już nie wystarczy

Intel przejmie firmę Xircom, producenta modemów i kart sieciowych. Wartość transakcji wyniesie 748 mln USD. Czytaj więcej »

Tani sposób na bank

Wkrótce zostanie uruchomiony już drugi w Polsce bank wirtualny - Inteligo. Czytaj więcej »

Wynająć, aby podnająć

Contract Administration - na bazie mySAP.com - zaoferuje outsourcing finansów i księgowości. Czytaj więcej »

Technologie

Automatyczny tłumacz

Aplikacja IBM tłumaczy teksty. Czytaj więcej »

Ekspresowe zarządzanie

Pakiet Altiris eXpress 5 ułatwia zarządzanie komputerami Compaqa. Czytaj więcej »

Halo, tu twoja emerytura

AIG PTE umożliwiło członkom funduszu sprawdzanie stanu kont poprzez głosowy system IVR i przeglądarkę. Czytaj więcej »

Jeden system dla wielu wersji Linuxa

Caldera wprowadza program do zarządzania komputerami z dowolnymi wersjami Linuxa. Czytaj więcej »

Program Microsoftu ułatwi zarządzanie dokumentami

Czytaj więcej »

Rozkwit ery gadżetów

Coraz mniejsze urządzenia i systemy łączności bezprzewodowej zdominowały tegoroczne targi Consumer Electronics Show. Czytaj więcej »

Różnorodna współpraca

W KDE i GNOME, środowiskach graficznych Linuxa, inaczej rozwiązano współpracę aplikacji. Czytaj więcej »

SSL

DEFINICJA Secure Sockets Layer (SSL) to otwarta specyfikacja systemu zabezpieczania przed nieuprawnionym dostępem informacji przesyłanych w Internecie, opracowana przez Netscape Communications. Podstawowym celem SSL było umożliwienie przeprowadzania bezpiecznych transakcji finansowych w sieci WWW, ale protokół ten ma zastosowanie uniwersalne i pozwala na ochronę wszelkiego typu danych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Decyzje

Pewnego razu Szef wyraził zamiar wymiany oprogramowania użytkowego. W zasadzie przypominało to bardziej podjęcie decyzji niż zasygnalizowanie zamierzeń. Bez konsultacji z działem informatyki czy kimkolwiek. Czytaj więcej »

Kadry

Czytaj więcej »

Krakowskie zamierzenia

Polski oddział Motoroli w bieżącym roku zatrudni ok. 100 inżynierów, a docelowo będzie miał 500 pracowników. Czytaj więcej »

Nowe szkolenia

Czytaj więcej »

Pionierzy korzyści

Nationale-Nederlanden Employee Benefits pomaga tworzyć systemy wynagrodzeń. Czytaj więcej »

Pułapka pośpiechu

Łudzimy się, że pracując intensywnie i żyjąc w pędzie, czynimy swoje życie bogatszym, wartościowszym, bardziej emocjonującym. Czasem, goszcząc w małych miastach lub we wsiach, widywałam ludzi siedzących bezczynnie na progu swego domu czy na ławeczkach w zacisznych miejscach. Myślałam wtedy o nich nie najlepiej, że marnują czas, że nie pracują, że nic nie budują, że nie... Czytaj więcej »

Uważaj, przecież to klient!

Przed dwoma laty ukazała się książka pod komunikatywnym tytułem "Customers.com", która wciąż znajduje się wśród 10. najlepiej sprzedających się publikacji o biznesie. Napisała ją, korzystając z pomocy Ronni T. Marshak, Patricia B. Seybold Czytaj więcej »

Z przymrużeniem oka

Zarządzanie jest po części sztuką, po części wiedzą, ale bywa także podmiotem oddziaływania magii. Czytaj więcej »

Za przykładem Napstera

Ten model biznesu, z powodzeniem uprawiany w dystrybucji utworów muzycznych, stał się natchnieniem dla dostawców innych usług. Czytaj więcej »

Konteksty

Ekonomia uwagi

Nie wiadomo czy na końcu XXI wieku, w którym już żyjemy, ziści się straszna wizja machiny sapiens, czy też człowiekowi uda się wyzwolić jakieś antyciała na swą obronę. Zanim to nastąpi - jeśli w ogóle - problemem będzie to, z czym już dzisiaj mamy do czynienia, a mianowicie z ukrytym sterowaniem ludźmi, tyle że w znacznie większym nasileniu. Czytaj więcej »

Globalizacja nie dla wszystkich

Zygmunt Bauman w swojej najnowszej książce pt. ''Globalizacja. I co z tego dla ludzi wynika'' pisze o tworzeniu - m.in. za sprawą rozwoju cyfrowych technik komunikacyjnych - nowych modeli życia społecznego. Autor przestrzega, że rzeczywiste zmiany nie będą zgodne z naszymi dzisiejszymi wyobrażeniami i oczekiwaniami. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Byle nie do banku

Zajmowanie się pieniędzmi musi być bardzo przyjemną rzeczą. Jeszcze większa przyjemność czeka wtedy, gdy są to nasze pieniądze, a już w ogóle fantastycznie jest, gdy zajmujemy się dużymi pieniędzmi i są to nasze pieniądze. Czytaj więcej »

Czucie przez sieć

Coraz szerzej stosowane medium łączności, jakim jest Internet, powoduje, że nasze ścieżki sieciowe krzyżujemy z różnymi ludźmi. Czytaj więcej »

Dwunasta godzina

Dear Jan,

Piszę do Ciebie bardziej jako przyjaciel niż lekarz, choć z Twego listu wynika jednoznacznie, że oczekujesz fachowej pomocy. Czytaj więcej »

Uśmiech nowej ery

Długi nasyp prowadzi do murów świątyni. Cały kompleks otoczony jest fosą wypełnioną wodą. Przechodzimy przez bramę i wchodzimy na zewnętrzny dziedziniec. Dojście do samej świątyni jest rozświetlone setkami lampek oliwnych. Rozstawione wzdłuż prowadzącego do niej kilkusetmetrowego traktu wyznaczają dojście na widownię. Jedna po drugiej zapalają się lampy oświetlające... Czytaj więcej »

WWW

Na starym zdjęciu widać dwóch chłopców z równo przyciętymi grzywkami. To mój brat i ja, z czasów gdy ja już chodziłem do szkoły, a on jeszcze nie. Każdy grzeczny chłopiec z tzw. porządnej rodziny musiał wówczas mieć taką grzywkę, co dowodziło, iż sam jest grzeczny, a rodzina porządna. Grzywka trwała aż do przeistoczenia się w młodzieńca, co było sygnalizowane zmianą... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...