powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Wydanie 46-2000, 11 grudnia 2000
46-2000 Computerworld nr 46-2000
Wiadomości

Cyfrowy podpis za granicą

W kilku krajach wprowadzono przepisy regulujące stosowanie podpisu elektronicznego. Czytaj więcej »

Do Niemiec wyjechało 100 polskich informatyków

Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Kielecki ZOZ udostępnił przychodniom swój system

Czytaj więcej »

Konieczny projekt od nowa

MSWiA wybrało firmę, która przygotuje przetarg na CEPiK, a wiosną 2001 r. wybierze jego wykonawcę. Czytaj więcej »

Mamy dla państwa dwie wiadomości...

Rynek pracy stabilizuje się. Wolniej rosną zarobki, mniej jest nie obsadzonych etatów, choć nie maleje liczba firm poszukujących informatyków - wynika z zebranych przez nas ogólnopolskich danych na temat zatrudnienia informatyków. Za tydzień (18 grudnia br.) ukaże się już po raz piąty nasza doroczna analiza rynku pracy - Raport Computerworld "Najlepsze miejsca pracyÓ. Zaprezentujemy... Czytaj więcej »

Ostre hamowanie, Daewoo jedzie dalej

Trudna sytuacja Daewoo zmusza informatyków do ograniczenia liczby rozwijanych projektów. Czytaj więcej »

Trzech po UMTS

Czytaj więcej »

Tym lepiej dla Polski

Ze Stephanem Pfistererem, członkiem zarządu niemieckiego stowarzyszenia BITKOM, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Z dwóch projektów tylko jedna ustawa

Poselski projekt ustawy o podpisie elektronicznym jest konkurencyjny z propozycją MSWiA. Czytaj więcej »

Zamiast portalu będzie giełda

Czytaj więcej »

Zjednoczony CitiHandlowy

W I kwartale 2001 r. nastąpi połączenie Banku Handlowego i Citibank (Poland). Czytaj więcej »

Technologie

Enterasys wprowadziła serię rozwiązań VPN

Czytaj więcej »

eSleuth monitoruje transakcje w aplikacjach

Czytaj więcej »

Geac Polska zapowiada nową wersję System21

Czytaj więcej »

Kierunki Rozwoju XML

Codziennie pojawia się kilka nowości z dziedziny XML: nowe produkty, propozycje mniej i bardziej "otwartychÓ standardów, inicjatywy głównych firm programistycznych i ich konsorcjów. Dzieje się tak, ponieważ XML staje się uniwersalnym narzędziem do wymiany danych między systemami informatycznymi. Czytaj więcej »

McAfee serwer zapewniający ochronę antywirusową

Czytaj więcej »

Miasto zamiast Internetu

Rozwiązanie Visual Net realizuje trójwymiarowe odwzorowanie struktury serwerów WWW. Czytaj więcej »

Microsoft wspiera Bluetooth

Windows Whistler będzie obsługiwał Bluetooth. Czytaj więcej »

Najlepszy z najsłabszych

HP wprowadził na rynek nowy serwer klasy L oraz nowy model płatności za wykorzystanie mocy. Czytaj więcej »

Oracle popiera inicjatywę UDDI

Czytaj więcej »

Pałeczki pamięci

Czytaj więcej »

Pomocnik niedoświadczonych

WebStart ułatwia tworzenie serwisów WWW przy wykorzystaniu aplikacji Lotus Notes. Czytaj więcej »

Prąd pod kontrolą

Czytaj więcej »

Skarbnik - program do zarządzania budżetem domowym

Czytaj więcej »

Teraz 320 SCSI

Czytaj więcej »

W domu kabel lub antena

Rośnie liczba rozwiązań do budowy sieci domowych. Czytaj więcej »

Walka o rynek telefonii IP

Koniec roku obfituje w premiery licznych rozwiązań Voice over IP. Czytaj więcej »

Wtłaczanie tekstu w okna

Jacada umożliwia tworzenie interfejsów graficznych na podstawie interfejsów znakowych. Czytaj więcej »

Wścibskie strony WWW

Czytaj więcej »

Zarządzanie

Jakość - terror i dobrodziejstwo

Branża motoryzacyjna nie toleruje nawet najmniejszych błędów w wytwarzanych częściach, dlatego zintegrowany system informatyczny jest przede wszystkim ważnym orężem w walce o bezbłędny produkt. Czytaj więcej »

Klient Internetowy

Zapamiętały użytkownik Internetu wcale nie musi być dobrym klientem, znacznie lepszym może okazać się ten, który korzysta z niego sporadycznie, ale jest zdecydowany kupować. Czytaj więcej »

Promować markę czy firmę?

Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku, coraz ważniejsze staje się pytanie: pokazywać produkt czy firmę. Oto opinie dwojga ekspertów. Czytaj więcej »

Prowincjusze w podróży

Przez dłuższy czas myślałam, że zamiłowanie do odwiedzania innych krajów wynika z wierności renesansowej zasadzie: ''podróże kształcą''. Myliłam się. Dzisiaj podróże wynikają z kompleksów i nienasycenia. Czytaj więcej »

Z dziennika łowcy

Praca łowcy głów to huśtawka sukcesów i porażek. Czytaj więcej »

Zapytaj eksperta

Na pytania Czytelników dotyczące zarządzania strategicznego odpowiada profesor Krzysztof Obłój z Uniwersytetu Warszawskiego i Międzynarodowego Centrum Zarządzania UW. Czytaj więcej »

Znój wynalazcy

Jako informatykowi świadczącemu bezpośrednio usługi użytkownikom końcowym, Lokalnemu przydarza się często wyłuskać autentyczne perełki spośród pomysłów związanych ze światem komputerów. Gdyby Lokalny pracował w firmie informatycznej, z pewnością nie doświadczyłby tak różnobarwnych doznań estetyczno-poznawczych, gdyż wśród profesjonalistów panuje powaga i rozeznanie w... Czytaj więcej »

Konteksty

Idzie zima

Im bliżej zimy, tym atmosfera w domu robi się coraz bardziej gorąca. Szczególnie wieczorami, gdy żona siada w swoim ulubionym fotelu pod oknem i próbuje czytać albo oglądać telewizję. Już dawno obiecywałeś, że to zrobisz - rzuca ostro w moim kierunku. Z dnia na dzień czuć w jej głosie coraz większe zdenerwowanie. Gdy któregoś razu tłumaczy mi, że sąsiad z naprzeciwka... Czytaj więcej »

Internet dla sąsiadów

Kto znajdzie sposób, by efektywnie wykorzystać ogólnoświatową sieć na lokalne potrzeby konsumentów i przedsiębiorców, odniesie sukces finansowy lub polityczny. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Kochane blondynki

Pomijamy milczeniem udział kobiet w informatyce, a także to, że na równi z mężczyznami stosują technologie komputerowe jako zwyczajni użytkownicy lub raczej użytkowniczki (nawet nie ma żeńskiego odpowiednika słowa "użytkownik", co edytor właśnie dał mi jednoznacznie do zrozumienia czerwonym szlaczkiem). I wśród tych kobiet zmagających się z komputerami jest pokaźne grono... Czytaj więcej »

''Krótkie ch...""

Długo zastanawiałem się, jaki tytuł dać temu felietonowi. Oczywisty nie nadaje się do druku w całości, dlatego widzą Państwo trzy kropki. Zresztą "oczywisty" zależy jak dla kogo. Osobiście należę do pokolenia, które wyzwoliło się z tradycyjnej kindersztuby i od czasu do czasy potrafi pod nosem, acz wyraźnie, rzucić brzydkim słowem. Samo określenie w poprzednim zdaniu wskazuje... Czytaj więcej »

Rzeczywistość niewirtualna

Miejsce, w którym mieszkam, od wielu już dni każdego wieczoru spowija mgła. Najczęściej mgła precyzyjnie zamyka tę część miasta, rzadziej przenika dalej, ale tu zawsze jest. Nadchodzi z niżej położonych łąk i mokradeł, ciągnących się do Wisły. Wychodzę czasami nocą i wchodzę we mgłę w miejscu, które i w jaskrawym słońcu jawi się groźne. Czytaj więcej »

Szara maść XML

W latach szkoły podstawowej grywaliśmy z kolegami w piłkę nieopodal bloku, w którym mieszkaliśmy. Przez pewien czas, ku naszemu niezadowoleniu, gra często ulegała nagłemu przerwaniu, gdy na skraju placu, pełniącego rolę boiska, pojawiała się zakonnica na rowerze. Na jej widok czmychali ci z nas, których rodzice aplikowali im, dla ogólnej poprawy zdrowia, modną wówczas penicylinę... Czytaj więcej »

Usunąć dyktę!

Plagą mojego osiedla są kradzieże w piwnicach. Sam przeżyłem dwa takie włamania. Nie zabrano mi co prawda nic cennego, bo też nic cennego w piwnicy nie trzymam, ale musiałem kupić nową kłódkę i prostować zawiasy drzwi. Teraz poszedłem po rozum do głowy i zamiast inwestować w droższe kłódki i wzmocnienia, jak robią to sąsiedzi, po prostu usunąłem dyktę zasłaniającą... Czytaj więcej »

Wirtualny jarmark

Pełnia księżyca przypadająca na początku listopada ściąga co roku do Puskhar w Rajasthanie tysiące pielgrzymów i handlarzy. Ci pierwsi przyjeżdżają, by odbyć rytualną kąpiel w jeziorze otoczonym przez niezliczone świątynie. Ci drudzy przyprowadzają tu swoje wielbłądy, by je korzystnie sprzedać. Chodząc brzegiem jeziora, można zobaczyć siedzących wokół ognisk Rajputów. W... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...