powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Wydanie 41-2000, 6 listopada 2000
41-2000 Computerworld nr 41-2000
Wiadomości

Andersen consulting zmienia nazwę na accenture

Czytaj więcej »

Dział wymiany doświadczeń

Oracle Polska utworzył nowy dział, który ma wspierać sprzedaż aplikacji E-Business Suite. Czytaj więcej »

Hakerzy włamali się do sieci korporacyjnej Microsoftu

Czytaj więcej »

Holenderski holding FTS otwiera biuro nad Wisłą

Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Kto zapłaci za rejestry państwowe

Polityczna poprawność nakazuje mówić o postępującej decentralizacji naszego państwa. Z jednym zastrzeżeniem: nie dotyczy to rejestrów państwowych, które politycy - w myśl zasady, kto ma informacje, ten ma władzę - najchętniej widzieliby w postaci centralnych baz danych. W ten sposób wojewodowie, przedstawiciele rządu w terenie, staliby się ''ślepi i głusi'', ponieważ... Czytaj więcej »

Polak, Austriak - dwa bratanki

Od przyszłego roku PBK SA i polski oddział Banku Austria Creditanstalt będą używać jednego systemu informatycznego. Czytaj więcej »

Romans z pingwinem

Aba konstruuje specjalizowane urządzenia, w których wykorzystywany jest Linux jako system wbudowany. Czytaj więcej »

Sędzia nie chciał podziału Microsoftu

Czytaj więcej »

Sępy Nowej Gospodarki

Czytaj więcej »

Szpitalne finanse z precyzją chirurga

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rzeszowie jako jeden z pierwszych w Polsce wdrożył system wspomagania decyzji. Czytaj więcej »

Urzędy skarbowe nakładają podatek na Linuxa

Czytaj więcej »

Technologie

Dogonić konkurencję

eServer p680 to odpowiedź IBM na serwery HP Superdome oraz Sun Enterprise 10000. Czytaj więcej »

Hiper-CD-ROM na 10 terabajtów

Czytaj więcej »

I tańsze, i gigabitowe

Hewlett-Packard wprowadza przełączniki Ethernet. Czytaj więcej »

Java czy Windows?

Wybór technologii, w której mają być tworzone aplikacje internetowe dla przedsiębiorstw, staje się coraz trudniejszy. Utrudnia go świadomość, że technologia musi sprostać nie tylko obecnym, ale też przyszłym potrzebom gospodarki elektronicznej. Dwóch ekspertów z centrum testowego InfoWorld - dyskutuje na temat zalet i wad technologii Windows 2000 i Java 2 Enterprise Edition... Czytaj więcej »

Multum nowości z Niemiec

Urządzenie multimedialne Activy to najciekawsza z planowanych na ten rok premier Fujitsu Siemens. Czytaj więcej »

Norton Utilities 2001 dla wszystkich wersji Windows

Czytaj więcej »

Pełen obiektywizm

Ze stron serwisu Expander.pl będzie można zainicjować proces zakupu produktów finansowych. Czytaj więcej »

Poprawki aplikacji u klienta

''Czarna skrzynka'' rejestruje pracę aplikacji i odtwarza jej działanie w sytuacjach awaryjnych. Czytaj więcej »

Powrót do konfiguracji

Czytaj więcej »

Przesyłanie danych w podczerwieni

LaserBit wprowadził na polski rynek rozwiązania do laserowej transmisji danych. Czytaj więcej »

Bez komercji, na sterydach

W gdańskim Centrum Informatycznym TASK pracuje jeden z najwydajniejszych w Europie klastrów, zbudowany z serwerów Intela pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Czytaj więcej »

DCS proponuje firmom usługę wypożyczania aplikacji WAP

DCS Computer Consultants Group wprowadziła na rynek aplikacje wap.Email i wap.Info oparte na technologii WAP. Czytaj więcej »

Do katalogów inaczej

Novell zaproponował wprowadzenie nowej domeny internetowej najwyższego rzędu - .dir. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Balansowanie na linie

Chociaż sprzedaż biletów lotniczych online, według formuły zaproponowanej przez Priceline.com, zdobywa coraz większą popularność, to przed dwoma tygodniami akcje tej firmy spadły na nowojorskiej giełdzie o 40%. Czytaj więcej »

Człowiek - dusza organizacji

Ostatnia dekada była czasem niesłychanego zamieszania w dziedzinie technologii. Jednym z jego sprawców był założyciel m.in. Silicon Graphics, Netscape, Healtheon. Świat z zapartym tchem słucha każdej jego nowej propozycji. Czytaj więcej »

Czy dom będzie naszą drugą pracą

Czytaj więcej »

Doświadczenie jak przepowiednia

Wartość doświadczenia dla jakości pracy zwykle jest rozważana w kategoriach powodzenia przedsięwzięć, możliwości przewidzenia błędów i zapobiegania im, a także w kontekście projektowania rozwiązań nietuzinkowych. Zwykle jest tak, że choć ciągnie nas do nowości i eksperymentów, choć mówimy o nich przed wykonaniem pracy, to jednak już w konkretnych przedsięwzięciach... Czytaj więcej »

Kadry

Czytaj więcej »

Nowe szkolenia

Czytaj więcej »

Skazani na stres

Stresy, pojawiające się u pracowników w efekcie zachodzących zmian w przedsiębiorstwach, mogą być minimalizowane. Osiągnięcie tego jest możliwe na przykład poprzez informowanie o przyczynach i efektach zmian. Czytaj więcej »

Z pamiętnika

Odnalazłem zapiski z pamiętnika Lokalnego Informatyka. Były one bardzo fragmentaryczne i dotyczyły jednego wątku, ale myślę, że ich przedstawienie na tychże łamach uzupełni nieco obraz człowieka pracy końca XX wieku. Czytaj więcej »

Konteksty

Galaktyka ocalona

Nowa Gospodarka nie może na razie obejść się bez starej kultury. Branża informatyczna, która rzekomo miała przyczynić się do upadku słowa drukowanego, w coraz większym zakresie korzysta w swej promocji z tradycyjnych form przekazu informacji. Oprócz masy katalogów, ulotek czy folderów reklamowych, firmy wydają także własne gazetki i cykliczne biuletyny informacyjne. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

E-stonia

Druga część ostatniego koncertu Bułata Okudżawy w Poznaniu rozpoczęła się odpowiedziami na złożone podczas przerwy pytania, zapisane na kartkach. Jedno z nich brzmiało: Czy będąc Gruzinem, może Pan spokojnie mieszkać w Moskwie po rozpadzie ZSRR? Odpowiedź była prosta i przejmująca, jak teksty jego piosenek: - Nie ma dobrych narodów, są tylko dobrzy ludzie... Czytaj więcej »

Gra w szkolenia

Gracze giełdowi znają z pewnością przynajmniej ze słyszenia jednego z pierwszych szczwanych lisów gry giełdowej, uznawanego za najwytrawniejszego spekulanta, znają na pewno Andre Kostolana, jak grają na giełdzie to na pewno go znają przynajmniej ze słyszenia, muszą znać ideał człowieka do wygrywania na giełdzie, ale nie wiem czy znają jego kredo, które brzmi: na całej kuli... Czytaj więcej »

Kim jesteśmy

Dzięki uprzejmości Rzeczpospolitej w wersji online możemy dowiedzieć się kim jesteśmy. Otóż na stronie http://www.rzeczpospolita.pl/Pl-iso/pub/doc/por2601/p3/p3_klasyfikacja.html podana jest klasyfikacja zawodów i specjalności, w tym także profesji... Czytaj więcej »

Komputerowy żigolo

Pięć lat temu, w felietonie zatytułowanym "IdEiA" (Internet dla Emerytów i Amatorów), zaproponowałem zajęcie się ludźmi starszymi, którzy mają małe szanse na podłączenie. Już wtedy nie wierzyłem, że państwo potrafi cokolwiek w tej sprawie zrobić. I rzeczywiście, dzieciom udało się, bo są Przyszłością Narodu - mają klasy komputerowe. A o staruszkach wszyscy zapomnieli. Czytaj więcej »

Medycyna w plecaku

Mount Everest jest dzisiaj całkiem nieźle okiełznany. Może wejść na niego niemalże każdy. Każdy, kto ma pieniądze. Himalaiści - przynajmniej część z nich - utworzyli lukratywny dla siebie interes w postaci ekspedycji organizowanych na życzenie. Starcie się z siłami natury i własnymi ograniczeniami pociąga coraz większe rzesze ludzi. Podejrzewam, że już wkrótce z pomocą... Czytaj więcej »

Ściągamus igitur

Minął już pierwszy miesiąc roku akademickiego. Zapewne na większości kierunków skończyły się żarty, a zaczynają się schody, czyli kolokwia. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...