powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Wydanie 14-2000, 3 kwietnia 2000
14-2000 Computerworld nr 14-2000
Prezentacje firmowe

Windows Azure w branży motoryzacyjnej

MicrosoftAplikacja HelpDesk uruchomiona na platformie Windows Azure wniosła nową jakość do obsługi systemów IT w EBCC - firmie specjalizującej się w produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Uruchomienie rozwiązania w modelu ‘cloud computing’ zapewniło dodatkowo gwarancję bezawaryjności i możliwość rozliczania za faktyczne użytkownie oprogramowania. Poznaj szczegóły projektu.

Wiadomości

Czy są chętni?

Wiesław Rozłucki, prezes warszawskiej giełdy, spodziewa się, że niedługo na parkiecie przybędzie nawet 20 spółek teleinformatycznych. Czytaj więcej »

Eksperci dla biznesu

Na konferencji Business Information Systems 2000 po raz czwarty spotkają się polscy i zagraniczni specjaliści w dziedzinie informatyki wspierającej gospodarowanie. Konferencja odbędzie się w Poznaniu 11-13 kwietnia br. Czytaj więcej »

Gdy kota nie ma, myszy harcują

Niektórzy mówią, że problem istniał zawsze, a teraz po prostu wygląda nieco inaczej: prywatne telefony, nie kończące się spotkania przy ekspresie do kawy i przedłużone przerwy obiadowe zastąpiła wymiana e-maili, śledzenie grup dyskusyjnych i obsesyjne zbieranie wszystkich dostępnych online informacji. Czytaj więcej »

Katalogi na wszystko

"Naszą misją będzie dostarczanie rozwiązań służących do świadczenia usług z wykorzystaniem sieci" - powiedział Eric Schmidt, prezes Novella, podczas dorocznej konferencji Brainshare. Czytaj więcej »

Kuracja przez modem

Dla Medicover najlepszym rozwiązaniem było tworzenie systemów informatycznych we własnym zakresie. Najnowszym projektem jest medyczny serwis WWW. Czytaj więcej »

Pieniądze.com

Serwis internetowy Bankier.pl zostanie otwarty w maju br. - zapowiadają jego twórcy. Czytaj więcej »

Przełamane lody

Enterprise Investors w tym roku zainwestuje 60-75 mln USD w firmy internetowe. Czytaj więcej »

Strategia na trzy nogi

Softbank SA utworzy spółkę koordynującą inicjatywy internetowe firmy. Wspólnie z wydawnictwem Agora SA stworzy także internetowy portal finansowy. Czytaj więcej »

Szansa na sukces

Firmy teleinformatyczne będą notowane na warszawskiej giełdzie w ramach Segmentu Innowacyjnych Technologii. Czytaj więcej »

Szkolenia z mainframe

ZETO Łódź jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej autoryzowanym centrum szkoleniowym IBM. Prowadzone tam kursy są poświęcone platformie mainframe. Czytaj więcej »

Unia zwiększa tempo

Internet i społeczeństwo informacyjne to główne tematy szczytu Unii Europejskiej w Lizbonie. Podjęte tam decyzje będą miały również wpływ na Polskę. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Inteligentne systemy informacyjne

Autorzy książki "Introduction to Supply Chain Management", tak jak wielu specjalistów w dziedzinie zintegrowanych łańcuchów dostaw, starali się wskazać, jak połączyć systemy informacyjne poszczególnych odcinków łańcucha logistycznego w jeden system, obejmujący wszystkie funkcje i procesy oraz wszystkich partnerów w nim uczestniczących. Inaczej bowiem podejmowanie decyzji nie... Czytaj więcej »

Satysfakcja dla każdego

Z Rafałem Styczniem, prezesem i współzałożycielem Internet Investment Fund, byłym wiceprezesem ComArch SA, rozmawia Dorota Konowrocka. Czytaj więcej »

Wieści z terenu

Nie cudzomyśl Czytaj więcej »

Wylęgarnia miliarderów

Młodzi przedsiębiorcy z pomysłem na biznes internetowy mogą liczyć na wsparcie technologiczne, finansowe i marketingowe ze strony Internet Investment Fund. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Punkty zwrotne - tempo rozwoju informatyki

Obserwując dynamikę rozwoju informatyki, warto zastanowić się nad jej przyczynami i związkami z rozwojem całej cywilizacji. Można dostrzec charakterystyczne punkty zwrotne. Czytaj więcej »

Internet

Dobre czasy dla detalistów

Badania potwierdzają wysoką dynamikę wzrostu obrotów sklepów internetowych. Czytaj więcej »

Separacja totalna

Urządzenie e-Gap pozwala w nowy sposób zabezpieczyć sieć lokalną podłączoną do Internetu. Czytaj więcej »

Wulkanizacja online

Internetowy system sprzedaży producenta opon firmy Dębica SA ma zapewnić pełną dostępność produktów i usług tej firmy także przez telefon komórkowy. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Format komputera

Płyta główna i chipset, w większym stopniu niż procesor, decydują o funkcjonalności komputera. Coraz bardziej widoczna jest tendencja integracji elementów, z których składa się nowoczesny PC. Czytaj więcej »

Genicom bankrutem?

Jeden z czołowych producentów drukarek typu heavy duty popadł w kłopoty finansowe. Pod koniec lutego br. notowania Genicom zostały zawieszone na giełdzie NASDAQ. Czytaj więcej »

Kolorowy Neo

Optimus wprowadził do sprzedaży modele komputerów PC - Neo i Optibox. Są one wyposażone w modemy i karty sieciowe oraz wykorzystują płyty główne i obudowy formatu Flex ATX. Czytaj więcej »

Poprawki Office 2000

Microsoft przygotował pierwszy zestaw poprawek i uaktualnień Service Release 1 (SR1) dla pakietu Office 2000 w wersji angielskiej. Można go pobrać ze strony Office Update lub zamówić na płycie CD-ROM. Zestaw do polskiej wersji Office 2000 pojawi się w najbliższych miesiącach. Czytaj więcej »

Proofer na zakręcie

Tanie drukarki atramentowe Agfy, Canona, Epsona i Hewlett-Packarda, wykorzystujące technologię drop-on-demand, zdobywają coraz silniejszą pozycję na rynku profesjonalnych prooferów cyfrowych. Czytaj więcej »

Przełomowy PC

Seria IBM NetVista ma zmienić wyobrażenie o klasycznych komputerach osobistych. Czytaj więcej »

Toshiba na biurko

Japońska firma wprowadza na polski rynek stacjonarne modele PC. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Międzynarodówka szefów

Praca w zagranicznym koncernie może oznaczać wyższe zarobki i większy komfort pracy. Może się też wiązać z koniecznością współpracy z menedżerami z zagranicy. Oto, jak oceniamy Anglików, Francuzów, Amerykanów, Niemców... Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

C++ Builder bliżej Delphi

Przeglądając możliwości Borland C++ Builder 5.0, można odnieść wrażenie, że czyta się opis nowej wersji Delphi. C++ Builder wzbogacono o obsługę COM+ i elementy związane z Windows 2000. Czytaj więcej »

Maszyny marzeń

Na mainframe'y warto spojrzeć z punktu widzenia nowych technologii informatycznych. Czytaj więcej »

Na wezwanie

System CallManager umożliwia automatyzację pracy działów obsługi klienta. Czytaj więcej »

Pomoc w help desku

Na bazie oprogramowania amerykańskiej firmy Remedy ITEA Polska oferuje rozwiązania automatyzujące procesy biurowe. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Benchmarking

W naszym języku zarządzania pojawiło się pojęcie benchmarkingu. Co ono oznacza? Jest to krótko mówiąc ''ciągły, systematyczny proces porównywania własnej wydajności, efektywności w kategoriach produktywności i jakości praktyk tych firm i organizacji, które prezentują doskonałość''. Czytaj więcej »

Co to są rzeczy wielkie?

Wiosna musiała już nadchodzić, skoro tego ranka, po przebudzeniu jak co dzień o piątej trzydzieści, postanowiłem udać się na działkę. Czytaj więcej »

eKondolencje

Każda epoka ma swoje zwyczaje, które zwykle wynikają z praktycznej wygody lub konieczności. Jak się coś raz przyjmie, to potem jest bardzo trudno o zmiany. Czytaj więcej »

I co?

Dosyć dawno temu, za czasów niesłusznie minionej epoki (przepraszam za literówkę; miało być - niesłusznej, minionej epoki) krążyły kawały o milicjantach. Na przykład taki: Siedzi samotnie milicjant w zimowy wieczór w komisariacie. Czytaj więcej »

Listy

Wydaje mi się, że Pana doświadczenia z przekazywaniem obowiązków są całkowicie normalne w naszym kraju (Kuba Tatarkiewicz "Transfer (nie)wiedzy", CW nr 10/2000). Czytaj więcej »

Słońce w znaku Barana

Drogi Czytelniku! Możesz być dziś cokolwiek zaczepny i kłótliwy. Spróbuj się wyciszyć. Wypij ziołową herbatkę i nie szukaj zwady. Po obiedzie zaczniesz powolutku wracać do formy i szybko zapomnisz o tym, co wcześniej tak cię denerwowało. W wolnych chwilach zajmij się pracą ręczną. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Plus dla sieci

Decyzja o wdrożeniu systemu zarządzania siecią komputerową zapadła w Polkomtel SA wcześnie - już na etapie wstępnym budowy sieci rozległej i sieci lokalnych w 1996 r., gdy firma przygotowywała się do rozpoczęcia swojej działalności. Dziś cała sieć monitorowana jest z wykorzystaniem narzędzia HP OpenView Network Node Manager i aplikacji NetMetrix. Pracuje w niej około 900... Czytaj więcej »

Poszukiwania systemu Ery

Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o. (Era GSM) uporała się już z zarządzaniem infrastrukturą sieciową. Obecnie podstawowym wyzwaniem jest wdrożenie systemu wspomagającego zarządzanie procesami biznesowymi i integrującego zarządzanie infrastrukturą informatyczną jako całością, łączącego tak zróżnicowane systemy zarządzania, jak HP OpenView, Microsoft Systems Management Server,... Czytaj więcej »

Problem pozornie sieciowy

Wdrożenie systemu zarządzania infrastrukturą sieciową wymaga wielu zmian organizacyjnych, których rozmiar często skakuje nawet uczestników projektu. Zmiany te nie ograniczają się do sfery związanej z technologią sieciową. Sięgają znacznie głębiej i wpływają na modyfikację procedur dotyczących kluczowych dziedzin działalności przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Systemy wyboistych dróg

Liczących się producentów, rozwijających kompleksowe systemy zarządzania środowiskiem informatycznym, można policzyć na palcach jednej ręki. Nie oznacza to jednak, że wybór rozwiązania umożliwiającego zarządzanie sieciami, serwerami, stacjami roboczymi, aplikacjami i procesami biznesowymi jest łatwy. Wręcz przeciwnie. Czytaj więcej »

Sieci

Będziemy konkurować

Z Wojciechem Głownią, dyrektorem polskiego oddziału 3Com, rozmawia Michał Szafrański. Czytaj więcej »

Cisco dla IPv6

Cisco Systems po raz pierwszy zadeklarowało, że dostarczy na rynek nową wersję systemu operacyjnego dla swoich routerów i przełączników, obsługującą szóstą wersję protokołu IP. Czytaj więcej »

Poczta odporna

Novell ujawnił szczegóły dotyczące nowej wersji pakietu komunikacyjnego Group-Wise, nazwanego roboczo BulletProof. Oprogramowanie serwerowe, oprócz realizacji funkcji serwera pocztowego, będzie mogło pracować jako internetowy terminarz, system obiegu dokumentów i zadań. Czytaj więcej »

Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia Czytaj więcej »

Trzęsienie w Kalifornii

3Com pozbywa się części produktów. Koncentruje się na rozwiązaniach dla małych i średnich firm, na produktach realizujących dostęp szerokopasmowy i telefonii w sieciach komputerowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...