powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Wydanie 05-2000, 31 stycznia 2000
05-2000 Computerworld nr 05-2000
Prezentacje firmowe

TETA Personel.NET w Agata Meble: Nowe możliwości rozwoju oraz komfort pracy dzięki TETA Personel.NET

UNIT4 TETAKPM Agata SA zatrudnia ponad 1000 pracowników, dlatego według zarządu obszarem, który powinien stać się bardziej wydajny był Dział Personalny. Poprzednie oprogramowanie, z którego korzystała firma przeznaczone było wyłącznie do działań kadrowo - płacowych i miało ograniczone możliwości w zakresie raportowania.

Wiadomości

Barometr 1999

Według wstępnych szacunków, w ub.r. w Polsce sprzedano aż 800 tys. komputerów PC, rok wcześniej - 620 tys. Sprzedaż komputerów przenośnych wzrosła o 30% do 44 tys. sztuk. Czytaj więcej »

Budowanie grupy

Czytaj więcej »

Cena bezpiecznej informacji

Kerberos zamierza skoncentrować się na rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo wymiany danych i prowadzenia transakcji elektronicznych. Czytaj więcej »

Czy wolno mówić?

Firmy w Polsce coraz śmielej inwestują w rozwiązania przesyłania głosu w sieciach korporacyjnych, mimo że brakuje jednoznacznej wykładni prawnej, dotyczącej legalności korzystania z takich rozwiązań. Czytaj więcej »

Granice bez przewodów

Technologia WAP nie będzie mogła się w Polsce rozwijać, jeśli producenci telefonów nie wprowadzą na rynek dostatecznej liczby urządzeń obsługujących ten standard. Czytaj więcej »

Jednym zdaniem

Czytaj więcej »

Kolej na teleinformatykę

Wydzielona z PKP Dyrekcja Teleinformatyki Kolejowej zostanie sprywatyzowana w ciągu najbliższego roku. Firma zatrudnia ok. 6 tys. osób. Czytaj więcej »

Prawo i klikanie

Z Markiem Rosińskim, radcą prawnym kierującym Działem Prawa Technologii w Kancelarii Prawnej CMS Cameron McKenna, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Przegląd prasy zagranicznej

Czytaj więcej »

Przerzucić obowiązki

Czytaj więcej »

Wiadomość z sieci

Wydawca Gazety Wyborczej stworzy portal internetowy. W ciągu 3 lat przeznaczy na ten cel 40 mln zł. Czytaj więcej »

Więcej aplikacji, mniej sprzętu

Komputer Expo powoli przestaje być imprezą, na której promuje się głównie otoczenie komputera PC. Czytaj więcej »

Z klientem jak z partnerem

Olsztyński ITM opiera swoją strategię na produkcji oprogramowania przeznaczonego dla branży meblarskiej i rynku medycznego. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Dlaczego nie istnieje sztuczna świadomość globalna

Jarosław Badurek ostatnio wyraził nadzieję (Maszynowe informacje, CW nr 1/2000) na "wyłonienie się nowego rodzaju sztucznie kreowanej świadomości globalnej". Nie sądzę, aby było to uzasadnione i trafne oczekiwanie w stosunku do społeczeństwa informacyjnego. Czytaj więcej »

Książki nadesłane

Czytaj więcej »

Ojczyzna pracownika

Czy specjalista lub menedżer, który bez trudu znajdzie pracę - a co za tym idzie pieniądze, szacunek i zrozumienie otoczenia oraz perspektywy dla dzieci - do pełni szczęścia potrzebuje jeszcze Ojczyzny? Czytaj więcej »

Wieści z terenu

Ratunku! Czytaj więcej »

Internet

Miara biznesu

Firmy konsultingowe opracowują nowe modele służące do mierzenia efektywności e-biznesu. Czytaj więcej »

Personalizator stron

Program iLux 2000 umożliwia gromadzenie informacji o odwiedzających serwis WWW i przygotowywanie na tej podstawie spersonalizowanych kampanii reklamowych. Czytaj więcej »

Prawo do prywatności

Istotną barierą w rozwoju handlu elektronicznego jest brak uregulowań określających standard ochrony prywatności użytkowników Internetu. Czytaj więcej »

Wzór na serwis

Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Nie czekając na premierę

Czytaj więcej »

Procesory z regulacją

Technologia SpeedStep umożliwia wydłużenie czasu pracy notebooków bez zasilania zewnętrznego, przy intensywnie wykorzystywanym procesorze. Czytaj więcej »

Zniesione embargo

Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Motywacja bez rewolucji

Coraz częściej okazuje się, że największy wpływ na motywację pracowników mają nie same nakłady na wynagrodzenia, ale sposób ich rozdysponowania. Czytaj więcej »

Nowi ludzie

Czytaj więcej »

Więcej czasu na opiekę

Z Darią Kiełbratowską, dyrektor SHL Polska, firmy konsultingowej świadczącej usługi w zakresie zarządzania personelem, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

CD chłopek

Nie wiem, jaki jest najefektywniejszy akcelerator kart graficznych. Nie wiem, gdzie można znaleźć informację o notowaniach giełdowych w Internecie. Nie wiem, czy istnieje przygodowa gra komputerowa o nazwie Super discovery ani tym bardziej nie wiem, w jaki sposób przejść na poziom 82 w tej grze i pozostałych innych, których nawet po nazwie nie identyfikuję. Czytaj więcej »

Kandydatów jest wielu

"Gdy nic ci się już nie chce, to przynajmniej usiądź i poczytaj książkę". Te słowa babci prześladowały mnie w każde wakacje, które przez całe lata spędzałem u dziadków. Nic mi się nie chciało, bo taki byłem skonany, towarzysząc dziadkowi we wszystkich pracach polowo-leśnych. W porównaniu z dwiema wspaniałymi kuzynkami, na stałe zamieszkującymi w domu dziadków,... Czytaj więcej »

Kredytburger z konto-colą

Dłuższy pobyt za granicą ma wiele zalet. Można zapoznać się z inną kulturą, nauczyć się języka, a także - jeśli granica była właściwa i mieliśmy trochę szczęścia - można przywieźć parę groszy. W moim przypadku był też pewien minus. Czytaj więcej »

Listy

W Computerworld nr 3/2000 w notce "Szwankujące moduły Cisco" ukazała się informacja na temat wymiany przez Cisco wadliwych modułów do przełączników Catalyst 5500. Czytaj więcej »

Prezesi

Doszło nieomal do upadku finansów całkiem sporego kraju w środku Europy. A to wskutek spisku wysoko wykwalifikowanych emerytów. Za mało płacili składek, mimo że tyle właśnie ZUS od nich chciał, a oni zaś narzekali, że dużo, czemu przeczył prezes ZUS. Ludność pamięta, że nie potrafił podać się do dymisji, gdy nawet władza nie chciała go dłużej wspierać. W końcu partia... Czytaj więcej »

Sciatica, czyli ostatnia deska ratunku

Czasami drobne wydarzenia potrafią radykalnie zmienić historię. Jeśli dobrze wczytać się w biografię Napoleona, to dowiemy się, że w przeddzień bitwy pod Waterloo, 15 czerwca 1815 r. marszałek Adolphe Eduard Casimir Joseph Mortier, książę Treviso (1767-1835), dowódca Gwardii Imperialnej, dostał rwy kulszowej. Nie przeceniając znaczenia tego jednego faktu, można łatwo... Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Akcesoria

Drukarki kolorowe Brother MP-21 C, Canon BJC-50, DeskJet 340 Hewlett-Packard. Alarm Samsonite Squeeze Alert i Track IT. Aparat cyfrowy Nikon Coolpix 100 PCMCIA. Karta PCMCIA XIRCOM RealPort Ethernet. Czytaj więcej »

Chleb powszedni

Dla konsultantów Andersen Consulting miejscem pracy jest najczęściej biuro klienta. Większość personelu używa komputerów przenośnych. Czytaj więcej »

Co kto lubi

Użytkownikom komputerów przenośnych najbardziej doskwiera krótki czas pracy akumulatorów. Czytaj więcej »

Co trzeci w teczce

Colgate-Palmolive Poland wyposaża w komputery przenośne tych pracowników, których praca wymaga podróżowania. Czytaj więcej »

Jest w czym wybierać

Panuje opinia, że na polskim rynku największym zainteresowaniem cieszą się tanie modele komputerów przenośnych, nie zawierających najnowszych rozwiązań. Choć nadal stanowią one ponad połowę ogólnej liczby sprzedawanych notebooków, to dystrybutorzy zgodnie twierdzą, że w ciągu ostatniego roku wzrosły wymagania polskich klientów. Prezentujemy kilkanaście modeli notebooków,... Czytaj więcej »

Komputer nie jest najważniejszy

W Norwich Union z notebooków korzysta głównie regionalna kadra kierownicza, trenerzy i pracownicy działu sprzedaży - ogółem ok. 100 osób. Czytaj więcej »

Licho nie śpi

Ubezpieczenie notebooka może być nawet dwukrotnie droższe niż komputera stacjonarnego. Czytaj więcej »

Nie liczy się pozycja

W Unilever funkcjonuje ponad 100 komputerów przenośnych, a polityka ich zastosowania została szczegółowo przemyślana. Czytaj więcej »

Nie tylko notebooki

Czytaj więcej »

Obok dźwigów

W Budokorze, jak na firmę budowlaną przystało, notebooki pracują na placu budowy. Czytaj więcej »

Okres dojrzewania

W ostatnim roku nastąpiło wyraźne zahamowanie spektakularnych tendencji na rynku notebooków - szybkiego spadku cen i ewolucji parametrów technicznych. Czytaj więcej »

Opinie

Czytaj więcej »

Przenośny zawrót głowy

Coraz częściej w polskich przedsiębiorstwach wyposaża się w komputery przenośne menedżerów średniego szczebla, a nawet szeregowych pracowników. Podejmując taką decyzję, należy pamiętać, że oprócz wielu zalet i nowych możliwości, powszechność stosowania notebooków w firmie może stać się także przyczyną zagrożeń i znacznego obciążenia działu informatyki. Czytaj więcej »

W pole po cukier

Podczas kampanii skupu buraków cukrowych pracownicy cukrowni Ropczyce udają się do plantatorów i na miejscu wprowadzają dane o ilości dostarczonego surowca. Gdy kończy się skup, notebooki są wykorzystywane do innych, bieżących zadań. Czytaj więcej »

Sieci

Centrala w sieci

3Com zapowiada rozbudowę rozwiązań przeznaczonych do realizacji telefonii w sieciach lokalnych, aby mogły spełniać wymagania nawet największych firm. Czytaj więcej »

Efekt Domina

Wdrożenie Lotus Notes Domino 5 w telewizji TVN to przełom w komunikacji wewnętrznej i krok w kierunku modelu organizacji bez papieru. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...