powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1999

Wydanie 41-1999, 8 listopada 1999
41-1999 Computerworld nr 41-1999
Wiadomości

Nowy bankowy

Poznański Polsoft będzie sprzedawał w Polsce system bankowy Globus greckiej firmy Temenos. Czytaj więcej »

Przegląd prasy zagranicznej

Czytaj więcej »

Równanie ceny

Czytaj więcej »

Rynek do wzięcia

Pół miliarda złotych zamierza przeznaczyć na inwestycje, w ciągu trzech najbliższych lat, internetowa spółka Telekomunikacji Polskiej SA. Czytaj więcej »

W pogoni za technologią

SOLID Consult zamierza zastosować mechanizm sieci neuronowych w systemie wspomagania zarządzania średnią firmą. Czytaj więcej »

Wielkie rozczarowanie

Dla większości producentów systemów ERP rok 1999 okazał się nie najlepszy. Winą obarczają oni problem roku 2000. Czytaj więcej »

Cena okienek

Microsoft ujawnił ceny systemu Windows 2000, który ma się pojawić na rynku 17 lutego 2000 r. Zmieniono sposób licencjonowania systemu. Czytaj więcej »

Co zrobić z klientem

Duże zainteresowanie użytkowników systemami CRM sprzyja konsolidacji branży i powstawaniu coraz pełniejszych rozwiązań. Czytaj więcej »

Impreza za biurkiem

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia część informatyków, popijając kolejną kawę, będzie wsłuchiwać się w szum serwerów, oczekując nieznanego. Inni na zabawach noworocznych, nagabywani przez współbiesiadników, będą odpowiadać na dziesiątki pytań o konsekwencje błędu roku 2000. Tak czy inaczej, zabawa stracona... Czytaj więcej »

Kobieca zmiana

Nowym prezesem zarządu firmy Intentia-VimeX została Joanna Bańkowska. Czytaj więcej »

Koniec czy nowy początek

Do końca listopada br. we wszystkich urzędach pracy ma zostać wdrożony system PULS. Nie oznacza to jednak, że wszystkie będą z niego korzystać już w tym roku. Nadal też nie wiadomo, kiedy zakończy się wdrożenie systemu POMOST. Czytaj więcej »

Zarządzanie

O nienawiści

Czasami myślę, że po to wymyślono pojęcie konkurencji, aby zdeprawowanie ludzkich charakterów przez zawiść - przypadłość w takim samym stopniu paskudną, co pospolitą - można było nazwać poprawną, wręcz godną pochwały reakcją emocjonalną. Czytaj więcej »

Wieści z terenu

Wykrywacz prawdy Czytaj więcej »

Z kłopotami za pan brat

Nie ma jednej strategii informatycznej dla przedsiębiorstw będących w tarapatach, ale jest jedna żelazna zasada: najpierw informatyzować istotę biznesu, a nie jego okolice. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Krótki słownik e-biznesu

Słowem wytrychem końca stulecia stał się e-biznes. Piszą o nim wszyscy. Z okazji zakończonego niedawno Forum Telekomunikacyjnego Telecom '99 w Genewie uwagę e-biznesowi poświęciły najważniejsze międzynarodowe tytuły: od ''The Wall Street Journal'', przez ''Financial Times'', po ''Time'' i ''Newsweek''. Również w Polsce temat ten zaczyna wzbudzać coraz większe emocje. Czytaj więcej »

Praktyczna ekonomia cyfrowa

Obraz gospodarki cyfrowej przedstawiony w ''Krótkim słowniku e-biznesu'' wymaga uzupełnienia praktycznego. Można się spodziewać, że największymi zwolennikami zmian i najgłośniejszymi ich piewcami będą przedstawiciele przemysłu informacyjnego i firm konsultingowych. Oni bowiem mogą na tej rewolucji zarobić najwięcej. Czy podobny entuzjazm podzielają menedżerowie odpowiedzialni za... Czytaj więcej »

Terapeutyczna destrukcja

Przeciętny Amerykanin co pięć lat czuje się zmuszony do zakupu nowego, doskonalszego komputera, mimo że stary jeszcze zupełnie dobrze działa. Wobec tego sytuacja ludzi, pragnących pozbyć się przestarzałego modelu, przypomina starą opowieść o Australijczyku, który postanowił kupić nowy bumerang, wyrzucił więc stary; pozostawił po sobie żonę i dwoje dzieci. Czytaj więcej »

Internet

Internet dla miliona

Klub Świat Książki, należący do grupy wydawniczego koncernu Bertelsmann Media, jest pierwszym polskim sklepem elektronicznym działającym na bazie oprogramowania Intershop. Czytaj więcej »

Właściwa wersja dokumentu

DocService firmy Marimba ułatwia dystrybucję dokumentów w sieci korporacyjnej. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Graficzni przedsiębiorcy

Subiekt, Rachmistrz, Rewizor - programy do obsługi przedsiębiorstw produkowane przez wrocławską firmę InsERT - są już przystosowane do pracy w graficznym środowisku Windows. Czytaj więcej »

Najtańszy TravelMate

Notebook TravelMate 512DX jest obecnie najtańszym komputerem przenośnym w ofercie Acer Computer. Pod względem wyposażenia nie odbiega zdecydowanie od innych notebooków tej firmy. Czytaj więcej »

Pilot wlatuje do korporacji

Palm Computing zaprezentował HotSync Server - oprogramowanie umożliwiające bezpośrednią wymianę danych między palmtopami a serwerami obsługującymi korporacyjne aplikacje. Czytaj więcej »

Poczta na skróty

Automatyzacja zadań w obsłudze poczty elektronicznej i usuwanie problemów związanych z wyświetlaniem wiadomości tworzonych przez Outlook Express 5.0. Czytaj więcej »

Premiera hurtem

Coppermine i technologia 0,18 ľm debiutują na rynku w formie masowej premiery aż 15 nowych procesorów intelowskich. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Opór przed przywódcą

Wiele wskazuje na to, że polskie firmy - wbrew licznym przewidywaniom - nie są jeszcze przygotowane do nadejścia nowego typu liderów. Czytaj więcej »

Rekompensata za utracone złudzenia

Świat zachodni odkrył wartość menedżerów-przywódców poszukując większej efektywności biznesowej, natomiast w Polsce zapotrzebowanie na liderów rośnie z powodu zapotrzebowania na życiowe autorytety. Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Aplikacje na czas

Firma FirstSense Software opracowała nową wersję pakietu FirstSense Enterprise 2.0, przeznaczoną do pomiaru i optymalizacji szybkości działania aplikacji rozproszonych. Czytaj więcej »

Wirtualny pośrednik

Firma OpenLink oferuje Virtuoso - motor wirtualnej bazy danych. Produkt stanowi połączenie serwera bazy danych i oprogramowania typu middleware. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Chodząca inteligencja

Pewnego dnia późnym popołudniem zamówiłem taksówkę. Kierowca, skądinąd absolwent uniwersytetu, okazał się wnikliwym obserwatorem i umysłem analitycznym. Na wstępie zapytał mnie, jak jest to możliwe, że nikt z indagowanych młodych ludzi nie był w stanie odpowiedzieć na jego proste pytanie: Gdzie jest biblioteka? Czytaj więcej »

Jak u ginekologa

Wreszcie, wydaje mi się, zrozumiałem, dlaczego kobiety nie cierpią wizyt u ginekologa. Nie, żebym przekonał się o tym osobiście, bo do ginekologa nie chadzam. Albo sprecyzuję inaczej - chodzę do takowego, ale nie w celu badań, lecz towarzysko, bowiem mój brat wykonuje tę profesję i trudno się od niego odciąć tylko z tego powodu. Czytaj więcej »

Kupuj lepsze, ale...

Polska pełna jest słusznych żądań i uzasadnionych potrzeb. Pełna jest ludzi, którym się należy. Należy się rolnikom - bo się przystosowują; emerytom - bo tyle lat uczciwie pracowali; budżetówce - bo głoduje; biednym - bo społeczeństwo ma obowiązek; górnikom, pielęgniarkom, nauczycielom, administracji, dzieciom, osobom starszym, policjantom, żołnierzom, bezrobotnym,... Czytaj więcej »

Listy

Chciałbym ustosunkować się do artykułu ''Było minęło'' - o technologiach uznanych za zapomniane, w tym m.in. OS/2 (CW nr 36/99). Autor wydaje się być człowiekiem, który dostał swój pierwszy komputer 24 sierpnia 1995 r., i nic poza Windows nie widzi. Czytaj więcej »

Poleciało z dymem

Podczas ostatniego spotkania naszej firmy doradczej nagle zmienił się nam temat obrad. Obrad, jak to brzmi. Przypomnę, że w gronie znajomych powołaliśmy firmę doradczą zgodnie z panującą modą doradzania przez wszystkich. Przypomnę też, że my doradzamy za darmo i bezinteresownie, choć do tej bezinteresowności to nie jestem do końca przekonany. Czytaj więcej »

Szpaltownicy

Los felietonisty CW jest prosty, bo życie samo przynosi tematy. Komputery są wszędzie wokół nas i wystarczy się rozejrzeć, aby znaleźć podnietę do pisania. Czasami jednak trudno zobaczyć łopatę we własnym oku. Na szczęście, wierni czytelnicy pomagają. Czytaj więcej »

Sieci

Dwóch nadzorców

Nowy Systems Management Server będzie bardziej zintegrowany z Windows 2000. Czytaj więcej »

Połączeni żądzą wiedzy

Hasło ''zarządzanie wiedzą'' dominuje w strategii Lotus Development. Do swojej wizji organizacji danych w przedsiębiorstwie firma przekonywała 4 tys. uczestników konferencji Lotusphere. Czytaj więcej »

Za ile migracja?

Przedsiębiorstwa, które zdecydują się na wdrożenie Windows 2000, muszą zapłacić 970 USD za migrację stacji roboczej do Windows 2000 Professional i 107 USD, za migrację z serwera NT 4.0 do nowej wersji systemu - twierdzą specjaliści firmy doradczej Giga Information Group. Liczby podane w raporcie są znacznie mniejsze od przedstawionych przed kilkoma tygodniami prognoz Gartner Group.... Czytaj więcej »

Zdalnie i bez przewodów

Compaq jest kolejnym, po firmach 3Com i Nortel Networks, liczącym się producentem, który wprowadził do sprzedaży rozwiązania dla sieci bezprzewodowych o przepustowości 11 Mb/s. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...