powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1999

Wydanie 17-1999, 26 kwietnia 1999
17-1999 Computerworld nr 17-1999
Wiadomości

Dla klienta i dla siebie

CSS kończy wdrożenie oprogramowania Platinum Clientele. Czytaj więcej »

Katalog w Windows

Microsoft zaprezentował usługi katalogowe Active Directory, działające z wersją beta 3 Windows 2000. Czytaj więcej »

''N'' serwery i ''e'' usługi

Premierą serwerów unixowych Hewlett-Packard rozpoczyna kampanię, która ma wykreować wizerunek firmy jako dostawcy nowej klasy rozwiązań dla Internetu - e-services. Czytaj więcej »

Oświaty kaganek

Winkhaus Polska stawia na rozwiązania informatyczne u swoich partnerów handlowych. Czytaj więcej »

Paczki ponad stuleciami

Z punktu widzenia firm przewozowych, najważniejsze w projektach rozwiązania problemu roku 2000 jest przygotowanie systemów logistycznych i łączności między oddziałami a kurierami. Czytaj więcej »

Pomoc dla informatyków

Amerykańska firma Manugistics ma przedstawicielstwa w wielu miejscach w USA, Europie, Brazylii, Australii i Afryce. Manugistics dostarcza 600 klientom wsparcia technicznego na trzech poziomach. Codzienne problemy rozwiązywane są przez centra narodowe. Bardziej złożone są przekazywane do europejskiego centrum k. Londynu. Najtrudniejsze zadania trafiają do grupy 24 inżynierów działających... Czytaj więcej »

Prezes potrzebny od zaraz

Niespodziewanie Compaq pozbył się Eckharda Pfeiffera. Prezesa poproszono o złożenie rezygnacji. Czytaj więcej »

Przegląd prasy zagranicznej

Słuchanie bez uprzedzeń Czytaj więcej »

Słońce w okna

Sun Microsystems wprowadza do sprzedaży produkty i usługi opracowane dla środowiska Windows NT. Czytaj więcej »

Sprzedaj, nie zapomnij

Oprogramowanie do obsługi klientów, działalności marketingowej i serwisowej to dzisiaj jeden z najszybciej rozwijających się segmentów rynku informatycznego. Według najbardziej optymistycznych prognoz, wartość sprzedaży tego typu aplikacji już za kilka lat może być większa niż systemów ERP. Czytaj więcej »

Szybszy wielki błękit

IBM wprowadził na rynek kolejny serwer z serii RS/6000 - H70. Firma oferuje również użytkownikom systemu SAP R/3 usługę polegającą na zagwarantowaniu wydajności serwera. Czytaj więcej »

Taniej i bezpieczniej

Dromex jest pierwszą firmą, która skorzysta z oferty outsourcingu systemu SAP R/3 przygotowanej przez InfoViDE i Hewlett-Packard. Czytaj więcej »

Zacieśnić współpracę z klientem

Rozmowa z Thomasem Siebelem, założycielem i prezesem Siebel Systems. Czytaj więcej »

Zapisać klienta w funduszu

Otwarte fundusze emerytalne po raz pierwszy przekazały ZUS-owi informacje o podpisanych umowach. Według TP SA zakończono prace nad budową ekstranetu ZUS. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Abecadło systemów MRP II/ERP część IV

Kontroling. Pełna obsługa kontrolingu, inaczej często zwanego rachunkowością zarządczą, jest wówczas, gdy w pakiet zostały wbudowane narzędzia do analizy wskaźnikowej, tworzenia budżetów i prognoz finansowych oraz do codziennego nadzorowania działalności przedsiębiorstwa przez pryzmat jego finansów. Czytaj więcej »

O budżecie inaczej

Rachunkowość w ujęciu tradycyjnym skupia się na pomiarze księgowym, czyli ewidencji i sprawozdawczości, ujęcie nowoczesne natomiast opiera się na przewidywaniu, na budowaniu planów. Czytaj więcej »

Sposób na fortunę

"Jeśli nie chcą cię zrozumieć, nie zmuszaj ich do tego" - taką postawę swego czasu przybrał nasz Lokalny Informatyk. Czytaj więcej »

Zwierzęcy instynkt

Ci, którzy widzą w biznesie tylko spryt i wyrachowanie, patrzą z politowaniem na promotorów uczciwego i rzetelnego robienia interesów. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Krewni i znajomi Melissy

Mój bratanek z Toronto zna się bardzo dobrze na komputerach, toteż kiedy otrzymałem od niego list z nagłówkiem "Ostrzeżenie wirusowe", przez chwilę nie mogłem się zdecydować, czy sobie żartuje, czy pisze poważnie. Czytaj więcej »

Internet

Cyfrowy plik zamówień

Niewielkim nakładem finansowym i przy wykorzystaniu prostych narzędzi w Urzędzie Zamówień Publicznych uruchomiono system przesyłania danych o przetargach przez Internet. Czytaj więcej »

Dane o serwisie

Czytaj więcej »

Handel bez lidera

Rynek produktów handlu elektronicznego wciąż jest podzielony między wielu producentów Czytaj więcej »

Od sesji do sesji

Wykorzystywanie Internetu i poczty elektronicznej Czytaj więcej »

Zaspokoić głód nowości

Enterprise Minder pozwala na jednoczesne śledzenie zmian na wielu stronach WWW. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Bardzo zdalne drukowanie

Protokół IPP umożliwi drukowanie kolorowych dokumentów przesyłanych przez Internet. Czytaj więcej »

Doktor Acer

Acer Computer przygotował specjalną linię komputerów PC dla placówek medycznych. Czytaj więcej »

Linux u Sobieskiego

System operacyjny Red Hat Linux i oprogramowanie biurowe StarOffice to podstawa systemu informatycznego Hotelu Jan III Sobieski. Czytaj więcej »

ThinkPad bez pośpiechu

IBM jako jeden z ostatnich producentów wprowadza notebooki z nowymi procesorami. Czytaj więcej »

Wildcat i Xeon u Della

Nowe modele stacji roboczych Dell Precision mogą być interesującą ofertą dla użytkowników wymagających szczególnie wysokiej wydajności. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Dogonić kandydata

Rekrutacja informatyków coraz częściej przypomina wyścig z czasem i konkurencją. Oto kilka rad, które pozwolą zostawić w tyle inne przedsiębiorstwa poszukujące specjalistów. Czytaj więcej »

Moją wizytówką moja wizytówka

Czasem trudno oprzeć się wrażeniu, że niektóre firmy za punkt honoru uznały przyznanie każdemu pracownikowi ważnego stanowiska, o czym świadczyć ma jego egzotycznie brzmiąca nazwa. Czytaj więcej »

Nowi ludzie

Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Dbać o jakość danych

Zły projekt bazy może doprowadzić do pogorszenia lub utraty jakości danych - co ma bezpośredni wpływ na sprawność informatyzowanego przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Interesy z dużą maszyną

IBM dostarcza nową wersję systemu operacyjnego OS/390 na komputery mainframe CMOS. Czytaj więcej »

Serwer aplikacyjny RPC

Entera upraszcza realizację trójwarstwowych aplikacji klient/serwer w tradycyjnej architekturze RPC. Czytaj więcej »

Porównanie produktów

Magazynowa operatywność

Sprawność kontroli i monitoringu zasobów magazynowych firmy ma decydujące znaczenie dla jej funkcjonowania. Porównaliśmy cztery popularne w naszym kraju programy wspomagające pracę magazynu. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Listy

Autor listu do redakcji opublikowanego w nr. 16 Computerworlda, piszący o programie wyposażenia każdej szkoły w pracownię komputerową z dostępem do Internetu, ma rację, zauważając złą atmosferę wokół informatyki panującą w polskich szkołach. Czytaj więcej »

O sprawach poważnych, śmiesznych i listach

Lubię czytać listy od czytelników. Gdy list takowy przychodzi do redakcji, tzn. przynosi go listonosz, choć nigdy w okolicach redakcji go nie widziałem, albo dostarcza go Internet, przerywam wszystkie inne zajęcia i wciskając się w oparcie fotela raduję się bądź smucę radościami bądź smutkami Czytelników. Czytaj więcej »

Po obiadku

Być może zmiana na stanowisku dyrektora poczty wpłynęła pozytywnie na niektóre rejony jej działalności - prawdopodobnie na poprawę jakości usług w ważniejszych punktach dystrybucji. Czytaj więcej »

Prywatna prywata

Życie towarzyskie mediów w każdym kraju podlega swoistym cyklom rozwojowym. Wygląda na to, że obecnie w prasie komputerowej mamy cykl poświęcony prywatności. Został on wywołany drobnym szczegółem, jakim była zapowiedź umieszczania numerów seryjnych w procesorach Pentium III. Niby nic takiego, a ile szumu! Czytaj więcej »

Web (łeb) odpada

Mimo że jesteśmy już niemal całkowicie ucywilizowani, musimy na cywilizację informatyczną nieco się uodpornić. Wyobraźmy sobie, że przychodzi nam wybrać się za granicę. Taki wyjazd jest wielką przygodą i zarazem sprawdzianem zaradności oraz umiejętności organizacyjnych. Jest wiele sposobów zaplanowania podróży i pobytu, by maksymalnie wykorzystać wszelkie możliwości i... Czytaj więcej »

Rynek

Eksportowa wartość dodana

W przychodach kilkunastu firm informatycznych niebagatelną wartość stanowią przychody z eksportu produktów bądź usług. Czytaj więcej »

Giełdowa dystrybucja

Kierownictwo Techmexu rozważa wprowadzenie firmy w 2000 r. na giełdę lub odsprzedanie jej. Czytaj więcej »

Okno na cyfrowy świat

Netia Network SA otrzymała koncesję na świadczenie usług transmisji danych na obszarze całej Polski. Czytaj więcej »

Uniwersalne wsparcie

Kierownictwo Computer Service Support od początku działalności firmy planowało budowę ogólnopolskiej organizacji serwisowej. Czytaj więcej »

Wydruki masowo

Warszawski Softex Data wiąże przyszłość z systemami wydruków masowych, skanowania dokumentów i archiwizacji danych. Czytaj więcej »

Sieci

Analityczny dyngus

Microsoft powołuje się na raport rzekomo niezależnej firmy NCRI, dotyczący wyższości systemu zarządzania SMS nad konkurencyjnym rozwiązaniem firmy Novell. Czytaj więcej »

Palec zamiast hasła

Identyfikacja za pomocą odcisku palca ma szansę znacznie zmniejszyć problemy użytkowników i administratorów zarządzających ich kontami. Czytaj więcej »

Raport błędów

Błędy w programach i sposoby ich naprawienia Czytaj więcej »

Telefon z inną wtyczką

Oprogramowanie CallManager i sprzęt Cisco mają zastąpić tradycyjne centrale telefoniczne. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...