powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1998

Wydanie 26-1998, 29 czerwca 1998
26-1998 Computerworld nr 26-1998
Wiadomości

Dla kogo nowe okna

Windows 98 nie jest produktem dla przedsiębiorstw. Tak uważa Microsoft. Użytkownicy korporacyjni mają więc do wyboru: migrować do obecnej wersji NT Workstation albo czekać co najmniej rok na piątą edycję Windows NT. Czytaj więcej »

Docenione wdrożenia

Sapphire '98 przyniósł nowe rozwiązania, czyniące system R/3 jeszcze bardziej rozbudowanym. Czytaj więcej »

Kompleksowa ocena banku

System Banku Handlowego analizuje m.in. rentowność jego produktów i oddziałów. Czytaj więcej »

Napęd w programie

Technologia Changengine ma zwiększyć udział oprogramowania w przychodach HP. Czytaj więcej »

NASK bez taryfikacji

Klienci NASK zapłacą średnio o połowę mniej za korzystanie z Internetu. Czytaj więcej »

NC po polsku

IBM rozpoczyna sprzedaż komputerów sieciowych przeznaczonych na polski rynek. Czytaj więcej »

Polisa nowej daty

PZU zamierza oferować polisy pokrywające straty wynikłe wskutek błędu roku 2000. Czytaj więcej »

Pożyjemy, zobaczymy

Na razie niewiele przedsiębiorstw deklaruje zamiar migracji do Windows 98. Są one - ich zdaniem - tylko modyfikacją poprzedniej wersji systemu, która nie przynosi większych udogodnień. Czytaj więcej »

Quo vadis GUI?

Bez wielozadaniowości i wielowątkowości Windows 98 prawdopodobnie by dzisiaj nie było. Bez prac naukowców z Xerox PARC nie byłoby ich na pewno. Czytaj więcej »

Szczyt komunikacji

Targi ComNet po raz czwarty przyciągnęły do Warszawy specjalistów sieci i telekomunikacji. Czytaj więcej »

Targi z GUC

Na zakończenie projektu OSIAC Siemens Nixdorf chce sprzedać GUC moduły ewidencji i tranzytów Czytaj więcej »

Zarządzanie

Najpierw myśleć czy działać

Wiele razy obserwuję sytuację, gdy wdrożenie jakiegoś programu ma uzdrowić działanie pewnej struktury: firmy czy instytucji państwowej. Program traktowany jest jak swego rodzaju uniwersalne lekarstwo, swoisty antybiotyk. Możemy nie rozumieć jego działania, ale wystarczy go zastosować i organizm zdrowieje, staje się silny i sprawny Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Obrona rzeczywistości

Twierdzę, że zalewając kulturę przetwarzanymi cyfrowo obrazami, ryzykujemy dewaluację wszystkich wizualnych reprezentacji i w konsekwencji rzeczywistości, jaką starają się przedstawiać. To nie jest błaha sprawa. Pozostawione bez kontroli zjawisko może mieć głęboki wpływ na kulturę demokratyczną Zachodu. Jak? Przez złamanie jednego z podstawowych filarów liberalnego państwa... Czytaj więcej »

Polskie WWW są po prostu kiepskie

Z Juliuszem Donajskim, dyrektorem ATOMNet Studio i twórcą Donajskis' Digital Gallery, rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Smog informacyjny

W porównaniu z komercyjnymi bankami danych, które zasadniczo umożliwiają elektroniczne dotarcie do informacji już gdzieś wcześniej wydrukowanej lub wygłoszonej, zazwyczaj sprawdzonej i usystematyzowanej, Internet, a zwłaszcza World Wide Web, jest kolosalnym śmietnikiem informacji, częstokroć pozbawionej wszelkiej wiarygodności, nie przesianej przez filtr ''kontroli jakości'' i... Czytaj więcej »

Informatyka w firmie

Pieniądze, smak i zaufanie

''Internet daje nieograniczone możliwości'', ''Wszystko znajdziesz w Internecie'', ''Połącz się ze światem'' - to tylko niektóre z haseł dostawców Internetu. Gdzie jednak kończą się funkcjonalne możliwości dzisiejszego Internetu? Czy prawdą jest twierdzenie, że Internet będzie powszechnie użyteczny dopiero wtedy, gdy łącza staną się niezwykle szybkie, umożliwiając... Czytaj więcej »

Recesja przez dwa zera

Problem roku 2000 to nie tylko zagadnienie informatyczne, ale także biznesowe. Zależeć od niego mogą zjawiska makroekonomiczne. Istnieje realne zagrożenie, że perturbacje w pracy systemów informatycznych, ogromne nakłady ponoszone na przygotowanie firm do nadejścia roku 2000 i zachowania społeczne z pogranicza paniki, rozbudzonej przez media pod koniec 1999 r., mogą doprowadzić do... Czytaj więcej »

Internet

Szybkie alternatywy

Czytaj więcej »

Więcej po drucie

Pierwsze doświadczenia pozwalają optymistycznie patrzeć na rozwój w Polsce technologii ADSL. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Kamery wideo dostępne na polskim rynku

Cyfrowy sprzęt wideo jest wciąż drogi, toteż przed zakupem warto dobrze się zastanowić, aby wybrać właściwy model. Czytaj więcej »

Kieszonkowy komputer HP

Na polskim rynku dostępny już jest naręczny komputer HP 620LX z Windows CE 2.0. Czytaj więcej »

Office dla małych i średnich

Office 97 Small Business Edition PL zawiera Publisher 98, a wkrótce ma być uzupełniona o polską wersję Outlook 98. Czytaj więcej »

Standaryzacja UPS

Zasilacze awaryjne nowej generacji będą bez problemu obsługiwać każdy komputer platformy Windows Czytaj więcej »

Komputery i kariery

Ogórkowa edukacja

Obniżki cen, ogłaszane w okresie wakacyjnym, kiedy maleje liczba klientów ośrodków szkoleniowych, stwarzają okazję do uczestnictwa w kursach po bardzo atrakcyjnych cenach. Koszt kursów podstawowych spada nawet o 30%, a możliwość uzyskania rabatów otrzymują wówczas nie tylko grupy, ale również klienci indywidualni. Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Rozproszyć informacje

Systemy rozproszone mają za zadanie udostępniać dane korporacyjne do miejsc, w których są podejmowane działania biznesowe. Czytaj więcej »

Zbyt wiele błędów

Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Czas to pieniądz

Problem roku 2000 nabiera rozpędu. Im bliższa staje się magiczna data, tym większy wokół tematu rozgłos. Czytaj więcej »

Kaloszki szczęścia

Jest taka bajka Andersena, w której kolejne osoby zamieniają swoje kalosze na czarodziejskie. Oczywiście nieświadomi fantastycznych możliwości, wypowiadają banalne życzenia. W efekcie otrzymują rozczarowujące doświadczenia. Kalosze szczęścia nie przynoszą. Czytaj więcej »

Najważniejsze

Komputery i otoczenie ich całe są najważniejsze. Nie ma co nad tym dyskutować. Jest tak i kropka. Jeśliby tak nie było, nie siedzielibyśmy od świtu do nocy, a także i w nocy jakże często, nad klawiaturami czy podziwiając twarzą w twarz serwery. Komputery są najważniejsze. Czytaj więcej »

Trzy sceny z praktyki informatyki

W dzień świąteczny do recepcji hotelu zgłasza się nadmierna liczba gości. Zawiadomiona szefowa już w drzwiach stawia zasadnicze pytanie: Co się stało? Zanim usłyszy odpowiedź, żąda zwołania reszty personelu do holu przed recepcją. Czytaj więcej »

Rynek

Nieustająca restrukturyzacja

Nowosądecki Optimus tłumaczy złe wyniki finansowe przeciągającą się restrukturyzacją. Lipiec ma przynieść przełom. Czytaj więcej »

System sprzedany

Elektrim sprzedał krakowską firmę dystrybucyjną System 3000 bielskiemu Techmexowi. Czytaj więcej »

Sieci

Budowanie ścian ogniowych

Coraz większa liczba administratorów staje przed problemem wyboru rozwiązania firewall. Czytaj więcej »

Rynek sieciowy w liczbach

Firma In-Stat przedstawiła analizę sprzedaży produktów sieciowych w I kwartale br. Czytaj więcej »

Opinie

Z notatnika informatyka

Napisali się różni panowie na temat informatyki w szkołach. Skoro napisali, to musi być to bardzo ważne. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...