powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1998

Wydanie 03-1998, 19 stycznia 1998
03-1998 Computerworld nr 03-1998
Wiadomości

Pojazdy bez Polaków

Holenderska firma Berenshott będzie odpowiedzialna za stworzenie oprogramowania dla systemów Kierowca i Pojazd. Czytaj więcej »

Pomorski pierwszy w sieci

Klienci Pomorskiego Banku Kredytowego będą mogli korzystać z usług przez Internet. Czytaj więcej »

Przegląd prasy zagranicznej

Jeden z wielu Czytaj więcej »

Serwis po polsku

W starym żydowskim dowcipie Mosze pyta Icka, z czego ten żyje. ''Ja się kręcę'' - odpowiada Icek. Mosze pyta ponownie, a Icek tłumaczy - ''Widzisz, Mosze, stań obok i razem kręćmy się wokół siebie. Zobaczysz - i ty, i ja pożyjemy.'' Polscy informatycy sądzą, że podobna zasada zaczyna obowiązywać w płatnym serwisie sprzętu i oprogramowania. Czytaj więcej »

Skomplikowany handel

Specyfika działalności prowadzonej przez Ciech SA wymaga wprowadzania wielu modyfikacji w systemie wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem. Czytaj więcej »

Specyfika pieca

Kontrakt z Hutą Łaziska ma przynieść pierwsze wdrożenie Baana w polskim przemyśle hutniczym. Czytaj więcej »

Władza nad domenami

Komisje sejmowe zainteresowały się tematem rejestrowania internetowych domen w Polsce. Czytaj więcej »

Wspólne hurtownie

Polskie przedstawicielstwa firm NCR i SAS Institute mają wspólnie prowadzić wdrożenia. Czytaj więcej »

Wszystkie drogi do Merced

Kolejny, 64-bitowy Unix Digitala - Bravo - będzie opracowany wspólnie z firmą Sequent. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Z badań nad stanem informatyzacji w Polsce

Zintegrowane systemy informatyczne (ZSI) są najbardziej zaawansowaną formą rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie w przedsiębiorstwach, a więc wymagają od przyszłych użytkowników spełnienia niemałej liczby warunków, by można było mówić o ich efektywnym wdrożeniu i eksploatacji. Czytaj więcej »

Idee i Technologie

Bezpieczny bank?

Jeżeli w aplikacji obsługi klienta ustawiono domyślnie wystawianie wyciągu po każdej operacji wpłaty na konto, to naturalnie pani z okienka nie musi niczego sprawdzać ani "odhaczać" - wyciąg drukuje się sam. Czytaj więcej »

Skarbnica wiedzy

Według Raportu Bangemana - ''Europa i społeczeństwo globalnej informacji'', przygotowanego w ramach prac Rady Europy w 1994 r., rewolucja informacyjna, która właśnie ma miejsce dzięki rozwojowi technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, daje społeczeństwu nowe możliwości działania i cywilizacyjnego wzrostu. Czytaj więcej »

Informatyka w firmie

Bo ja chcę lepsze

Czy my - informatycy - możemy dostać zawrotu głowy, przeglądając ofertę producentów sprzętu i oprogramowania? Okazuje się, że tak. I to często. Czytaj więcej »

Nie kończąca się opowieść

Z informatyzacją administracji samorządowej nie wolno zwlekać, ale nie oznacza to usprawiedliwienia dla pośpiechu i powierzchowności. Czytaj więcej »

Samo życie

W roku wielkiej reformy samorządowej, kiedy mają powstać powiaty i regiony (województwa) rządowo-samorządowe, kiedy rozstrzyga się los modelu administracji publicznej w naszym kraju, nie można pominąć problemów związanych z informatyzacją samorządu terytorialnego. Czytaj więcej »

Zarządzać miastem

Proces racjonalnego zarządzania jakąkolwiek instytucją, a zwłaszcza tak złożoną jak miasto, opiera się na nieustannym analizowaniu informacji, tworzeniu na ich podstawie analiz, ekstrapolacji oraz prognoz. Czytaj więcej »

Internet

Nabić szperacza w butelkę

Samo posiadanie ciekawych stron WWW nie wystarczy. Trzeba jeszcze przekonać użytkowników Internetu, by nakierowali na nie swoje przeglądarki. Czytaj więcej »

Niedrogie wciskanie

WebCast jest tanim systemem umożliwiającym realizację aktywnej dystrybucji informacji. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

Czym zastąpić dyskietkę 3,5"

Jeśli chcemy zapisać na podręcznym nośniku danych plik o objętości większej niż 1,44 MB, to może się przydać dyskietka Zip lub SuperDisk LS-120. Czytaj więcej »

Nowa generacja HPC

Mimo ograniczonej funkcjonalności, w niektórych zastosowaniach komputery naręczne z Windows CE 2.0 mogą konkurować z notebookami. Czytaj więcej »

Standaryzacja formatów?

Microsoft zamierza wprowadzić otwarte formaty HTML i XML do pakietu Office. Czytaj więcej »

Z napędem w futerale

Fujitsu oferuje model napędu dysków magnetooptycznych z interfejsem równoległym. Czytaj więcej »

Komputery i kariery

A może własna firma?

Prawdopodobnie każdemu, choć przez chwilę, przemknęła myśl o założeniu własnej firmy. Będę niezależny, bogaty, szczęśliwy - takie z pewnością towarzyszyły jej emocje. Czytaj więcej »

Narzędzia i systemy

Nie ustąpić pola konkurencji

Nowa wersja pakietu Oracle8 Enterpise Edition zawiera istotne usprawnienia. Czytaj więcej »

Praca grupowa

Łatanie przez WWW

Lotus buduje serwis wsparcia technicznego wykorzystujący technologię aktywnej dystrybucji. Czytaj więcej »

Pogodzić ogień z wodą

Unified Messenger łączy dwa światy - pocztę elektroniczną z systemem telefonicznym firmy. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Przyzwyczajenia

Pewna dama mawia, że jak człowiek się do czegoś przyzwyczai, a przyzwyczajenie to utwierdzi przeżytymi latami, to nie ma żadnej siły, która zdołałaby go przekonać, że przyzwyczajenie to jest uciążliwe dla innych bądź po prostu złe. Słuszność przekonania damy sprawdziłem, obserwując jej przyzwyczajenia. Ma rację. Za nic nie chce pojąć, że jej przyzwyczajenia potrafią... Czytaj więcej »

Serpentyny i girlandy

Jako posiadacz konta osobistego w banku PKO BP, jestem stałym klientem jednego z oddziałów. Obserwuję od lat jego funkcjonowanie i rozwój oraz towarzyszące temu zmiany aranżacji wnętrz. Czytaj więcej »

Wróżenie z biurka

Z początkiem każdego nowego roku pisma, w tym także komputerowe, obfitują we wróżebne artykuły. A zbliżający się koniec stulecia szczególnie zachęca do gimnastyki umysłowej. Typowym proroctwem jest opis zakupów przez Internet. Czytaj więcej »

Rynek

Komputer Techmexu

Nowe kontrakty dystrybucyjne, produkcja własnego PC i emisja akcji o wartości 5 mln USD - w planach Techmexu na najbliższe miesiące. Czytaj więcej »

Marcowy debiut

29 stycznia br. rozpoczną się zapisy na 3,5 mln akcji warszawskiego Softbanku SA. Czytaj więcej »

Sieci

Patrzenie w kabel

EtherPeek umożliwia monitorowanie pakietów przesyłanych w sieci Ethernet. Czytaj więcej »

TME rośnie w siłę

Oddział IBM produkujący oprogramowanie do zarządzania systemami przejmuje firmę Software Artistry. Czytaj więcej »

Listy

Listy

Czytaj więcej »

Opinie

Z notatnika informatyka

Przeczytałem, że Microsoft ma dostarczyć narzędzia całkowicie rozwiązujące problem roku 2000 we wszystkich aplikacjach i systemach operacyjnych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...