powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2001

Wydanie 5/2001, 1 maja 2001
5/2001
Normy sieciowe

Przegląd opracowań NKP nr 171 ds. Sieci Komputerowych i Oprogramowania (cz.2)

Czytaj więcej »

Infrastruktura

Sieci domowe (cz.2) HomePNA

Wiele lat temu sieci informatyczne zmieniły oblicze przedsiębiortsw i korporacji. Dzisiaj podobne zmiany czekają mieszkania i domy. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Zarządzanie serwerami (4) Hewlett-Packard i linia NetServer

W naszym małym cyklu kolej na narzędzia oferowane przez firmę Hewlett-Packard, pomagające administratorom monitorować pracę serwerów, zarządzać nimi i w razie potrzeby lokalizować ewentualne uszkodzenia oraz usuwać zagrożenia. Czytaj więcej »

Systemy wykrywania włamań do sieci

Systemy wykrywania włamań (IDS - Intrusion Detection System) należą do stosunkowo nowych zabezpieczeń sieciowych. Wykorzystuje się je głównie jako uzupełnienie ochrony realizowanej przez zapory ogniowe. Zapory ogniowe stanowią pierwszą linię obrony sieci, a systemy wykrywania włamań drugą, gdzie stosuje się metody wykrywania prób nielegalnej penetracji sieci i reaguje na takie... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Inteligencja na brzegu sieci

W sieciach MAN i WAN są wykorzystywane wysokowydajne technologie oparte na protokole IP. Zapewniając dynamiczną skalowalność szybkości w zakresie od 1 Mb/s do 1 Tb/s, nowe media transportowe są w stanie przenosić głos i dane po kosztach stanowiących ułamek ponoszonych przy stosowaniu technologii, takich jak ATM i SONET. Czytaj więcej »

Optyczne sieci oczkowe

Całkowicie optyczne sieci oczkowe stanowią obiecujące rozwiązanie problemu nadchodzącego ogromnego zapotrzebowania na pasmo IP. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Przekaz głosu w DSL

Przewodowe technologie szerokopasmowe abonenckiej sieci dostępowej xDSL, wykorzystujące kable miedziane, obiecują znacznie sprawniejsze korzystanie z zasobów internetowych. Chodzi nie tylko o klasyczną transmisję danych, ale coraz częściej również o przekaz głosu i multimediów. Bardziej efektywnym rozwiązaniem jest jednak integracja łączy cyfrowych ISDN z sieciami szerokopasmowymi... Czytaj więcej »

Rok z VoIP

Rok to dużo czasu, szczególnie jeśli się analizuje rynek VoIP. Tak przynajmniej ocenia to Miercom - firma, która przeprowadza gruntowne badania rynku sieciowego. Rzeczywiście, kiedy weźmie się pod uwagę wartość przychodów, liczbę sprzedanych kanałów VoIP, liczbę zainstalowanych sieci zgodnych z tą technologią, a nawet wydajność urządzeń, to okazuje się, że obecny stan... Czytaj więcej »

Aplikacja VoIP w Internet Partners

Użytkownicy z dostępem do Internetu mogą stosować rozwiązania VoIP (Voice over IP) do przesyłania głosu w postaci pakietów danych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...