powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2016

Wydanie 11/2016, 21 października 2016
11/2016 Computerworld nr 11/2016
Kariera
CV po tuningu

CV po tuningu

Nowoczesne CV powinno się wyróżniać, wykorzystywać elementy graficzne i różne kolory, ale nie można przesadzić z wodotryskami. Jakie są najważniejsze zasady? Przedstawiamy porady ekspertów i polecamy odpowiednie narzędzia do tworzenia profesjonalnych CV. Czytaj więcej »

Jak dobrze wypaść podczas rozmowy o pracę

Jak dobrze wypaść podczas rozmowy o pracę

O co pytają rekruterzy? Dlaczego mowa ciała jest tak ważna w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej? Przedstawiamy konkretne porady, jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie o pracę. Czytaj więcej »

Data scientist poszukiwany

Data scientist poszukiwany

Specjaliści od zaawansowanej analizy wielkich zbiorów danych - data scientists to wciąż wąska i elitarna grupa pracowników, dobrze zarabiających i bardzo przez firmy poszukiwanych. Czytaj więcej »

Umiejętności, które dają pracę

Umiejętności, które dają pracę

Opanowanie niektórych umiejętności może sprawić, że uda nam się zdobyć dobrze płatną pracę albo awans. Obecnie duże znaczenie wciąż odgrywa programowanie i marketing, ale na pierwszym miejscu jest coś innego. Czytaj więcej »

Jak prześwietlić pracodawcę

Jak prześwietlić pracodawcę

Jak sprawdzić potencjalnego pracodawcę? Gdzie szukać opinii o danej firmie i jak to zrobić? Obecnie mamy do czynienia z rynkiem pracownika, a nie pracodawcy – warto to wykorzystać i upewnić się, że wybierzemy właściwie i będziemy zadowoleni z kultury panującej w danej organizacji. Czytaj więcej »

Ja, czyli własna marka osobista

Ja, czyli własna marka osobista

Wizerunek osobisty może zarówno zaszkodzić, jak i pomóc w karierze. Powinien przystawać do rzeczywistości i komunikować te same wartości, które ludzie odczują podczas bezpośredniego kontaktu z nami jako szefem czy pracownikiem. Jak popracować nad własną marką? Czytaj więcej »

Programisto, masz talent! Wyjdź z szafy i powiedz to głośno!

Programisto, masz talent! Wyjdź z szafy i powiedz to głośno!

Współczesna nomenklatura związana z obszarem HR i rozwojem pracowników (learning and development) odchodzi od opisywania ludzi w organizacji jako „kadry” czy „zasoby ludzkie” (sic!). Obecnie o pracownikach mówimy, że są talentami. Wydaje się, że to logiczne podejście, bo każdy ma talent, kluczowe jest to, aby go odkryć i rozwijać. Czytaj więcej »

Świadomy wybór miejsca pracy

Świadomy wybór miejsca pracy

W ostatnich latach firmy IT postanowiły pójść ścieżką wytyczoną przez Google i przyciągać kandydatów atrakcjami. Jedni twierdzą, że to świetne miejsca pracy, inne nazywają je cyrkami i placami zabaw. Jak świadomie wybrać pracodawcę, tak by nie czuć się oszukanym przez reklamę? Czytaj więcej »

Talenty pod kontrolą

Talenty pod kontrolą

Na co zwracać uwagę przy wyborze oprogramowania HR, aby wdrożyć wersję, która będzie integrować wszystkie najważniejsze procesy związane z pozyskiwaniem, wdrażaniem, oceną, rozwojem i angażowaniem pracowników? Podpowiadamy, jak wybrać kompletne oprogramowanie HR. Czytaj więcej »

Wiadomości
Szlaczki w służbie postępu

Szlaczki w służbie postępu

W filmach science fiction czasem zdarza się sytuacja: na skutek jakiegoś zdarzenia fizycznego następuje „przerwanie ciągłości czasoprzestrzeni” i świat „zrównolegla się”. Wtedy poznajemy dramat głównego bohatera. Czytaj więcej »

Nowa era

Nowa era

Podobno nieuchronnie zbliżamy się do ery algorytmów, co w ogólnym sensie oznacza, że w wielu aspektach naszego życia decyzyjne staną się zaprogramowane automaty. Czytaj więcej »

Technologie
Każdy biznes to technologia

Każdy biznes to technologia

Trzynaście lat temu ukazał się tekst, który wywołał małe trzęsienie ziemi. Nicholas G. Carr, wykładowca Dartmouth College, na łamach Harvard Business Review opublikował artykuł „IT Doesn’t Matter”. Dziś widać, jak fałszywe były jego tezy. Czytaj więcej »

Najlepsze nowe funkcje Windows Server 2016

Najlepsze nowe funkcje Windows Server 2016

Od kontenerów Docker i serwera Nano aż po innowacje sieciowe i storage definiowany sprzętowo – w nowej wersji Windows Server z pewnością nie brakuje interesujących i użytecznych nowości. Warto im się przyjrzeć z bliska. Czytaj więcej »

Infrastruktura wybiegająca w przyszłość

Infrastruktura wybiegająca w przyszłość

Budowa infrastruktury informatycznej to fundamentalna część procesu prowadzącego do podejmowania lepszych decyzji biznesowych i szybszego wzrostu. Według analityków z IDC będziemy obserwować dalszy wzrost znaczenie infrastruktury IT. Prognozy mówią, że roczne wydatki na technologie i usługi związane z Big Data sięgną na świecie wartość 48,6 mld dolarów w 2019 r. Czytaj więcej »

Najlepsze monitory do pracy

Najlepsze monitory do pracy

Polecamy monitory do różnych zastosowań. Tłumaczymy, na co zwracać uwagę przy zakupie, aby wybrać taki monitor, który rzeczywiście poprawi produktywność i komfort pracy. Czytaj więcej »

Zarządzanie
10 sposobów, jak wyciągnąć maksimum korzyści z DevOpsa

10 sposobów, jak wyciągnąć maksimum korzyści z DevOpsa

DevOps może prowadzić do poprawy produktywności programistów, wyższej efektywności operacyjnej i większego zadowolenia użytkowników. Jednak droga do DevOps nie jest prosta. Czytaj więcej »

Sztuczna inteligencja w bankowości

Sztuczna inteligencja w bankowości

Banki są dziś pod ogromną presją technologiczną, którą wytwarzają spółki sektora fintech. Strategią starych graczy jest coraz częściej próba skokowej ucieczki do przodu. Ma im w tym pomóc wykorzystanie sztucznej inteligencji. Czytaj więcej »

Roboty w centrach BPO

Roboty w centrach BPO

Centra usług biznesowych zmieniają się pod wpływem automatyzacji. Już niedługo ich lokalizacja będzie mniej istotna, gdyż tanich pracowników zastąpi o wiele od nich efektywniejsze oprogramowanie Robotic Process Automation. Czytaj więcej »

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie

Duże firmy handlowe nie wyobrażają sobie już np. zarządzania magazynem przy użyciu segregatorów i katalogów. Małe i średnie firmy również mogą skorzystać na wdrożeniu systemu do zarządzania dokumentami. Korzyści? Automatyzacja wielu procesów, eliminacja pracy manualnej i zapewnienie wsparcia dla pracowników. Oszczędzamy i czas, i pieniądze. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Pod ciężkim ostrzałem

Pod ciężkim ostrzałem

Operatorzy sieciowi oraz firmy dostarczające zabezpieczenia potrafią coraz skuteczniej walczyć z atakami DDoS. Jednak cyberprzestępcy rozwijają swoje umiejętności i narzędzia, nie należy więc się spodziewać, że ten rodzaj zagrożenia stanie się mniejszym niż dotychczas problemem. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...