powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2015

Wydanie 18/2015, 25 września 2015
18/2015 Computerworld nr 18/2015
Zarządzanie
CyberTarcza chroni internautów w Orange

CyberTarcza chroni internautów w Orange

Dzięki wdrożeniu CyberTarczy Orange zapewnił bezpieczeństwo ponad 2 mln użytkowników Neostrady. To pierwsze tej skali rozwiązanie na świecie, które monitoruje i pilnuje sieć przez 24 godz. na dobę ponad poziomem komputera użytkownika. Czytaj więcej »

Anatomia procesu

Anatomia procesu

Wojskowy Instytut Medyczny nie tylko wykorzystuje, ale również samodzielnie tworzy narzędzia informatyczne do leczenia, zarządzania i pracy naukowej. Czytaj więcej »

Informacyjny krwiobieg

Informacyjny krwiobieg

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku ma największy system szpitalny w Polsce. W ciągu dwóch lat zgromadził dane ponad 570 tys. pacjentów. Czytaj więcej »

Buty z analitycznym przytupem

Buty z analitycznym przytupem

Dzięki wdrożeniu nowoczesnej analityki wykorzystującej beacony Gino Rossi zaobserwowało 350-proc. wzrost grupy lojalnych klientów w ciągu 16 miesięcy. Czytaj więcej »

Bank aplikacjami stoi

Bank aplikacjami stoi

ING Bank Śląski stworzył informatykom wyjątkowe środowisko pracy, dzięki któremu może udoskonalać produkty dosłownie z dnia na dzień. Czytaj więcej »

Warszawski Help Desk

Warszawski Help Desk

Platforma „Warszawa 19115” odczuwalnie ułatwiła kontakt mieszkańców z miejskim magistratem oraz zwiększyła wydajność procesów zarządzania miastem za pomocą najbardziej wartościowego z jego zasobów: zaangażowanych obywateli. Czytaj więcej »

IT w przemyśle motoryzacyjnym: od materiału do produktu

IT w przemyśle motoryzacyjnym: od materiału do produktu

TRW Steering Systems wdrożyła unikatowy system zapewniający śledzenie informacji o każdej sztuce produktu wytwarzanego na zamówienie firm motoryzacyjnych m.in. Fiata, Forda, Opla i Volvo. Czytaj więcej »

W wielu walutach

W wielu walutach

Zmiana systemu informatycznego sprawiła, że firma Quad/Graphics zyskała nowe możliwości, usprawniła pracę i jest już gotowa do przejścia na rozliczenia w euro. Czytaj więcej »

Transport z wizją celu

Transport z wizją celu

Imponującej skali wdrożenie inteligentnego systemu transportu (ITS) w Rzeszowie przyczyniło się do zmniejszenia korków, skrócenia czasu potrzebnego na poruszanie się po mieście oraz zwiększenia grona osób wybierających transport publiczny zamiast samochodów osobowych. Czytaj więcej »

Badania w terenie

Badania w terenie

Wprowadzone w Pro Novum dedykowane oprogramowanie umożliwia sprawną obsługę głównej linii biznesowej – prowadzenie badań w lokalizacji klientów, optymalnie wykorzystując przy tym cenny czas ekspertów technicznych oraz badaczy. Czytaj więcej »

Więcej niż bank

Więcej niż bank

Bank Zachodni WBK przekonał klientów do korzystania z mobilnej bankowości, a także wprowadził nową strukturę współpracy zespołów z biznesu i technologii. Czytaj więcej »

Awangarda technologiczna w energetyce cieplnej

Awangarda technologiczna w energetyce cieplnej

Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zrealizowało rozbudowane projekty centralizujące strukturę technologiczną i zarządczą oraz optymalizujące najważniejsze funkcje w grupie GPEC. Czytaj więcej »

Leczenie i liczenie

Leczenie i liczenie

System do zarządzania elektroniczną dokumentacją medyczną Szpitala Wojewódzkiego im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach został rozszerzony o analizator kosztów. Czytaj więcej »

Informacja jak woda

Informacja jak woda

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu stawia na architekturę korporacyjną. W firmie działa system, który integruje informacje z różnych obszarów i umożliwia automatyzację procesów. Czytaj więcej »

Dane dobrze zarządzane

Dane dobrze zarządzane

Gdański magistrat pokazuje, jak zrobić użytek z danych będących w posiadaniu miasta. Z jednej strony miasto szeroko udostępnia je obywatelom i biznesowi. Z drugiej strony usprawnia procesy zarządcze i jakość danych na własny użytek. Czytaj więcej »

Ekosystem przedsiębiorcy

Ekosystem przedsiębiorcy

Idea Bank daje małym firmom system, który wyręcza ich w czynnościach administracyjnych, żeby w zaoszczędzonym czasie rozwijali biznes. Czytaj więcej »

Cyfrowy dublet Atlasa

Cyfrowy dublet Atlasa

Grupa Atlas jest Liderem Informatyki 2015 w kategorii przemysł za wykorzystanie technologii jako dźwigni strategicznej konsolidacji firmy i stworzenie nowego środowiska, z nowym trybem pracy i innowacji. Grupa Atlas jest także zwycięzcą otwartej kategorii specjalnej: SMAC Master za dowiedzenie synergii kluczowych trendów technologiczno-biznesowych, dobitny i udany przykład cyfrowej... Czytaj więcej »

Nauka – użyteczne dobro publiczne

Nauka – użyteczne dobro publiczne

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego jest Liderem informatyki 2015 w kategorii użyteczności publicznej. ICM to przykład, kiedy najwyższej próby kapitał ludzki i najnowocześniejsze technologie służą bezinteresownie społeczeństwu i nauce. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...