powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2015

Wydanie 09/2015, 14 września 2015
09/2015
Bezpieczeństwo
Brutalne łamanie haseł

Brutalne łamanie haseł

Ataki siłowe na serwisy internetowe, choć proste w swej koncepcji, są trudne do zwalczania. Nawet jeśli hakerowi nie uda się złamać hasła, może skutecznie utrudnić użytkownikom dostęp do ich kont. Czytaj więcej »

Twój samochód w rękach hakera

Twój samochód w rękach hakera

Jak udowadniają eksperci zajmujący się bezpieczeństwem możliwe jest zdalne przejęcie kontroli nad pojazdami mającymi swój własny adres IP. Hakerzy mogą w ten sposób sterować m.in. przyspieszeniem, przełożeniami automatycznej skrzyni biegów, a nawet kierownicą. Czytaj więcej »

Centrum danych
Serwerownia dobrze monitorowana

Serwerownia dobrze monitorowana

W centrum danych nie wystarczy pilnować tylko pracy samych aplikacji. Pracuje tam bowiem wiele innych systemów, mających istotny wpływ na poprawne funkcjonowanie całej serwerowni. Czytaj więcej »

Modernizacja infrastruktury zasilania i chłodzenia serwerowni.

Modernizacja infrastruktury zasilania i chłodzenia serwerowni.

O czym trzeba pamiętać przygotowując się do modernizacji serwerowni bez przerywania obsługi procesów biznesowych. Czytaj więcej »

Sieci
Sieciowe certyfikaty IT

Sieciowe certyfikaty IT

Dla pracodawców certyfikaty IT stanowią nie tylko potwierdzenie kwalifikacji kandydata w procesie rekrutacyjnym – często są po prostu wymagane do objęcia konkretnego stanowiska czy wykonywania określonych typów prac. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Zaawansowane możliwości macierzy NAS

Zaawansowane możliwości macierzy NAS

Ilość nieustrukturyzowanych danych rośnie dużo szybciej niż tych przechowywanych w relacyjnych bazach danych. W efekcie szybko rośnie również popyt na macierze NAS. Te urządzenia oferują coraz więcej zaawansowanych funkcji, upodabniając się do rozwiązań SAN. Czytaj więcej »

Zapora sieciowa Dell SonicWALL TZ400

Zapora sieciowa Dell SonicWALL TZ400

Producenci sprzętu i oprogramowania coraz częściej oferują małym i średnim firmom sprzęt z funkcjami klasy korporacyjnej, wydajnością dostosowany do wielkości ich środowisk. Przykładem takich urządzeń jest seria zapór SonicWALL TZ Della. Mieliśmy okazję przetestować jeden z wchodzących w jej skład modeli. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...