powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2015

Wydanie 07-08/2015, 13 lipca 2015
07-08/2015
Aktualności
Smart-koszmar

Smart-koszmar

Pamiętacie, jak było w latach 90. XX wieku, w dekadzie wielkich wirusowych pandemii i skąd się one wzięły? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Analityka bezpieczeństwa czyli nowa era zabezpieczeń

Analityka bezpieczeństwa czyli nowa era zabezpieczeń

Branża IT zaczyna przegrywać z cyberprzestępcami i dlatego potrzebujemy nowych narzędzi do wykrywania szkodliwego kodu w systemach, sieciach, danych i aplikacjach. Czytaj więcej »

Centrum danych
Nowe technologie gwarantowanego zasilania

Nowe technologie gwarantowanego zasilania

Prezentujemy nowe technologie, które mogą zapewnić niezawodne zasilanie dla serwerów i centrów danych. Czytaj więcej »

Gdy serwerownia się rozrasta...

Gdy serwerownia się rozrasta...

Decyzje dotyczące rozbudowy infrastruktury IT powinny wynikać z analizy wymagań biznesowych. Jak na ich podstawie oszacować optymalne parametry dotyczące kosztów oraz wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa centrum danych? Czytaj więcej »

Przełącznik w centrum danych

Przełącznik w centrum danych

Przełącznik to podstawowy element sieciowy w centrum danych. Zapewnia komunikację sieciową, realizując połączenia serwerów czy pamięci masowych. Przedstawiamy najważniejsze metody łączenia przełączników w centrum danych, parametry oraz właściwości kilku przykładowych urządzeń. Czytaj więcej »

Sieci
Nowe oblicze sieci SDN

Nowe oblicze sieci SDN

Projekt OpenDaylight ma zunifikować stos SDN w oparciu o modularną architekturę kontrolera i istotnie ułatwić wdrażanie sieci definiowanych programowo. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Serwer mniejszy, szybszy, wydajniejszy

Serwer mniejszy, szybszy, wydajniejszy

Na rynku dostępne są już serwery kasetowe HP ProLiant BL-460 Gen9. Dysponują dużą mocą obliczeniową i są zoptymalizowane pod kątem pracy w obciążonych, zwirtualizowanych środowiskach sieciowych. Testy wykazały, że są one wydajniejsze od serwerów poprzedniej generacji (Gen8), a dzięki zwartej konstrukcji zajmują mniej miejsca w serwerowni. Czytaj więcej »

Hasło? Bezpieczeństwo!

Hasło? Bezpieczeństwo!

Menedżer haseł nie rozwiązuje wszystkich problemów z uwierzytelnianiem, ale jest dobrym krokiem na drodze do skutecznego zabezpieczenia tożsamości użytkownika. Niżej prezentujemy sześć z dostępnych na rynku tego typu programów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...