powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2015

Wydanie 06/2015, 8 czerwca 2015
06/2015
Bezpieczeństwo
DNS narzędziem ataków DDoS

DNS narzędziem ataków DDoS

Ataki DDoS wykorzystujące serwery DNS stale się nasilają, a przyczyną tego są od dawna znane luki, które wciąż nie zostały załatane przez administratorów IT. Dlatego warto wiedzieć jak przebiega taki atak i jak można się przed nim bronić. Czytaj więcej »

Przyszłość rozwiązań IPS

Przyszłość rozwiązań IPS

Systemy zapobiegania włamaniom nadal są podstawą zabezpieczeń sieciowych, ale muszą stale ewoluować, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa dzisiejszych złożonych środowisk IT. Czytaj więcej »

Centrum danych
Dobry klimat dla serwerowni

Dobry klimat dla serwerowni

W obliczu ciągłej tendencji zwiększania gęstości upakowania urządzeń coraz bardziej podnosi się ilość ciepła generowanego w pomieszczeniu serwerowni, a z nią ryzyko przekroczenia dopuszczalnej temperatury i wystąpienia awarii. Efektywne systemy chłodzenia i klimatyzacji warunkują zachowanie wysokiego poziomu dostępności całego systemu teleinformatycznego. Czytaj więcej »

Oprogramowanie
Windows Server 2016 Technical Preview 2: pierwsze wrażenia

Windows Server 2016 Technical Preview 2: pierwsze wrażenia

Microsoft Windows Server 2016 stanowi zarówno ewolucyjną zmianę w stosunku do Windows Server 2012 R2, jak i całkowitą rewolucję w podejściu do przetwarzania danych w chmurze (cloud servers), technologii kontenerów i architektury mikroserwisów. Czytaj więcej »

Jaki Linux dla administratora?

Jaki Linux dla administratora?

Wśród wielu różnych kryteriów klasyfikacji dystrybucji Linuksa, z perspektywy wyboru systemu na serwer najbardziej trafny wydaje się być podział na rozwiązania niekomercyjne i komercyjne. Priorytety, takie jak stabilność, skalowalność, bezpieczeństwo, zawsze pozostają na czasie niezależnie od tego, czy zamierzamy płacić za wsparcie, czy nie. Jaki Linux dla administratora, a jaki... Czytaj więcej »

Sieci
Modernizacja i optymalizacja infrastruktury sieciowej

Modernizacja i optymalizacja infrastruktury sieciowej

Jak poprawić jakość i wydajność istniejącej w firmie infrastruktury komunikacyjnej bez ponoszenia dodatkowych, wysokich kosztów? Czytaj więcej »

Testy i porównania
Firmowe pliki - sposób na tani serwer NAS w firmie

Firmowe pliki - sposób na tani serwer NAS w firmie

Jeden z głównych dylematów firmowych działów IT dotyczy zakupów sprzętu – profesjonalne urządzenia to z reguły konkretny wydatek, wobec których alternatywą są tańsze, mniej zaawansowane produkty. Dotyczy to również rozwiązań do współdzielenia plików i backupu danych, takich jak serwery NAS. Czytaj więcej »

Bezprzewodowe punkty dostępowe dla MŚP

Bezprzewodowe punkty dostępowe dla MŚP

Od kiedy w styczniu 2014 roku zatwierdzony został standard komunikacji bezprzewodowej 802.11ac, na rynek trafia coraz więcej zgodnego z nim osprzętu sieciowego, w tym również bardziej zaawansowane punkty dostępowe, działające trybie w kontrolowanym i niekontrolowanym. Sprawdziliśmy, co ciekawego mają do zaproponowania producenci tych urządzeń. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...