powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2015

Wydanie 05/2015, 11 maja 2015
05/2015
Aktualności
Internet rzeczy, pojazdów, ludzi?

Internet rzeczy, pojazdów, ludzi?

Internet rzeczy, internet pojazdów – co będzie następne? Może internet... ludzi, czyli świat, w którym nie będziemy potrzebować urządzeń zewnętrznych do uzyskiwania dostępu do zasobów sieci informacyjnej? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Firewall "next-gen" czy system UTM?

Firewall "next-gen" czy system UTM?

Jakie są podobieństwa i różnice między urządzeniami UTM (Unified Threat Management) i NGFW (Next Generation Firewall)? Wiedza na ten temat umożliwi wybranie produktu, który najlepiej zabezpieczy firmową sieć. Czytaj więcej »

Centrum danych
Bez energii ani rusz

Bez energii ani rusz

Bez względu na to, czy chodzi o systemy zasilania gwarantowanego (UPS), czy sprzęt mobilny, podstawą zapewnienia autonomii zasilania jest stosowanie urządzeń pozwalających magazynować energię elektryczną. Czytaj więcej »

Szafa szafie nierówna

Szafa szafie nierówna

Trafny wybór szaf stelażowych jest bardzo istotny, ponieważ wpływają one bezpośrednio na stabilność działania sprzętu w serwerowni, a także przekładają się na kwestie budżetowe. Tym bardziej, że sprzęt po prostu staje się coraz cięższy i jego montaż w szafach jest w konsekwencji trudniejszy. Czytaj więcej »

Oprogramowanie
Adminie - uprość sobie życie

Adminie - uprość sobie życie

Przedstawiamy rozwiązania mające na celu uproszczenie oraz automatyzację zadań administracyjnych. Bo nie ma takiej infrastruktury IT w której nie można czegoś usprawnić. Czytaj więcej »

Sieci
Wi-Fi „wrogiem” smartfona

Wi-Fi „wrogiem” smartfona

Jak optymalizować sieć Wi-Fi wraz ze zwiększającą się liczbą użytkowników by uniknąć pogorszenia wydajności infrastruktury. Czytaj więcej »

Router dla małej firmy

Router dla małej firmy

Prezentujemy przegląd dostępnych w Polsce routerów, które mogą spełnić wymagania firm mających kilkanaście stanowisk komputerowych. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Pojedynek na NAS-y: QNAP kontra Synology

Pojedynek na NAS-y: QNAP kontra Synology

Urządzenia sieciowej pamięci masowej (NAS) osiągnęły dość daleko idącą specjalizację i zróżnicowanie, zarówno ze względu na konstrukcję, jak i wyposażenie. W każdym segmencie toczy się zaciekła walka o klienta, niezależnie od tego, czy chodzi o rynek rozwiązań dla małych firm, czy dużych przedsiębiorstw. Przykładem są urządzenia firm Synology i QNAP. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...