powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2015

Wydanie 08-09/2015, 29 kwietnia 2015
08-09/2015 Computerworld nr 08-09/2015
W centrum uwagi
Organizacja zorientowana cyfrowo

Organizacja zorientowana cyfrowo

Otoczenie konkurencyjne współczesnych przedsiębiorstw zmienia się w zawrotnym tempie. Jesteśmy świadkami powstawania i rozkwitu nowego rodzaju organizacji. Organizacji, które posiadają zdolność do błyskawicznego skalowania swojej działalności i generowania wartości w tempie dotychczas nieobserwowanym w świecie zdominowanym przez fizyczne środki produkcji. Takie organizacje... Czytaj więcej »

Wiadomości
ENFACE: MARCIN HALICKI...

ENFACE: MARCIN HALICKI...

…Prezes Zarządu firmy BRASTER SA, którą przeprowadza właśnie z New Connect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Czytaj więcej »

Komercyjni na służbie

Komercyjni na służbie

Mobilne usługi szerokopasmowe są wyłączną domeną komercyjnych operatów, ale ich wykorzystanie przez służby ratownicze i porządku publicznego w misjach krytycznych może być nieskuteczne, jeśli opierają się tylko na tym, co sam zaoferuje rynek. Czytaj więcej »

Technologie
Analityka zamiast człowieka

Analityka zamiast człowieka

Czy można wyeliminować ludzi z procesów decyzyjnych? Czy samobroniąca się sieć jest tylko marzeniem czy może rzeczywistością? Obecnie eksperci od zabezpieczeń są istotną częścią działań bezpieczeństwa, ale w ciągu kilku lat to może się zmienić. Jesteśmy w stanie zbudować technologie, które w czasie rzeczywistym automatycznie dostosują zabezpieczenia do bieżącej... Czytaj więcej »

Pudełko wciąż na fali

Pudełko wciąż na fali

Chociaż model chmury jest najszybciej rosnącym segmentem rynku tradycyjne licencje na oprogramowanie wciąż są chętnie kupowane przez sektor MŚP. Ich sprzedaż utrzymuje się na stałym poziomie. Czytaj więcej »

Hosting nasz powszedni

Hosting nasz powszedni

W modelu hostingowym działa obecnie ponad 600 milionów stron WWW i aplikacji internetowych, a najważniejsze dla użytkowników kryteria wyboru oferty to wydajność, liczba dostępnych domen, mobilność i bezpieczeństwo. Czytaj więcej »

7 darmowych aplikacji do monitoringu sieci

7 darmowych aplikacji do monitoringu sieci

Od wykrywania urządzeń przez przeglądanie pracy systemów, aż do informacji o ruchu sieciowym – przedstawiamy 7 darmowych aplikacji szczególnie przydatnych w codziennej pracy administratorów. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Tauron ma jeden z najlepszych na świecie portali korporacyjnych

Tauron ma jeden z najlepszych na świecie portali korporacyjnych

Nielsen Norman Group ocenił intranet polskiego holdingu energetycznego za jeden z 10 najlepszych na świecie. Z narzędzi komunikacji i wspólnej pracy korzysta w nim 16,5 tysiąca użytkowników. Czytaj więcej »

Bez papieru w Getin Noble Banku

Bez papieru w Getin Noble Banku

Getin Noble Banku wdraża platformę Paperless firmy Billennium. Celem projektu jest zwiększenie efektywności kosztowej zarządzania obiegiem dokumentów w banku. Czytaj więcej »

Agent Allianz z terminalem

Agent Allianz z terminalem

Firma Ingenico Group została wybrana przez węgierski oddział towarzystwa ubezpieczeniowego Allianz na dostawcę rozwiązania mPOS. Do końca 2015 roku 800 agentów w mobilne urządzenia do akceptacji płatności. Czytaj więcej »

Comarch we włoskich ubraniach

Comarch we włoskich ubraniach

Producent odzieży marki Imperial korzysta z systemu Comarch Retail do zarządzania siecią sklepów i sprzedażą w internecie. Czytaj więcej »

Samoobsługa w kadrach Grupy Żywiec

Samoobsługa w kadrach Grupy Żywiec

Przy pomocy prostej aplikacji menedżerowie i pracownicy Grupy Żywiec mogą samodzielnie wykonać czynności administracyjne związane z HR. Czytaj więcej »

Elektroniczna dokumentacja w Gdańsku i Łodzi

Elektroniczna dokumentacja w Gdańsku i Łodzi

W resorcie cyfryzacji podpisano list o współpracy we wdrażaniu systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją na bazie systemu autorstwa Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. Czytaj więcej »

Samsung w Pompejach i na koncercie

Samsung w Pompejach i na koncercie

Na Stadionie Narodowym w Warszawie można obejrzeć wirtualną wystawę „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”, której partnerem technologicznym jest firma Samsung Electronics Polska. Czytaj więcej »

Życie codzienne  w mądrzejszym mieście

Życie codzienne w mądrzejszym mieście

Odwiedzamy inteligentne miasta, które postawiły na typową triadę: energetyka – transport – teleinformatyka, i te, którym są bliskie innowacje społeczne. Tam liczy się pomysł na wykorzystanie informacji w procesach zarządzania miastem i jego rozwojem. Czytaj więcej »

Kasa i klasa

Kasa i klasa

Telewizja BBC dowiodła ostatnio, że potrafi konkurować nie tylko klasą programów, ale i – co znacznie trudniejsze – klasą w ogóle. Zdecydowano tam mianowicie o rozstaniu się z prezenterem, który zachował się mało godnie, a nawet poniżająco wobec szefa ekipy realizującej program, w jakim tenże prezenter był gwiazdorem. Czytaj więcej »

Narzędzia skutecznej realizacji projektów

Narzędzia skutecznej realizacji projektów

W IT za dużo mówi się o technologiach, a zbyt mało o analizie potrzeb biznesowych. Dopiero ich poznanie i zrozumienie gwarantuje sukces w projektach informatycznych. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Jak zabezpieczyć aplikację webową

Jak zabezpieczyć aplikację webową

Błędy w aplikacjach webowych stanowią najważniejszą przyczynę utraty danych. Jak uchronić się przed takim zagrożeniem. Czytaj więcej »

Piaskownica nie do zabawy

Piaskownica nie do zabawy

Najważniejszym zagrożeniem dla bezpieczeństwa IT w firmie jest obecność i aktywność złośliwego oprogramowania. Odpieranie podobnych ataków nie jest proste. Niekiedy jedynym skutecznym narzędziem staje się analiza aktywności w kontrolowanym środowisku. Czytaj więcej »

Opinie
Symbioza z automatem

Symbioza z automatem

W wielu przychodniach i szpitalach mamy do czynienia z automatami wydającymi numerki regulujące dostęp do usług medycznych. Jest to wygodne o tyle, że tworzy bufor pomiędzy rejestracją a właściwym punktem przyjęć, całe spiętrzenie przesuwając pod biletomaty. O kolejności przyjęcia i tak decyduje lekarz, o czym najczęściej obwieszczają sporych rozmiarów informacje. Czytaj więcej »

Giń, dinozaurze!

Giń, dinozaurze!

Masz około 40 lat? Używasz Facebooka, YouTuba i Instagrama? A może masz bloga, na którym rozważasz istotne kwestie zawodowe, wrzucasz zdjęcia i filmiki? Pewnie myślisz, że jesteś człowiekiem renesansu ery cyfrowej? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...