powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2015

Praktyki i staże w IT, 9 marca 2015
Praktyki i staże w IT Computerworld nr Praktyki i staże w IT
Kariera
Gra o posadę

Gra o posadę

Osoba ubiegająca się o miejsce stażowe albo stałą pracę musi być przygotowana także na to, że przyjdzie jej zagrać w Diablo, Plantville albo grę wymyśloną specjalnie na potrzeby rekrutacji. Czytaj więcej »

Pomoc na starcie

Pomoc na starcie

Powiązanie kształcenia z praktycznymi umiejętnościami potrzebnymi w pracy może liczyć na dofinansowanie z pieniędzy publicznych. Wspierane będą już nie kierunki, ale kompetencje uzyskiwane przez studentów. Czytaj więcej »

Studencka przedsiębiorczość

Studencka przedsiębiorczość

Wiele jest sposobów, żeby wcielić swoje pomysły w życie, zdobyć doświadczenie zawodowe i jeszcze na tym zarobić. Informatyk może skorzystać z firmowego stypendium albo jeszcze w trakcie studiów zostać przedsiębiorcą. Czytaj więcej »

Wizerunek kluczem do kariery

Wizerunek kluczem do kariery

Facebook, Twitter, Instagram i inne media społecznościowe są źródłem wiedzy przyszłych i obecnych pracodawców o osobie, którą rekrutują lub zatrudniają, a negatywne elementy wizerunku w sieci coraz częściej rujnują marzenia o pracy. Czytaj więcej »

Zdobywca czy księgowy?

Zdobywca czy księgowy?

Przy wyborze zawodu, a później specjalizacji lepiej nie kierować się modą ani tym, jak atrakcyjnie niektóre profesje są przedstawiane w popkulturze. W podjęciu decyzji pomagają narzędzia do badania predyspozycji. Czytaj więcej »

Nauka
Spotkanie w pół drogi

Spotkanie w pół drogi

Wyższe uczelnie oferują studentom nie tylko wiedzę, ale również programy praktyk i staży. Naprzeciw potrzebom środowiska akademickiego wychodzą przedsiębiorcy z własnymi propozycjami przedmiotów wykładowych. Czytaj więcej »

Studia za miedzą

Studia za miedzą

Studia na zagranicznych uczelniach to szansa na zdobycie umiejętności, które mogą pozwolić na uzyskanie dobrej pozycji w konkurencji na rynku pracy. Obecnie jest to łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać. Czytaj więcej »

Pomost na rynek

Pomost na rynek

Praktyka studencka a potem staż może zdecydować o całej dalszej karierze zawodowej. Dlatego potencjalnego pracodawcę trzeba wybrać starannie i egzekwować swoje prawa jako praktykanta lub stażysty. Czytaj więcej »

Rynek pracy
Perspektywy finansowe

Perspektywy finansowe

W branży IT większość staży jest płatna, także dlatego że są traktowane jako wstęp do stałego zatrudnienia. Sprawdziliśmy w kilku źródłach, co rynek oferuje młodym pracownikom. Czytaj więcej »

Łowienie talentów

Łowienie talentów

Firmy technologiczne szukają przyszłych pracowników w ich naturalnym środowisku, zarówno w świecie realnym, jak i w rzeczywistości wirtualnej, i komunikują się z nimi poprzez aplikacje. Czytaj więcej »

Najbardziej pożądane zawody w IT

Najbardziej pożądane zawody w IT

W styczniu 2015 roku połowa ofert pracy dla specjalistów IT była skierowana do programistów. Pracodawcy poszukiwali też administratorów systemów, specjalistów wsparcia technicznego i help desku oraz testowania. Czytaj więcej »

Wiadomości
Dane źle strzeżone

Dane źle strzeżone

Coraz częściej pracownicy instytucji publicznych wykorzystują do pracy prywatne komputery, pendrive'y i smartfony. Czytaj więcej »

Najważniejszy bezpośredni przełożony

Najważniejszy bezpośredni przełożony

Instytut Gallupa, jedna z najstarszych na świecie organizacji zajmujących się badaniem opinii społecznej, przeprowadził badania na grupie miliona pracowników. Najważniejszym celem testów było znalezienie czynnika, który jest najważniejszym motywatorem dla pracowników. Czytaj więcej »

Młodzi potrzebują mentorów

Młodzi potrzebują mentorów

Z opublikowanego przez firmę Hays raportu „Pokolenie Y a świat pracy” na temat potrzeb związanych z miejscem pracy, postawami i aspiracjami najmłodszych pracowników wynika, że młodzi pracownicy najbardziej cenią sobie szefów mentorów. Czytaj więcej »

Inauguracja programu PwC

Inauguracja programu PwC

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęto realizację 20. edycji konkursu stażowego organizowanego przez "Gazetę Wyborczą" i PwC "Grasz o staż". Czytaj więcej »

Oblężona Politechnika Wrocławska

Oblężona Politechnika Wrocławska

W dniach 10 i 11 marca na Politechnice Wrocławskiej odbyły się Akademickie Targi Pracy. Czytaj więcej »

Ogólnopolskie Career Expo

Ogólnopolskie Career Expo

W tegorocznej, wiosennej edycji Career Expo odbędzie się jeszcze pięć dużych imprez targowych. Czytaj więcej »

Kłopotliwa spuścizna PRL

Kłopotliwa spuścizna PRL

Jak pokazują badania, pracownicy bardzo często przywłaszczają sobie mienie firmy. Na przykład z danych Ośrodka Badań Opinii Adama Kowalskiego (OBOAK) na zlecenie Wydawnictwa Dawida wynika, że robi to co czwarty zatrudniony. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...