powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2015

Wydanie 06/2015, 18 marca 2015
06/2015 Computerworld nr 06/2015
W centrum uwagi
Innowacje, które odmienią świat biznesu

Innowacje, które odmienią świat biznesu

Programowanie reaktywne, komputery kwantowe, grywalizacja, rzeczywistość rozszerzona. Przedstawiamy technologie i innowacyjne firmy, które musisz mieć na radarze. Czytaj więcej »

Wiadomości
UE będzie gorzej chronić prywatność?

UE będzie gorzej chronić prywatność?

Wyciek dokumentów wywołał burzę. Władze Unii Europejskiej pracują nad nowymi przepisami mającymi regulować kwestie ochrony prywatności, ale zdaniem niezależnych organizacji, nowe regulacje będą nieskuteczne i słabo dostosowane do współczesnych realiów. Czytaj więcej »

Czy ceberprawda wygrywa?

Czy ceberprawda wygrywa?

Przypominanie, że manipulowanie informacją należy do podstawowego repertuaru narzędzi wspomagających działania militarne, powinno brzmieć jak banał, gdyby nie fakt, że dzisiaj bywa tak samo skuteczne jak dwa i pół tysiąca lat temu, kiedy Zun Si spisywał zasady sztuki wojennej. Czytaj więcej »

Procesory i inspiracje

Procesory i inspiracje

Z Krzysztofem Jonakiem, szefem Intela na Europę Środkowo-Wschodnią, rozmawia Tomasz Bitner. Czytaj więcej »

Wyselekcjonowana  grupa fachowców

Wyselekcjonowana grupa fachowców

O specyficznej pracy i roli działu IT w strukturach urzędu centralnego rozmawiamy z Dariuszem Matyskiem, dyrektorem Biura Informatyki i Telekomunikacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Czytaj więcej »

Technologie
FREAK - nowa, poważna dziura w SSL/TLS

FREAK - nowa, poważna dziura w SSL/TLS

Kolejny poważny błąd w OpenSSL określany jako FREAK lub SMACK ułatwia łamanie szyfrowanych połączeń zestawianych między komputerami oraz stronami Web. Serwery i urządzenia wykorzystujące OpenSSL są podatne na zagrożenie, dotyczy to m.in. urządzeń Google i Apple. Czytaj więcej »

BGP dziurawe jak sitko

BGP dziurawe jak sitko

BGP to powszechnie wykorzystywany w Internecie protokół routingu. Jest w nim jednak mnóstwo luk, które atakujący chętnie wykorzystują. Niestety, zabezpieczenie tego protokołu jest nie lada wyzwaniem. Czytaj więcej »

Organizacje zasilane strumieniami danych

Organizacje zasilane strumieniami danych

Uwarunkowania postaw uczestników akcji charytatywnych. Modele charakteryzujące zakupy i sposoby poruszania się klientów po sklepach. Predykcyjne analizy charakterologiczne kredytobiorców. To tylko kilka spośród sposobów wykorzystania i adaptacji wielkich wolumenów danych, o jakich mówili polscy i zagraniczni liderzy innowacyjności, zgromadzeni na konferencji "Data+". Czytaj więcej »

Wydarzenia
ENFACE: ŁUKASZ ŚWIRGAŁ...

ENFACE: ŁUKASZ ŚWIRGAŁ...

...prezes agencji interaktywnej Brandwise, który uważa, że w reklamie artyzm powinien ustępować miejsca twardym danym, a kreatywność obrać kierunek optymalizacji wyników sprzedażowych. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Maklerzy na platformie Asseco

Maklerzy na platformie Asseco

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako pierwsza instytucja finansowa na polskim rynku korzysta z systemu PROMAK Plus RNZ. Czytaj więcej »

Comarch zarządza dobrą zabawą

Comarch zarządza dobrą zabawą

Firma GoDan, która sprzedaje dekoracje i wyposażenia na imprezy wymieniła swój system informatyczny na Comarch Retail. Czytaj więcej »

Zarządzanie sprzedażą usług

Zarządzanie sprzedażą usług

Spółka TK Telekom Sp. z o.o. wdrożyła system firmy Enxoo, dostawcy rozwiązań IT do zarządzania biznesem w modelu SaaS. Czytaj więcej »

Stadion przy Łazienkowskiej najnowocześniejszy

Stadion przy Łazienkowskiej najnowocześniejszy

Ericsson i Legia Warszawa podpisały sześcioletnią umowę, która zagwarantuje kibicom na stadionie klubu w Warszawie najwyższy standard łączności Wi-Fi oraz dodatkowe usługi. Czytaj więcej »

Komputronik Biznes walczy z wykluczeniem cyfrowym

Komputronik Biznes walczy z wykluczeniem cyfrowym

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego realizuje wart 10 498 224,00 zł projekt przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu na terenie tego województwa. Sprzęt, oprogramowanie oraz szkolenia zapewni Komputronik Biznes. Czytaj więcej »

Sprawna żonglerka informacją

Sprawna żonglerka informacją

Pekao SA korzysta z bardzo nowoczesnych narzędzi BI, które przyspieszają prace analityczne i poprawiają efektywność operacyjną banku. Czytaj więcej »

Czego oczekują młodzi pracownicy?

Czego oczekują młodzi pracownicy?

Na rynku amerykańskim pierwsza firma informatyczna w tegorocznym rankingu najlepszych pracodawców zajmuje dopiero 6. miejsce. Kilku do niedawna wymarzonych pracodawców w ogóle wypadło z pięćdziesiątki. Czyżby tak bardzo pogorszyły się warunki pracy w branży? A może oferta firm rozmija się z oczekiwaniami pracowników? Czytaj więcej »

Misjonarstwo

Misjonarstwo

Napisano gdzieś, że słowo miało raz moc sprawczą na miarę absolutu. Nie moja to bajka, więc nie będę urządzał tu popisów z guglowania, by błysnąć szczegółami na ten temat. Odrzucając też hasła w rodzaju niech się stanie czy – bardziej banalne, stoliczku nakryj się, zdaję sobie jednak sprawę, jaką siłę skłaniania do czynu mogą mieć słowa. Przykładów poruszających... Czytaj więcej »

Opinie
Wiara w sieć

Wiara w sieć

Można użyć bezpiecznego protokołu SFTP z autoryzacją niewymagającą przekazywania hasła. Możliwość tę daje użycie klucza publicznego, w którym po stronie klienta mamy jego część prywatną, a po stronie serwera powinna znaleźć się część publiczna. Przy takim rozwiązaniu klient ftp nawiązuje połączenie z serwerem bez ingerencji użytkownika, co umożliwia skonstruowanie... Czytaj więcej »

Zły i dobry internet

Zły i dobry internet

Wyloguj się do życia” – przykład realizowanej od dwóch lat kampanii, według której świat młodych ludzi może być albo czarny, albo biały. W skrócie: albo odrzucasz sieć (internet, komputery, smartfony, gry itp.) i zajmujesz się, dajmy na to, malarstwem lub jazdą na rowerze, albo siedzisz do upadłego w internecie i stajesz się społecznie upośledzonym cyfrowym zombie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...